Najnowsze informacje

Edukacyjny projekt w Gąbinie

15 uczennic ogólniaka w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie bierze udział w projekcie „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse”. Są jednym ze 113 zespołów z całej Polski biorących udział w tym przedsięwzięciu.
Projekt prowadzi Goethe-Institut w Warszawie. Zadanie polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę. Licealistki przeszły już od fazy pomysłów do realizacji.
Uczennice najpierw zaprojektowały zmiany w wystroju sali języka niemieckiego. W planach zespołu pojawił się pomysł na przygotowanie półek na książki uczniów. Okazało się, że w Leroy Merlin w Płocku można taki pomysł zrealizować.
W grudniu został przekazany pracownikom marketu projekt półek, a ostatnio odbyło się spotkanie w „Twórczej pracowni LM”, gdzie umożliwiono wykonanie mebli z przygotowanych przez stolarnię płyt i innych elementów.
Każda licealistka uczestnicząca w warsztatach mogła wziąć do ręki wkrętarkę i przyczynić się do urzeczywistnienia pomysłu zespołu. Pracownicy Leroy Merlin służyli radą. Wykonane półki i ramę, które powstały podczas zajęć w pracowni, przekazano bezpłatnie do szkoły.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Motograwitacja w Staszicu

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się pierwsza edycja imprezy „Motograwitacja – …