Najnowsze informacje

Wieści z gmin

Bielsk
Na terenie Gimnazjum im. C.K. Norwida w Bielsku planowana jest wkrótce budowa boiska wielofunkcyjnego. Koszt inwestycji wynosi blisko 160 tysięcy złotych.

Bielsk
Na terenie Gimnazjum im. C.K. Norwida w Bielsku planowana jest wkrótce budowa boiska wielofunkcyjnego. Koszt inwestycji wynosi blisko 160 tysięcy złotych.
Bodzanów
Radni wyrazili zgodę na wynajem lokalu dla stołówki środowiskowej. Będzie ona miała swoją siedzibę przy ulicy ks. Józefa Poniatowskiego, w pomieszczeniach wynajętych od parafii. Wkrótce ruszą prace modernizacyjno-adaptacyjne. Stołówka zacznie działać najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku.
Brudzeń
Jeśli społeczeństwo nie postawi weta, na terenie gminy powstaną pierwsze wiatraki produkujące energią elektryczną. Postawieniem 35 wiatraków zainteresowani są prywatni przedsiębiorcy. Pomysł zostanie zrealizowany, jeśli zyska akceptację rolników, którzy oddadzą swoje grunty w wieczystą dzierżawę.
Bulkowo
Na terenie gminy trwa budowa sali gimnastycznej przy szkole w Blichowie, natomiast w Bulkowie wykonywana jest budowa i nadbudowa obiektu szkolnego. Przedsięwzięcie realizowane jest z udziałem środków unijnych.
Czerwińsk
Radni powiatu podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia od gminy 6-arowej działki przy Zespole Szkół w Czerwińsku. Areał jest potrzebny powiatowi pod planowaną budowę hali sportowej, która stanie przy szkole średniej.
Drobin
Klub piłkarski LKS „Skra” Drobin świętował jubileusz sześćdziesięciolecia swojej działalności. Obchody rozpoczął koncert orkiestry dętej OSP w Drobinie. Uświetnił je mecz towarzyski rozegrany pomiędzy „Skrą” Drobin a Wisłą Płock. Najbardziej zasłużonych działaczy i zawodników uhonorowano okolicznościowymi odznaczeniami.
Łąck
Stado Ogierów w Łącku oferuje chętnym dzierżawienie ogierów. Można wydzierżawić ogiery ras szlachetnych i zimnokrwistych. Chętni mogą zasięgnąć informacji u kierownictwa stada.
Gąbin
Trwa budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Nowy Rynek i Wspólnej. Najważniejsze prace związane z instalacją kanalizacji zostały już wykonane, obecnie realizowana jest budowa przykanalików.
Gostynin
Gmina otrzymała środki na budowę sieci wodociągowej przy szpitalu w Zalesiu. Chociaż Zalesie formalnie znajduje się na terenie miasta, to jednak od 2 lat gmina stara się rozwiązać problem braku odpowiedniej wody pitnej w tym miejscu. Z tzw. samorządowego instrumentu wsparcia gmina dostała na ten cel 100 tys. zł.
Gozdowo
Rozstrzygnięto przetarg na budowę dróg powiatowych: relacji Białyszewo – Gozdowo (Kowalewo Podborne) na odcinku 1350 m za kwotę 271 tys. zł oraz Lelice w kierunku Białuty na odcinku 380 m za kwotę 93 tys. zł. Inwestycja prowadzona będzie wspólnie przez gminę i samorząd powiatu sierpeckiego. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec sierpnia.
Iłów
Trwają prace montażowe konstrukcji stalowej hali gimnastycznej w Iłowie. Wokół hali powstaną obiekty towarzyszące m.in. siłownia i sauna. Na przedsięwzięcie gmina otrzymała 1,5 mln zł z Totalizatora Sportowego. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu gminy i innych zewnętrznych źródeł.
Kiernozia
Na terenie gminy istnieje 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do najbardziej aktywnych należą: Stępów, Teresew oraz Kiernozia. W 6 jednostkach są samochody marki: Żuk, Star, Jelcz i Ford. Każda jednostka posiada remizę, w której odbywają się bale sylwestrowe i wesela.
Kutno
W Kutnie ustawowej wymianie dowodów osobistych podlega jeszcze ok. 7 500 osób. Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać w Wydziale Spraw Obywatelskich w pokoju 205 (parter) w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – w godz. 7.30 – 13.30 i w środę w godz. 9.00 – 16.00.
Mała Wieś
W ramach programu „Odkrywany talenty” młodzież skupiona wokół GOK w Małej Wsi wyjechała nad Morze Bałtyckie. Pojechali tam wypoczywać, ale przede wszystkim kształcić swoje umiejętności m.in. chodzenie na szczudłach.
Mochowo
Prawie trzy i pół tysiąca złotych gmina przeznaczyła na wypłatę stypendiów sportowych i motywacyjnych dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Stypendia odebrało dwudziestu siedmiu uczniów, którzy mieli średnią ocen powyżej 5,0 i najlepsze osiągnięcia sportowe.
Nowy Duninów
Gmina współfinansować będzie zakup samochodu na potrzeby posterunku policji w Nowym Duninowie. Z budżetu samorządu sfinansowana zostanie 1/3 wartości samochodu. Pozostałą część wyłoży Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu oraz zarząd woj. mazowieckiego (też po 1/3 kosztów).
Pacyna
W szkole w Pacynie trwa wymiana centralnego ogrzewania. Wymiana ogrzewania węglowego na olejowy sprawi, że w szkole będzie cieplej za mniejsze pieniądze. Wszystko kosztować będzie 230 tys. zł, gmina wykorzysta pieniądze z budżetu i z dotacji wojewódzkiej.
Radzanowo
W ostatnim czasie odbywało się tu kilka przetargów m.in. na III etap budowy chodnika w Rogozinie oraz na dostawę 5 tys. ton pospółki wraz z budowaniem drogi na terenie gminy Radzanowo. Pospółką zostaną nawiezione drogi gminne, w ramach bieżących napraw.
Rościszewo
Sześćdziesiąt tysięcy złotych wsparcia na budowę drogi utwardzonej w miejscowości Zamość Stary przekazał gminie Wojewódzki Fundusz Ochrony Gruntów. Inwestycja będzie prowadzona na odcinku 720 metrów. Planowany termin zakończenia przewidziany jest na koniec września br.
Sanniki
W Sannikach prowadzona jest rozbudowa Przedszkola Samorządowego. Wszystko kosztować będzie 2 mln zł, w tym roku na inwestycje potrzeba 165 tys. zł. Gmina skorzysta ze środków własnych i kredytowych.
Sierpc
Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi gminnej w Bledzewku. Prace potrwają do końca września.
Słubice
W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia – wyrównywanie infrastruktury gminnej drogowej – Słubice otrzymały 200 tys. zł na przebudowę drogi gminnej przy ul. Górnej w Słubicach, o długości ok. 1 km. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę, która zostanie wykonana jeszcze w tym roku.
Słupno
Powiatowa droga z Imielnicy do Rogozina wciąż zaśmiecana jest przez przejeżdżających nią kierowców. Do przydrożnych rowów trafiają całe worki, z których śmieci rozwiewane są na okoliczne pola. Droga biegnie przez teren gminy Słupno, więc również do gminy docierają często sygnały o zanieczyszczaniu tej drogi.
Stara Biała
We wtorek 14 sierpnia br. mieszkańcy gminy Stara Biała (rolnicy, przedsiębiorcy) będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Porady będą udzielane w Urzędzie Gminy w godz. 9.00-15.00.
Staroźreby
Gmina otrzyma dofinansowanie z województwa na kilka inwestycji: remont Szkoły Podstawowej w Staroźrebach, remont ulic Szkolnej i Sienkiewicza, dokończenie budowy stadionu w Staroźrebach oraz budowę wodociągu Rogowo-Falęcin.
Szczawin Kościelny
Odbył się przetarg na budowę drogi Szczawin Borowy – Wieś Przychód. Przedsięwzięcie powstanie z udziałem pieniędzy przyznanych przez zarząd województwa mazowieckiego, kosztować będzie 200 tys. zł.
Szczutowo
Trwa modernizacja pięciu odcinków dróg żwirowych, łącznie prace prowadzone są na odcinku około dziesięciu kilometrów. Drogi są nawożone i wyrównywane. Zmieniany i zagospodarowywany jest także rejon plaży w obrębie Jeziora Urszulewskiego. Teren został oczyszczony, a na trzynastoarową plażę nawieziono piasku.
Wyszogród
Blisko stu kolarzy z kilkunastu zespołów pojawiło się 27 lipca w Wyszogrodzie na przedostatnim piątym etapie jubileuszowego 50. Wyścigu Dookoła Mazowsza – Mazovia Tour 2007. Sześcioetapowa impreza licząca blisko 800 km rozpoczęła się 23 lipca krótkim prologiem w Kozienicach, a zakończyła 28 lipca w Siedlcach.
Zawidz
Według szacunkowych danych, około czterystu trzydziestu dzieci z terenu gminy skorzysta w tym roku z pomocy finansowej na dożywianie. Wstępny plan finansowy zakłada, że gminie na ten cel (łącznie z doposażeniem i celowymi zasiłkami na dożywianie) potrzebne będą środki w granicach dziewięćdziesięciu pięciu tysięcy złotych.
(eg), rad, BeeS

 

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
25 lutego w Bielsku odbędą się wybory uzupełniające. O dwa wolne mandaty, uprawniające do zasiadania w radzie gminy, walczyć będzie 12 kandydatów z 9 komitetów wyborczych.
Bodzanów
Do 23 lutego mieszkańcy Reczyna i Cieśli mogą zgłaszać uwagi do przygotowanego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoby zainteresowane mogą składać propozycje zmian do urzędu gminy w terminie do 12 marca 2007 roku.
Brudzeń Duży
Ośrodek w Cierszewie zaprasza turystów bez względu na porę roku. To jedno z niewielu miejsc w regionie, gdzie można uczyć się jazdy konnej. Chętnie takie nauki pobierają płocczanie, którzy do Cierszewa mają dość blisko.
Bulkowo
Nie brakuje chętnych, którzy pobierają nauki w Liceum dla Dorosłych w Krubicach Nowych. To dobra forma uzupełnienia edukacji i zdobycia matury dla wszystkich osób, które nie zrobiły tego w młodości.
Czerwińsk
Sanktuarium Matki Boskiej Czerwińskiej słynie z cudownego obrazu Matki Bożej, przed którym król Władysław IV uprosił sobie powrót do zdrowia. Obraz MB Czerwińskiej, od początku wsławiony licznymi łaskami i cudami, w 1648 r. został ogłoszony przez biskupa płockiego Ferdynanda jako cudowny, a w 1970 r. ukoronowany przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Drobin
Gmina otrzymała czterysta pięćdziesiąt tysięcy zwrotu z rozliczenia inwestycji związanej z modernizacją rynku w Drobinie. Przypomnijmy, że prace zostały zakończone pod koniec ubiegłego roku.
Gąbin
Niedawno minęła 15 rocznica od runięcia Radiofonicznego Centrum Nadawczego w Konstantynowie koło Gąbina. Maszt runął 8 sierpnia 1991 r. i nigdy, z powodu protestu mieszkańców, nie został odbudowany.
Gostynin
Wójt Jan K. Krzewicki do kluczowych inwestycji w 2007 r. zalicza dokończenie budowy wodociągów w Gorzewie i Osinach, remont dróg w Gulewie i Feliksowie oraz odcinek drogi z Marianki do Zaborowa.
Gozdowo
Przez cały rok na terenie gminy można korzystać z wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych. Wypoczynek oferują trzy gospodarstwa w miejscowościach: Kowalewo Podborne, Kowalewo Skorupli i Ostrowy. W ofercie przewidziane są ogniska, wędkowanie i imprezy okolicznościowe.
Kiernozia
Jubileusz 10-lecia istnienia obchodzi Zespół Pieśni Ludowej „Kiernozianie”, działający przy tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Zespół wystąpił 92 razy. W swoim repertuarze ma  ponad 120 pieśni ludowych.
Iłów
Jednym z inwestycyjnych priorytetów gminy, które są już realizowane, jest budowa hali sportowej w Iłowie oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Brzozowie. Jak widać, gmina stawia na rozwój oświaty.
Łąck
Rozpoczęto projektowanie alei spacerowej, która będzie biegła wzdłuż ul. Kolejowej, z centrum miejscowości w kierunku lasu. Dzięki swemu interesującemu otoczeniu, aleja z pewnością cieszyć się będzie zainteresowaniem spacerowiczów.
Mała Wieś
Od kilku miesięcy mieszkańcy gminy mogą wyrażać swoje opinie na temat życia gminy na Forum Gminy Mała Wieś. Wystarczy wejść na stronę: www.malawies.pl, tam znaleźć link Forum, a potem już tylko się zalogować. Twórcy Forum nie odpowiadają za zawarte tam opinie.
Mochowo
Gmina ogłosiła przetarg na budowę dróg relacji: Mochowo — Żabiki, Śniechy — Kokoszczyn. Łącznie prace będą prowadzone na odcinku ponad trzech kilometrów. Inwestycja jest współfinansowana ze ZPORR. Koszt wyniesie ponad milion sto tysięcy zł.
Nowy Duninów W czwartek 8 lutego na terenie gminy odbyła się kolejna już selektywna zbiórka odpadów. Mieszkańcy gminy mogli zapoznać się wcześniej z harmonogramem tej zbiórki, więc kto zechciał, odpadów się pozbył.
Pacyna
Z danych statystycznych wynika, że w gminie Pacyna mieszka więcej kobiet niż mężczyzn. Na łączną liczbę 4001 mieszkańców kobiety stanowią 50,6 % (2023), natomiast mężczyźni 49,4 % (49,4 %).
Rościszewo
Makary Mazurowski i Stanisław Woźniak będą reprezentowali gminę w Izbie Rolniczej. Pierwszy z kandydatów uzyskał 57, drugi 61 głosów. Uprawnionych do głosowania było 975 osób.
Sanniki
Młodzież szkolna z gminy Sanniki „pracowicie” spędziła ferie, a to dzięki atrakcjom, jakie zapewniono jej w GOK w Sannikach oraz w świetlicy w Barciku. W programie znalazły się m.in. wycieczki krajoznawcze.
Radzanowo
Przygotowywany jest właśnie plan zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Rogozino. Na tym etapie swoje uwagi co do planu mogą jeszcze zgłaszać mieszkańcy, powinni więc skorzystać z tej możliwości.

Sierpc
Prawie 1200 czytelników zgłosiło się w minionym roku do Biblioteki Gminnej. Łącznie w czterech filiach było prawie 43 tysiące wypożyczeń. Najczęściej książki wypożyczali uczniowie. Czytelnicy w wieku do 15 lat stanowili największą grupę (704 osoby).
Słubice
Wszystkie placówki oświaty i Dom Nauczyciela w Słubicach (łącznie cztery budynki) posiadają już kotłownie olejowe. Ten rodzaj ogrzewania jest bardziej ekologiczny od węglowego, dlatego gmina wolała zainwestować  piece niż nadal opalać je węglem.
Słupno
W najbliższych dniach mieszkańcy gminy muszą orzec, czy zgadzają się na budowę chlewni macior wraz z warchlakarnią we wsi Miszewko Stefany. Dopiero wtedy gmina będzie mogła wydać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji.
Stara Biała
Na ten rok planowana jest budowa chodnika w Maszewie Dużym, na całej długości tej miejscowości. Będzie to bardzo kosztowna inwestycja, rozłożona na lata. Gmina wystąpi m.in. o środki unijne na ten cel.
Staroźreby
Zakończono już pierwszy etap rozbudowy stadionu sportowego w Staroźrebach. Są nowe trybuny i część ogrodzenia, na modernizację czekają kolejne części boiska. Gmina uzyskała na ten cel 100 tys. zł dotacji.
Szczawin
 Kościelny
Gmina chciałaby zbudować w tym roku 5,5 km dróg, m.in. nowe odcinki powstaną w Słupie, Swobodzie, Dobrowie, Smolętach, Budkach Suserskich, Waliszewie, Mellerowie i Pieryszewie. Dokończona zostanie droga ze Szczawina Borowego przez Przychód do Szczawina Kościelnego, a w samym Szczawinie wyasfaltowane zostaną uliczki: Leśna, Spółdzielcza i Krótka.
Szczutowo
Gmina przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z odnową terenów rekreacyjnych nad jeziorami Szczutowskim i Urszulewskim. Planowany jest rozwój bazy rekreacyjnej oraz infrastruktury turystycznej. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają kilka lat.
Wyszogród
Wyszogród rozpoczął opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta. Programu jest konieczny przy ubieganiu się o środki w ramach funduszy Unii Europejskiej. Spotkania z mieszkańcami i wysłuchanie ich propozycji, ma pomóc w ożywieniu miasta.
Zawidz
Cztery obiekty z terenu znajdują się na liście zabytków wpisanych do rejestru zabytków przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Są to późnogotycki kościół w Jeżewie, neogotycki kościół w Słupi, pochodzący z II połowy XIX wieku kościół w Zawidzu Kościelnym oraz Parki Podwarskie w Majkach Małych i Skoczkowie.

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk
W gminie radni zwolnili z opłacania podatku od nieruchomości m. in. budynki i grunty zajęte na potrzeby jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz tereny zajęte na potrzeby ochrony zdrowia.

Bielsk
W gminie radni zwolnili z opłacania podatku od nieruchomości m. in. budynki i grunty zajęte na potrzeby jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz tereny zajęte na potrzeby ochrony zdrowia.
Bodzanów
Rozpoczął się nabór dla rolników na bezpłatne szkolenia. Zainteresowani zdobyciem nowego zawodu mogą uczestniczyć w kursach pozwalających zdobyć uprawnienia do kierowania samochodem ciężarowym, operatora ciężkich maszyn budowlanych, spawacza. W szkoleniach uczestniczyć będzie sto osób.
Brudzeń Duży
Na pochwałę zasługuje działalność Biblioteki Gminnej w Brudzeniu Dużym. Przede wszystkim, jeśli chodzi o działalność czytelniczą, ale w bibliotece dzieje się także wiele w zakresie inicjatyw kulturalnych.
Bulkowo
Gmina przygotowuje plan rozwoju poszczególnych miejscowości. W tym celu odbędą się spotkania w 32 sołectwach. Ich mieszkańcy będą mieli okazję zaproponowania rozwiązań, które dla nich są najpotrzebniejsze.
Czerwińsk
W dotychczasowym budynku podstawówki w Miączynie gmina chce otworzyć Dom Pomocy Społecznej bądź Dom Emerytów. Do wykorzystania jest tutaj ponad 230 m kw. powierzchni.
Drobin
Trwa remont kapitalny pomieszczeń Biblioteki Miejsko-Gminnej w Drobinie. W budynku docelowo będzie mieściło się także muzeum skarbonki i siedziba związku emerytów. Koszt prac wyniesie siedemdziesiąt tysięcy złotych. Inwestycja prowadzona jest z budżetu gminy. Będzie zakończona w drugiej połowie lutego.
Gąbin
Atak zimy nie zakłócił ruchu na gąbińskich drogach. Wszystkie były przejezdne, najwięcej soli wysypano tam, gdzie było najbardziej niebezpiecznie m.in. na wszystkich rogatkach miasta.
Gostynin
W ubiegłym roku gmina gruntownie wyremontowała 9 szkół znajdujących się na jej terenie. Ponadto w Białotarsku wybudowano nową salę gimnastyczną i boisko z bieżnią tartanową, a w Lucieniu powstała sala gimnastyczna z łącznikiem.
Gozdowo
Około pięćdziesięciu rolników z terenu gminy skorzysta ze szkoleń organizowanych przez ODR i Zakład Doskonalenia Zawodowego w Sierpcu. Uczestnicy uzyskają kwalifikacje do obsługi opryskiwaczy.
Kiernozia
Radni chcą utrzymać punkt zbiórki padłych zwierząt w Sokołowie, który zgodnie z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii działać miał tylko do końca roku. Kiernozia miała umowę na odbiór padliny z gmin Chąśno i Zduny.
Iłów
Na ostatniej sesji rady gminy ustalono, że radni za udział w sesjach i komisjach dostaną 130 zł diety, a sołtysi 80 zł – za jedno posiedzenie. Przewodniczący rady dostawać będzie miesięczną dietę w wysokości 1.300 zł.
Łąck
W toku znajduje się modernizacja gminnego ośrodka zdrowia w Łącku. Dzięki środkom z PFRON ośrodek będzie posiadał windę z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.
Mała Wieś
Zima chwilowo wstrzymała asfaltowanie uliczek w Małej Wsi oraz okolicy. Inwestycja jest kosztowna, więc gmina będzie ubiegać się o dofinansowanie z UE i budżetu województwa.
Mochowo
Szkoła Podstawowa w Mochowie i Szkoła Podstawowa w Bożewie pobiły swoisty rekord. Obie placówki najczęściej i najliczniej biorą udział w konkursach organizowanych przez „TP” – „Porządkujemy i odnawiamy las” oraz „Zostań przyjacielem ptaków”.
Nowy Duninów
Od początku swojego powstania bardzo aktywnie działa Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce. Systematycznie organizuje wystawy, spotkania z interesującymi ludźmi oraz lokalne eliminacje ogólnopolskich konkursów.
Pacyna
Gmina przymierza się do budowy oczyszczalni ścieków. Na razie nie ma żadnej, nie licząc małych oczyszczalni spółdzielni mieszkaniowej w Luszynie i DPS w Czarnowie. Projekt gminnej oczyszczalni być może będzie realizowany dopiero za rok.
Rościszewo
Stanisław Woźniak z Rościszewa i Makary Mazurowski z Nowego Rościszewa reprezentowali gminę podczas niedzielnych wyborów do rady powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej.
Sanniki
Trwa budowa przedszkola przy ul. Wólczyńskiej. Finał inwestycji ma nastąpić w maju 2008 r. Przedsięwzięcie jest więc długotrwałe, ale za to obiekt ma być pokazowy i spełniający wszystkie standardy placówki dla dzieci.
Radzanowo
W przygotowaniu znajduje się projekt budowy kanalizacji sanitarnej w Rogozinie, Nowym Boryszewie, Starym Boryszewie oraz Stróżewku.
Sierpc
Radni podjęli decyzję o przyjęciu herbu, flagi i baneru gminy. Na zatwierdzenie wszystkich symboli gminy przez komisję heraldyczną radni czekali dwa lata. W herbie gminy znajduje się lew w koronie.
Słubice
OSP w Słubicach i Wiączeminie Polskim dostały od samorządu województwa i gminy dwa Fordy Transity. Mają one pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa pożarowego na terenie gminy.
Słupno
Z udziałem wielu gości i uczestników zakończono pierwszą edycję projektu realizowanego przez Centrum Integracji Społecznej w Słupnie. Był on adresowany do osób długotrwale bezrobotnych.
Stara Biała
Trwają przygotowania do nadania szkole w Starej Białej imienia Jana Pawła II. Równocześnie ma odbyć się uroczyste otwarcie hali sportowej w Starej Białej. Uroczystości zaplanowano na 17 lutego.
Staroźreby
Sfinalizowana została przebudowa ul. Szkolnej, Sienkiewicza i Placu Bojowników. Wartość robót wyniosła ok. 440 tys. zł, z tego 250 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski.
Szczawin Kościelny
W 2007 r. gmina zamierza przebudować 5,5 km dróg o nawierzchni bitumicznej m.in. w Waliszewie i Słupie, za kwotę ok. 1,5 mln zł. Środki mają pochodzić z budżetu gminy, Urzędu Marszałkowskiego i Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
Szczutowo
Ponad dziesięć tysięcy złotych w ubiegłym roku gmina przeznaczyła na odśnieżanie. Środki pochodzą z puli za-
gwarantowanej na bieżące utrzymanie dróg. W tym roku gmina ma na ten cel około osiemdziesięciu tysięcy złotych. W połowie roku będą znane kwoty, które w tym roku gmina przeznaczy na odśnieżanie dróg gminnych.
Wyszogród
Do połowy lutego odbywają się zebrania w sprawie wyborów sołtysów i rad sołeckich. W tym roku kończy się kadencja 17 sołtysów.
Zawidz
Tysiąc złotych przeznaczyła gmina na pomoc rodzinom, które ucierpiały na skutek ubiegłotygodniowych wichur. Pomoc finansowa przeznaczona była na zakup drewna, materiałów budowlanych. Wichura uszkodziła cztery budynki.
(eg), BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
Gminę Bielsk zamieszkuje około 9 tys. osób, a gęstość zaludnienia wynosi około 71 osób na 1 km. Gmina podzielona jest na 43 miejscowości składające się na 38 sołectw.

Bodzanów
Trzydzieści osób uczestniczy w szkoleniach z zakresu księgowości komputerowej. Kurs organizowany jest w ramach programu „Większe kwalifikacje – większe możliwości” dla rolników z terenu gminy. Zajęcia będą prowadzone do września br.

Brudzeń Duży
Komisariat policji w Brudzeniu Dużym wzbogacił się o nowy samochód. Osobowy opel astra ma ułatwić trudną pracę policjantom. 31 tys. zł przekazały na ten cel władze województwa mazowieckiego.

Bulkowo
Ogłoszony został przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Blichowie. Gmina Bulkowo ma nadzieję na uzyskanie na ten cel dofinansowania w ramach projektów unijnych.

Czerwińsk
W ramach Pilotażowego Programu Leader+ stworzono Zintegrowaną Strategię Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gminy biorące udział w projekcie to: Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Ojrzeń, Płońsk, Sochocin, Załuski.

Drobin
Samorząd rozpoczął przygotowywanie planu przestrzennego zagospodarowania gminy. Prowadzone etapami prace w pierwszej kolejności będą obejmowały tereny przeznaczone pod inwestycje.

Gąbin
Gąbińska policja dostała nowy radiowóz. Za 28 tys. zł kupiło go MSWiA oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nowy opel astra II ma przyczynić się do podniesienia standardu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy.

Gostynin
W ubiegłym roku gmina złożyła cztery wnioski do ZPORR, ale otrzymała dofinansowanie tylko na jedno przedsięwzięcie – drugi etap budowy kanalizacji w Gorzewie.

Gozdowo
100 tys. zł gmina przeznaczy w tym roku na remont i doposażenie ośrodków zdrowia w Gozdowie i Lelicach. Jeszcze w tym roku do placówki w Lelicach zakupiony będzie unit stomatologiczny. Wyremontowana zostanie poczekalnia w ośrodku i docieplony cały budynek. W ośrodku w Gozdowie zaplanowana jest modernizacja pomieszczeń laboratorium.

Iłów
W najbliższym czasie ma zostać opracowana dokumentacja na II etap kanalizacji w Iłowie oraz wodociągowanie wsi Gilówka Górna i Dolna. Kolejne projekty dotyczyć będą budowy i modernizacji gminnych dróg.
K
iernozia
„Kiernozia dawniej i dziś” to tytuł książki 80-letniego Jana Gzuli, emerytowanego nauczyciela z tej miejscowości. Wydał ją sam pod koniec roku w kilkunastu egzemplarzach. Książka pełna historii tej miejscowości ma ponad 110 stron.

Łąck
Opracowany został projekt ścieżki pieszo-rowerowej z Łącka do Sendenia. Gmina postara się na ten cel uzyskać dofinansowanie z UE. Poza tym rozpoczęto opracowanie projektu ścieżki z Łącka w kierunku Płocka.

Mała Wieś
W tym roku planuje się wykonanie modernizacji stacji uzdatniania wody we wsi Przykory koło Węgrzynowa. Była budowana w latach 90. i aby mogła skutecznie służyć mieszkańcom, trzeba ją dostosować do nowych, zwiększonych potrzeb.

Mochowo
O pół procenta wzrośnie w bieżącym roku dodatek motywacyjny dla nauczycieli pracujących w szkołach prowadzonych przez gminę. Obecnie jest on na poziomie 5%. O dwa zł (do 45 zł) podwyższona została także wysokość dodatku dla wychowawców klas.

Nowy Duninów
W styczniu zorganizowano Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. Była to pierwsza gminna impreza sportowa w 2007 r.

Pacyna
Gmina Pacyna postanowiła złożyć wniosek o dotację na przebudowę dróg w Czesławowie i Słomkowie – do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Na odpowiedź musi jednak poczekać aż do kwietnia.

Radzanowo
Trwa obecnie budowa chodnika dla pieszych we wsi Rogozino. To druga pod względem wielkości wieś w gminie, zaraz po Radzanowie. Mieszkańcy z Rogozina czekali na chodnik od dawna, jego budowa ułatwi pieszym bezpieczne poruszanie się po miejscowości.

Rościszewo
Na lutowej sesji radni będą głosowali nad propozycją zgłoszoną przez związki zawodowe nauczycieli, dotyczące podwyżek dodatków dla opiekunów staży i wychowawców klas. Związkowcy proponują, aby wzrosły one w przypadku opiekuna stażu z 15 do 30 zł. Dla wychowawców klas do 20 uczniów proponowana jest podwyżka o 5 zł do kwoty 35 zł, powyżej 20 uczniów z 30 zł do 45 zł.

Sanniki
OSP w Czyżewie dostało z województwa 100 tys. zł dofinansowania na zakup potrzebnego sprzętu pożarniczego. Pieniądze przekazał zaproszony do Czyżewa marszałek Adam Struzik.

Sierpc
Z 3,5% do 4,5% wzrosła wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczycieli ze szkół na terenie gminy. Jego wysokość jest sukcesywnie podwyższana od kilku lat. W przyszłym roku ma on być na poziomie 5%.

Słubice
W styczniu, w Słubicach zorganizowano spotkanie integracyjne z osobami niepełnosprawnymi. Jego uczestnikami były dzieci i młodzież z ośrodka w Mocarzewie oraz uczniowie gminnych szkół.

Słupno
W 2007 r. kontynuowana będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Słupnie. Powstaną dodatkowe sale lekcyjne oraz mała sala gimnastyczna.

Stara Biała
Działkowe osiedle w Maszewie Dużym może pochwalić się nową jezdną i chodnikami. Budżet gminy wyłożył na ten cel 2 mln 128 tys. zł, ale nie oszczędzał. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mogą korzystać z nowoczesnej drogi z pełną infrastrukturą.

Staroźreby
Zakończony został remont Gimnazjum w Nowej Górze. Wyremontowane pomieszczenia (łazienka i sale lekcyjne) zyskały również nowe wyposażenie. Wszystko kosztowało ponad 97 tys. zł, z tego ponad 48 tys. przekazał Urząd Marszałkowski.

Szczawin Kościelny
W gminie trwa szacowanie szkód spowodowanych wichurą. Zniszczeniu uległy 22 obiekty, szacunkowy koszt usunięcia szkód wyniesie ponad 54 tys. zł. Szkody na dwóch domach, w których mieszkają rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, zostaną naprawione za pieniądze gminy.

Szczutowo
Odbył się odbiór techniczny sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gójsku. W dobudowanej części szkole przybyła nie tylko pełnowymiarowa sala, ale także pięć klas, pracownia komputerowa, sanitariaty i winda dla osób niepełnosprawnych. Nowy segment ma 1168 m kw. powierzchni użytkowej. Koszt budowy wyniósł prawie milion osiemset tysięcy zł. Gmina otrzymała na ten cel sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł dofinansowania z programu rozwoju Mazowsza.

Wyszogród
Wyszogród widzi dla siebie wielką szansę w związku z planowanym otworzeniem lotniska w pobliskim Modlinie. Atrakcyjne tereny zainteresują inwestorów, by otworzyć tu swoje firmy. Miasto znów ożyje.

Zawidz
Wynikiem 3:0, dla drużyny Urząd Gminy – MDK Warszawa, zakończył się mecz drugiej ligi o mistrzostwo w piłce siatkowej. Pokonali przeciwników z SMS w Spale. Ponadto dwóch zawodników UG-MDK Warszawa Łukasz Polański i Bartek Krzysiek zostali powołani do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 16. (eg), BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, ZawidzBielsk
W gminie Bielsk jest 5 ciekawych pod względem architektonicznym perełek. Są to kościoły: w Bielsku z 1911 r., Ciachcinie z 1884 r. i Zagrobie (1922 r.) oraz dwory w Goślicach (XVIII w.) i Zągotach (XIX w.).

Bodzanów
Około dwustu przedsiębiorców skorzysta ze szkoleń realizowanych na terenie gminy. Projekt skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców. Składa się z dziewięciu modułów, obejmujących między innymi pisanie biznes planów, zarządzanie technologiami, personelem.

Brudzeń Duży
Od września 2006 r. trwa budowa nowego ośrodka zdrowia w Brudzeniu. Stary wciąż jest wykorzystywany, ale z czasem okazał się zbyt mały i nie spełniał koniecznych standardów.

Bulkowo
Gmina przymierza się do zmniejszenia liczby szkół na swoim terenie – prowadzi aż 9 szkół podstawowych i 2 gimnazja. Do tej pory rocznie do oświaty dokładała 1 mln 100 tys. zł. Żeby zaoszczędzić, część szkół musi zamknąć.

Czerwińsk
W latach 2007-2009 płońskie starostwo najwięcej pieniędzy przeznaczy na inwestycje drogowe. Ponad 3 mln zł ma kosztować przebudowa drogi Garwolewo – Komsin, na terenie gminy Czerwińsk, o długości ok. 3 km.

Drobin
Conrado Moreno był gościem specjalnym uczniów z Zespołu Szkół w Drobinie. Młodzież w formie zabawy poznawała tradycję, historię i kulturę Hiszpanii.

Kiernozia
W gminie Kiernozia w gospodarstwach powyżej 1 ha z podatku zwolnione są 3 psy, a w gospodarstwach poniżej 1 ha – 2. Stąd podatek w wysokości 20 zł rocznie przyjdzie zapłacić właścicielom trzeciego bądź czwartego czworonoga.

Łąck
Wójt Zbigniew Białecki rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami wszystkich wsi. Potrwają one do końca lutego. Mieszkańcy gminy mają okazję do bezpośredniej rozmowy z władzami i zgłoszenia swoich postulatów.

Gąbin
Rozpoczyna się drugi etap rozbudowy kompleksu szkolno-przedszkolnego w Gąbinie. Podpisano już umowę z wykonawcą i przekazano plac pod budowę. Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach ZPORR.

Gostynin
W Szkole Podstawowej w Sokołowie zorganizowano pasowanie na przyrodników dzieci z oddziału przedszkolnego. W ten sposób formalnie przyjęto dzieci do Szkolnego Koła LOP „Leśne Dzieci”.

Gozdowo
Po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Gozdowie zaprosili mieszkańców na II Gminny Przegląd kolęd i pastorałek. Tegoroczny koncert zaplanowano na wtorek, 23 stycznia.

Iłów
W tym roku mieszkańcy gminy zapłacą o 2 % wyższe podatki i opłaty lokalne. W tej samej wysokości planowany jest wzrost dochodów i wydatków budżetowych. Rada gminy podczas sesji przyjęła te propozycje jednogłośnie.

Mała Wieś
W 2007 r. planuje się wykonanie kompleksowej modernizacji boiska przy małowiejskich szkołach. Obejmie ona m.in. położenie sztucznej nawierzchni, wykonanie bieżni i budowę trybun.

Mochowo
Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu przebudowy dróg gminnych relacji Mochowo – Żabiki i Śniechy – Kokoszczyn. Koszt inwestycji szacowany jest na półtora miliona złotych. Będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowy Duninów
W ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Mazowsze” w Soczewce wypoczywali juniorzy LKS „Wisła”. Poprawiali tam swoją kondycję, czekając na rozpoczęcie rundy wiosennej.

Pacyna
Zakończono budowę chodnika przy ul. Łukasiewicza w Pacynie. Chodnik mierzy ok. 400 m. Zbudowano go za pieniądze pochodzące z kilku różnych źródeł m.in. budżetu gminy.

Radzanowo
W toku znajduje się opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego gminy. Obecnie realizowany jest etap wstępny tego przedsięwzięcia, przed zatwierdzeniem odbędą się konsultacje z mieszkańcami.

Rościszewo
Osiemset tysięcy złotych wsparcia otrzyma gmina z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na budowę stacji uzdatniania wody w Rościszewie. Zakończono prace związane z przygotowaniem dokumentacji. Inwestycja będzie realizowana w bieżącym roku.

Sanniki
Bliska ukończenia jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 577, wraz z chodnikami. Piesi będą mogli teraz bezpiecznie poruszać się na odcinku od Szkarady do cmentarza w Sannikach.

Sierpc
Milion sto tysięcy złotych przeznaczą samorządowcy na inwestycje. Większość środków będzie wykorzystana na inwestycje drogowe. Pozostała część na kontynuację budowy sieci wodociągowych (dwieście tysięcy zł) i kanalizacyjnych (trzysta tysięcy zł). Gmina będzie starała się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na prowadzenie inwestycji.

Słubice
Już po raz ósmy w Słubicach odbyło się spotkanie pokoleń pod hasłem „Przekażmy sobie znak pokoju”. Uczestniczyli w nim wszyscy mieszkańcy gminy po 65 roku życia oraz uczniowie słubickich szkół.

Słupno
Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Inwestycja powstaje za środki budżetu gminy. Dzięki niej do Urzędu Gminy bezpieczniej dotrą m.in. mieszkańcy ulic Wiosennej, Grzybowej czy Bałkańskiej.

Stara Biała
W fazie przygotowań znajduje się budowa stadionu sportowego w Proboszczewicach. Ma służyć uczniom miejscowej szkoły i lokalnej społeczności, a zostanie zbudowany m.in. za środki gminne i unijne.

Staroźreby
Za pieniądze gminy i Urzędu Marszałkowskiego udało się doposażyć bibliotekę szkolną w gimnazjum w Staroźrebach. Od samorządu województwa na ten cel udało się dostać ponad 47 tys. zł.

Szczawin Kościelny
Trzynastu bezrobotnych (w tym pięciu do lat 25) udało się zatrudnić do prac interwencyjnych dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracę 1 lutego rozpocznie w gminie także trzech stażystów.

Szczutowo
Adam Murawski z Podlesia i Artur Żbikowski z Dzikiego Boru, są kandydatami z terenu gminy do Izby Rolniczej. Wyniki wyborów będą znane w lutym br.

Wyszogród
Początek roku to czas szkoleń. Odbyło się już pierwsze spotkanie organizacyjne dla przedsiębiorców. Z tematu stosowania środków ochrony roślin przeszkoleni zostali chętni rolnicy. Dalsze szkolenia, w tym także dla bezrobotnych, zaplanowane zostały na kolejne miesiące.

Zawidz
Trwają intensywne prace przy budowie hali przy Szkole Podstawowej w Jeżewie. Koszt inwestycji szacowany jest na dwa miliony złotych. Gmina otrzymała także pół miliona złotych dotacji z totalizatora sportowego.
(eg), BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
W niedzielę 25 lutego w Szkole Podstawowej w Bielsku odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy. Do obsadzenia są dwa mandaty (Józefa Rozkosza obecnego wójta gminy, który otrzymał też mandat radnego oraz Pawła Klekowickiego, który zrezygnował z funkcji radnego).

Bodzanów
Gmina zakupiła samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Bodzanowie. Jest to już drugi tego typu samochód, którym będzie dysponowała jednostka. Koszt zakupu 97.600 zł. Środki przekazał samorząd województwa mazowieckiego i gmina Bodzanów.

Brudzeń Duży
Dobiega końca budowa ronda w Sikorzu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich. Bezpiecznie będą teraz przez centrum miejscowości przechodzić wszyscy: uczniowie do dwóch szkół, pacjenci do ośrodka zdrowia i wierni do kościoła oraz na cmentarz.

Bulkowo
Gmina otrzymała 150 tys. zł na budowę kolejnych kilometrów wodociągu gminnego. Środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowiec-kiego.

Czerwińsk
Budowa hali sportowej przy Gminnym Zespole Szkół w Czerwińsku, rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sielcu, a także modernizacja oświetlenia ulicznego i wykończenie wodociągowania gminy – to niektóre z inwestycji, które będą realizowane w tym roku.

Drobin
O bezpieczeństwie w Zespole Szkół z uczniami, rodzicami i nauczycielami rozmawiali przedstawiciele Kuratorium i Komendy Policji w Płocku. Następną placówką będzie Zespół Szkół w Łęgu.

Gąbin
W mieście i gminie przeprowadzone zostały profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet. Badania wykonano za środki z NFOZ.

Gostynin
We wsiach Zaborów i Sokołów gmina buduje chodniki przy jezdniach. Odbywa się to przy współpracy z Mazowieckim zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Gozdowo
Trwają rozmowy przedstawicieli gminy z zarządem KM Płock o możliwości uruchomienia połączenia do Lelic. Liniowy autobus zacznie kursować na tej trasie prawdopodobnie od początku lutego. Najprawdopodobniej zostanie wydłużona trasa linii nr 1. Ceny biletów według taryfikatora KM.

Iłów
Planowane jest opracowanie kompleksowego wniosku na termomodernizację budynków na terenie gminy: SP w Giżycach, SP w Kapturach, SP w Brzozowie, Ośrodka Zdrowia w Iłowie, budynku Urzędu Gminy. Przedsięwzięcia te mają być dofinansowane ze środków UE.

Kiernozia
Gmina Kiernozia znalazła się wśród laureatów V edycji konkursu Gmina Fair Play 2006. Otrzymała nagrodę w kategorii Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

Łąck
Dzięki organizowanemu od 8 lat konkursowi na najpiękniejszy ogród teren gminy staje się coraz bardziej kolorowy i estetyczny. Co ważne, uczestnicy pielęgnują także publiczne rabaty i klomby m.in. w Łącku i

Zdworzu.
Mała Wieś
Wciąż pozostaje nieznany los obiektów po byłej Cukrowni w Małej Wsi. Nie doszło jeszcze do utworzenia obiecywanej od wielu miesięcy spółki, która miała produkować komponenty do biopaliw.

Mochowo
Jeszcze na początku lutego, jeżeli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, rozpoczną się prace związane z naprawą dróg gminnych. Na zakup kruszywa do remontów i przeprowadzenie prac gmina przeznaczyła 60 tys. zł.

Nowy Duninów
Władze gminy starają się o uruchomienie linii komunikacji miejskiej na trasie Płock-Nowy Duninów i Nowy Duninów-Płock. To dlatego, że kursów PKS w obie strony jest zbyt mało, a mieszkańcy gminy chcieliby mieć łatwiejszy dojazd do najbliższego miasta, jakim jest Płock.

Pacyna
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pacynie odwiedziły trójki szkolne. Na terenie gminy są tylko dwie szkoły: w Pacynie i Skrzeszewach, w żadnej do tej pory nie było problemów związanych z nadużywaniem przez uczniów alkoholi czy używaniem narkotyków.

Radzanowo
Działające od ponad roku Gminne Centrum Informacji w Radzanowie służy m.in. informacjami na temat wolnych miejsc pracy w województwie mazowieckim oraz legalnej pracy w państwach UE.

Rościszewo
Na poziomie 5% pozostanie w bieżącym roku dodatek motywacyjny dla nauczycieli z terenu gminy. Taka decyzja zapadła po rozmowach przedstawicieli gminy i związkowców. Ustalono, że środki te będą dołączone do puli przeznaczonej na poprawienie infrastruktury oświatowej.

Sanniki
Ukończono budowę bloku socjalnego przy ul. Fabrycznej. Zamieszka w nim 20 rodzin, w większości na prawach komunalnych. Niektórzy z nich stracili mieszkania podczas niedawnego pożaru kamienicy. Budowę w wysokości 280 tys. zł dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego.

Sierpc
Gmina Sierpc, jako jedyna jednostka samorządu terytorialnego z powiatu sierpeckiego i jedna z ponad czterystu organizacji samorządowych w kraju otrzymała certyfikat w akcji „Przejrzysta Polska”.

Słubice
Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno” w Grzybowie jest jednym z najbardziej aktywnych tego typu stowarzyszeń w regionie. W odbywających się tu warsztatach i seminariach biorą udział goście z Polski i Europy.

Słupno
Teren gminy wciąż jest atrakcyjny dla wszystkich, którzy chcieliby się osiedlić za miastem. Domów zresztą systematycznie przybywa (widać to zresztą najlepiej na osiedlu domków w Gulczewie).

Stara Biała
Oddano do użytku budynek wielorodzinny w Ogorzelicach. Zamieszkają w nim 34 rodziny. Budynek został przejęty od Izokoru i przeszedł remont kapitalny. Budynek jest wyposażony we wszystkie niezbędne media.

Staroźreby
Zakończono budowę dróg gminnych Przeciszewo-Bromierz (1.830 m) i Opatówiec-Przedpełce (1.700 m). Na tę inwestycję przeznaczono środki gminne w wysokości 1 mln 501 tys. zł.

Szczawin Kościelny
Trwają przygotowania do budowy kanalizacji sanitarnej w Szczawinku, której ta licząca ok. 3 km wieś potrzebuje od dawna. Gmina ma już pozwolenie na budowę. Całość kosztować będzie ok. 800 tys. zł, środki w większości pochodzić mają z NFOŚiGW lub WFOŚiGW.

Szczutowo
Do 16 stycznia trwa nabór kandydatów do Izb Rolniczych. Nabór prowadzony jest w związku z kończącą się czteroletnią kadencją. Wybory odbędą się 4 lutego. Na razie w gminnej komisji nie zarejestrowano żadnego kandydata z terenu gminy.

Wyszogród
Średnie, miesięczne zużycie wody na gospodarstwo domowe w Wyszogrodzie, nie posiadające własnej studni, wynosi 9,6 m 3.

Zawidz
Joanna Przybylska z Olimpijczyka Jeżewo okazała się najlepszą uczestniczką drugoligowego meczu tenisa stołowego kobiet. Podczas rozgrywek z drużyną z Oleska, zdobyła komplet punktów. Mecz zakończył się remisem 5:5.
(eg), BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
Do końca marca potrwają prace związane z przygotowaniem tegorocznego budżetu gminy. Obecnie gmina działa w oparciu o prowizorium przygotowane w 2006 roku. Maksymalne wykorzystanie czasu przygotowania budżetu związane jest z powyborczymi zmianami w zarządzie i nowymi propozycjami dotyczącymi gminnych inwestycji.

Bodzanów
Gminne Centrum Informacji zaprasza do Punktu Doradztwa Rolniczego. W punkcie udzielane są informacje w zakresie korzystania z funduszy unijnych, wypełniania wniosków obszarowych i niskotowarowych. W ramach współpracy z ARiMR przyjmowane są zgłoszenia dotyczące przemieszczenia i rejestracji trzody chlewnej. Punkt jest czynny codziennie od godziny 7.30 do 15.30, w środy od 8.30 do 16.30.

Brudzeń Duży
Kto szuka atrakcji przyrodniczych, powinien przyjechać do Sikorza. Znajduje się tu aleja złożona z 44 lip drobnolistnych o obwodzie 150-350 cm i wysokości około 20 m oraz 14 kasztanowców zwyczajnych. Stanowią one część rezerwatu przyrody „Sikórz”.

Bulkowo
W swej poprzedniej kadencji władze gminy Bulkowo doprowadziły do modernizacji sieci ciepłowniczej osiedla mieszkaniowego w Osieku, po byłym PGR. Dzięki temu ogrzewanie jest bardziej ekologiczne, a mieszkańcy osiedla przestali narzekać na problemy ciepłownicze. Natomiast na osiedlu w Pilichowie udało się zbudować zbiorczą oczyszczalnię ścieków.

Czerwińsk
Zakończył się remont mostu na drodze gminnej w Sielcu. Wartość inwestycji wyniosła blisko pięćdziesiąt siedem tysięcy złotych. Prace objęły rozbiórkę dotychczasowej, drewnianej konstrukcji i zastąpienie jej nową żelbetowo-betonową.

Drobin
W najbliższą niedzielę mieszkańcy Drobina zagrają wspólnie z Jurkiem Owsiakiem. W tym roku finał będzie miał nową oprawę. Wszyscy uczestnicy i wykonawcy zagrają na odrestaurowanym rynku miejskim. Piętnasty finał połączony będzie jak zawsze z aukcjami, koncertami, loteriami. Można będzie posmakować również dań z domowej kuchni.

Gąbin
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Gąbinie obchodził rocznicę 40-lecia swojej konsekracji. Parafianie mogli z tej okazji obejrzeć wystawę fotografii Jerzego Jędrzejkiewicza, poświęconych świątyni. Wystawa największym zainteresowaniem cieszyła się w niedziele, po mszach świętych.

Gostynin
W Osinach realizowany jest pierwszy etap budowy wodociągu za 300 tys. zł. Inwestycja zostanie dokończona jeszcze w tym roku. Środki finansowe pochodzą z pożyczki z WFOŚiGW oraz budżetu gminy. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia gmina będzie w 95 % zwodociągowana.

Gozdowo
Dwanaście milionów złotych wyniesie tegoroczny budżet gminy. Po stronie dochodów jest on porównywalny ze środkami, którymi gmina dysponowała w ubiegłym roku. Wśród tegorocznych wydatków największą pozycją są inwestycje (1,8 mln). W większości przypadków są one związane z budową dróg.

Iłów
Wójt Roman Kujawa zapowiedział utworzenie Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy szkole w Iłowie. Odbędzie się to przy współpracy z Nadleśnictwem w Łącku.

Kiernozia
Rozpoczął się cykl spotkań podsumowujących działalność jednostek OSP działających na terenie gminy. O dotychczasowych działaniach i planach na rok bieżący mówić będą przedstawiciele dziewięciu jednostek gminnych OSP.

Łąck
Boiska do piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej oraz tenisa ziemnego – to wszystko oferuje sympatykom sportu hala w Łącku. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie korzysta z tych obiektów, a zwłaszcza z siłowni.

Mała Wieś
Już ponad rok mieszkańcy wsi Nowe Arciszewo, Stare Arciszewo i Zakrzewo Kościelne mają wodociąg. Łącznie woda dociera do 109 gospodarstw. Jednocześnie planowane są dalsze uzupełnienia wodociągu w Zakrzewie, być może już w 2007 roku.

Mochowo
Kwotą ponad piętnastu milionów złotych zamknie się po stronie dochodów tegoroczny budżet gminy. Najwięcej środków przeznaczono na inwestycje. Najważniejszą jest zakończenie budowy hali sportowej przy SP i Gimnazjum w Mochowie. Jej wartość szacowana jest na ok. 3,5 mln zł.

Nowy Duninów
Podczas ostatniej sesji rady gminy przyjęto gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz gminny program przeciwdziałania narkomanii w 2007 r. Wprawdzie narkomania w Nowym Duninowie to zjawisko raczej rzadkie, ale dzięki obu programom będzie można w szkołach organizować zajęcia o charakterze edukacyjno-profilaktycznym.

Pacyna
Warto wiedzieć, że najstarsza wzmianka o Pacynie pochodzi z 1430 r. i znajduje się w Archiwum Archeologicznym w Poznaniu. Pacyna była wówczas własnością i siedzibą Ogończyków Pacyńskich (Paczyńskich). Miejscowość miała prawa miejskie – uzyskała je na początku XVI w. jej największy rozwój miał miejsce między powstaniami listopadowym a styczniowym, kiedy to folwark pacyński słynął z hodowli bydła i koni.

Radzanowo
Wielu mieszkańcom gminy marzy się już wiosna – podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się wtedy pierwszy po zimowej przerwie rajd rowerowy szlakiem sąsiednich parafii, organizowany przez miejscowego proboszcza.

Rościszewo
Sto czterdzieści siedem paczek żywnościowych przekazał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla czterdziestu siedmiu rodzin będących w najtrudniejszej sytuacji. Na ten cel gmina przeznaczyła 1500 zł. Słodycze przekazali także właściciele miejscowych sklepów spożywczych.

Sanniki
W miejscowej remizie strażackiej planowane są kolejne remonty. W ciągu ostatniego roku m.in. nowe oblicze uzyskała duża sala. W trakcie znajduje się także porządkowanie terenu wokół remizy.
 
Sierpc
Trwają przygotowania projektów drogowych pozwalających na wykorzystanie środków unijnych. Dotyczą one położenia dywaników asfaltowych na trzech drogach: Miłobędzyn-Bledzewo (koszt 590 tys. zł), Grodkowo – Włóki do drogi wojewódzkiej Sierpc-Płock (koszt 525 tys. zł), Bledzewko do drogi wojewódzkiej Sierpc -Płock (koszt 540 tys. zł).

Słubice
Ta nadwiślańska gmina często stoi w obliczu ewentualnej powodzi. W tym roku chyba jednak nie musi się jej obawiać. Jeśli warunki klimatyczne diametralnie się nie zmienią, w Wiśle nie podniesie się stan wody. Tym samym mieszkańcy wsi mogą się nie obawiać o zalanie swych gospodarstw i pól.

Słupno
W gminie Słupno już planowane są kolejne biegi dla mieszkańców gminy. W ubiegłym roku odbyło się ich kilka. Najzagorzalszymi zwolennikami biegów byli najmłodsi – stawiali się na starcie w najliczniejszym składzie.

Stara Biała
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach obsługujący zarówno gminę Stara Biała, jak i miasto Płock, jest obecnie przystosowany do utylizacji ok. 60 tys. ton rocznie. Mógłby utylizować więcej, gdyby udało się zbudować kolejną nieckę na odpady.

Staroźreby
W wielu miejscowościach przedszkola są zamykane, w Staroźrebach przedszkole ma zostać uruchomione. Z demografii wynika zapotrzebowanie na tego typu placówkę. Dzieci w placówce ma nie zabraknąć, a ich mamy będą zadowolone, gdy potomstwu umożliwi się poznawanie świata i rówieśników już w wieku 3-4 lat.

Szczawin Kościelny
Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej z przyłączami i pompownią ścieków w miejscowości Kaleń. Dzięki tej inwestycji gmina uzyskała kolejny odcinek kanalizacji na terenie gminy. Wodociąg Kaleń ma od kilku lat, budowa kanalizacji czyni wieś jeszcze bardziej atrakcyjną, także dla tych, którzy chcieliby się w niej osiedlić.

Szczutowo
Ponad pięćdziesiąt dwa tysiące złotych gmina przeznaczy na realizację programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Dwa i pół tysiąca złotych będzie przeznaczone na podejmowanie działań związanych ze zwalczaniem narkomanii. Środki pochodzą z wpływów za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Wyszogród
Pięć tysięcy złotych otrzymało Przedszkole Samorządowe w Wyszogrodzie w ramach programu grantowego „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem”. Środki będą wykorzystane na dożywianie najuboższych dzieci z przedszkola przez okres czterech miesięcy oraz doposażenie przedszkolnej kuchni.

Zawidz
Czternaście milionów złotych wyniesie po stronie dochodów budżet gminy na rok 2007. Pięćdziesiąt procent będzie wydane na oświatę. Milion dwieście tysięcy złotych na inwestycje drogowe, dwieście tysięcy zł na remonty dróg. Trzysta tysięcy złotych trafi do gminnej pomocy społecznej, sto tysięcy zł na potrzeby trzynastu jednostek OSP działających na terenie gminy. Po pięćdziesiąt tysięcy złotych zagwarantowano na dożywianie dzieci i działalność sportową. 
rad, (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
Budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Bielsku przy ul. Glinki podjęło się Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „HYDROTEX” Wardziński – Wojtczak. Koszt inwestycji 48 tys. zł.
Bodzanów
Trzynaście nowych świetlic zaczęło funkcjonować na terenie gminy Bodzanów. Bazę lokalową stanowią dawne mleczarnie, sklepy GS, niewykorzystane pomieszczenia przy szkołach. Świetlice pełnią rolę gminnych centrów informacji. Uczestnicy mają dostęp do pracowni komputerowych, internetu. Środki na remont i modernizację obiektów pochodzą z funduszy unijnych. Na ten cel pozyskano około trzech milionów złotych.
Brudzeń Duży
Mimo wcześniejszych założeń, w gminie nie przyjęto programu ochrony Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Powodem był opór kilku radnych, którzy stwierdzili, że nie zawarto w nim najbardziej potrzebnych założeń ochrony.
Bulkowo
W trakcie budowy znajduje się budowa hali gimnastycznej w Bulkowie. Odbiór techniczny ma odbyć się w następnym roku szkolnym. Całość kosztować będzie 2 mln 300 tys. zł. Przedsię-
wzięcie będzie finansowane z dodatkowych, pozabudżetowych źródeł.
Czerwińsk
W ramach programu termorenowacji docieplono budynek Gminnego Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą. Całkowita powierzchnia docieplenia wynosi 892m2.
Drobin
Zespół Szkół w Drobinie jest pierwszą szkołą na terenie gminy, którą odwiedziła szkolna trójka. Przedstawiciele policji, kuratorium spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, rodzicami i Radą Pedagogiczną.
Gąbin
Zakończono kolejny etap kompleksowej budowy ulicy Stodólnej. Zrealizowano już 80 % prac, m.in. wykonano podbudowę oraz położono warstwę wyrównawczą. Mimo trudności budowniczym udało się zbudować odwodnienie na odcinku drogi między ul. Kilińskiego i Aleją Jana Pawła II. Termin finału inwestycji upływa w czerwcu 2007 r.
Gostynin
Rozpoczęto pierwszy etap rozbudowy w Zespole Szkół w Emilianowie – powstanie przy niej sala gimnastyczna. W 2006 r. na ten cel pójdzie 150 tys. zł, koniec przedsięwzięcia nastąpi w 2007 r.
Gozdowo
Dwanaście milionów trzysta tysięcy złotych wyniesie tegoroczny budżet gminy po stronie dochodów. Po stronie wydatków zamknie się kwotą niespełna dwunastu milionów. Gmina będzie dysponowała środkami porównywalnymi do tych z roku 2006. Wydatki planowane na tegoroczne inwestycje będą stanowiły 18% kwoty budżetu. Zostaną głównie przeznaczone na remonty dróg i ulic.
Iłów
Podczas nowej kadencji wójt Roman Kujawa zapowiedział unowocześnienie opieki zdrowotnej mieszkańców, w tym ludzi starszych. Na drugim miejscu ma się znaleźć rozwój bazy i poprawa funkcjonowania oświaty, a także rozwój infrastruktury technicznej.
Kiernozia
Gmina w latach 2006-2008 wdraża program przeciwdziałania narkomanii. W tym celu współpracują ze sobą: GOPS, służba zdrowia, policja, kuratorzy sądowi, samorząd gminy, organizacje i stowarzyszenia pozarządowe, działając na terenie gminy Kiernozia.
Łąck
W hali sportowej w Łącku odbył się turniej sędziów piłki nożnej. Przyjechało na niego wiele osób związanych z tym sportem, znanych z radia i telewizji m.in. prezes PZPN Michał Listkiewicz.
Mała Wieś
Na terenie gminy, wcale zresztą nie położonej w sąsiedztwie Płocka, coraz chętniej osiedlają się byli mieszkańcy tego miasta. Najwięcej płocczan osiedla się w Podgórzu i Zakrzewie Kościelnym – blisko malowniczych terenów nadwiślańskich.
Mochowo
Trzysta pięćdziesiąt złotych gmina przeznaczyła na budowę czterdziestu czterech przydomowych oczyszczalni ścieków. Środki pochodziły w całości z budżetu gminy. Odbiór techniczny inwestycji odbył się w minionym tygodniu.
Nowy Duninów
Władze gminy obiecują, że podczas kolejnej kadencji ponownie ubiegać się będą o środki unijne z rozdania 2007-2013. Doświadczenie związane z procedurami gmina już ma, ponieważ w latach ubiegłych za środki ZPORR m.in. modernizowała drogi gminne.
Pacyna
Mieszkańcy wsi Raków od dawna marzą o drodze asfaltowej. Chodzi o krótki, kilometrowy odcinek w stronę wsi Łowiczówka, która znajduje się już w sąsiednim województwie łódzkim. W przypadku mieszkańców tej wsi daleko od stolicy oznacza także daleko od szosy.
Radzanowo
GOK w Radzanowie wspólnie z miejscowym Gimnazjum mają za sobą kolejną premierę sztuki teatralnej. II część „Dziadów” pokazano w kościele w Rogozinie, ale mieszkańcy gminy chętnie obejrzeliby ją także na deskach GOK-u.
Rościszewo
Pożyczkę na kwotę ponad pięciuset tysięcy złotych umorzył gminie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Pieniądze były przeznaczone na budowę stacji uzdatniania wody w Łukomiu.
Sanniki
W okresie przedświątecznym swoje wigilie w Sannikach urządzili strażacy i Urząd Gminy. Była to okazja do bliższego poznania nowego wójta – Pawła Wieczorka, który rozpoczął rządy w gminie od jesieni.
Sierpc
Stu sześćdziesięciu mieszkańców z terenu gminy otrzymało paczki żywnościowe przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomoc była skierowana do rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Pieniądze na zakup żywności przekazała gminna komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych.
Słubice
Dużą popularnością wśród mieszkańców gminy cieszy się wydawane przez Urząd Gminy czasopismo „Wieści z gminy”. Zawierają one m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń w okolicy i zapowiedzi tego, co gmina ma w planach, odnośnie imprez i inwestycji.
Słupno
Niedługo zostaną zakończone budowy dróg w ulicach Wierzbowej i Jaśminowej, wraz z całą infrastrukturą. Kosztowało to aż 900 tys. zł. Gmina wyłożyła na ten cel środki w większości z własnego budżetu.
Stara Biała
Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się tereny w Nowej Białej, sąsiadującej z PKN Orlen. Firmy chcą rozwijać się w cieniu „wielkiego brata” ze względu choćby na bliskie sąsiedztwo koncernu, z którym prowadzą wspólne interesy.
Staroźreby
Rolnicy z terenu gminy z określonych obrębów geodezyjnych mogą korzystać z dopłat ONW, czyli do terenów o niekorzystnych warunkach gospodarowania. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za hektar ziemi można dostać 37,8 euro lub 57 euro.
Szczawin Kościelny
W parku w Dobrowie poszerzono rów melioracyjny. Praca ta ma związek z ogólnymi działaniami gminy związanymi z odpowiednim nawodnieniem terenu. Nauczką była ostatnia susza, która bardzo dała się we znaki wielu rolnikom z terenu gminy.
Szczutowo
W trakcie przygotowywania jest projekt na modernizację dróg relacji Białasy – Szczechowo. Do modernizacji przewidziany jest odcinek jednego kilometra. Środki na inwestycję będą pochodziły z funduszy unijnych. Prace rozpoczną się wiosną br.
Wyszogód
W dniach 18 -19 stycznia na sali posiedzeń urzędu gminy przeprowadzone zostanie szkolenie rolników z zakresu „Stosowania środków ochrony roślin”. Koszt 45 zł. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie, upoważniające do nabywania i stosowania środków ochrony roślin bardzo toksycznych i toksycznych dla ludzi.
Zawidz
Zwycięstwem zakończył się drugoligowy mecz rozegrany pomiędzy drużynami Urząd Gminy Zawidz – MDK Warszawa a siatkarzami z Ostrołęki. Reprezentanci gminy Zawidz pokonali gospodarzy 3:1.
(eg), rad, BeeS

 

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, Zawidz

Bielsk
Urząd w Bielsku szuka chętnych firm do odśnieżania dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy w sezonie zimowym 2006/2007. Łączna długość dróg wynosi tutaj ok. 146 km. Wymagany jest własny sprzęt.
Bodzanów
Rozpoczął działalność gminny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bodzanowie, za kilka tygodni, orkiestrowo zagrają już po raz piętnasty. Szefem sztabu jak zawsze jest Andrzej Kuliński.
Bulkowo
Ponad 26 tys. zł otrzymało OSP w Bulkowie. Jednostka jest w krajowym systemie ratownictwa. Przekazane przez Urząd Marszałkowski środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego na potrzeby OSP.
Brudzeń Duży
Niebawem zakończona zostanie budowa ronda w Sikorzu, na drodze wojewódzkiej. Jest bezpieczniej, ponieważ poprzednio kierowcy, którzy z Lelic chcieli pojechać w stronę Płocka, mieli problem z wyjazdem na główną szosę.
Czerwińsk
Motopompa, pompa, zestaw ratowniczy, piła, radiotelefon. Na dostawę takiego sprzętu strażackiego może liczyć OSP Raszewo Włościańskie gm. Czerwińsk. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „SUPRON 3” z Radomia. Cena: 58 850,00 PLN.
Drobin
Zakończono inwestycje na ulicy Kopernika, Nowej i Krótkiej. Wszystkie wyłożono kostką brukową, położono nową nawierzchnię na chodnikach. Koszt prac wyniósł około 600 tys. zł. Inwestycja realizowana była z budżetu gminy i samorządu województwa mazowieckiego.
Gąbin
Miejscowe Gimnazjum odwiedziły już zapowiedziane przez rząd tzw. „trójki”. Z uczniami rozmawiał policjant, przedstawicielka kuratorium i Urzędu Miasta i Gminy. Młodzież została na spotkanie przygotowana, dlatego przyjęła gości ze zrozumieniem.
Gostynin
Niebawem ukończona zostanie budowa wodociągu we
wsiach Huta i Zuzinów. Całość kosztowała ponad 800 tys. zł, z czego aż około 500 tys. zł gmina dostała w ramach programu ZPORR. Mieszkańcy są zadowoleni, ponieważ zwłaszcza w ciągu ostatniego lata wody trochę brakowało.
Gozdowo
Dobiegają końca prace związane z doposażaniem świetlicy środowiskowej w Gozdowie. W zajęciach komputerowych i tak zwanych odrabiankach będą uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gozdowie. Fundusze na remont świetlicy pochodzą z budżetu gminy i samorządu województwa mazowieckiego.
Iłów
Mieszkańcy wsi Arciechów, Łady i Wola Ładowska obawiają się, że lada moment Wisła przerwie wały i dotrze do ich domów. Gdyby doszło do ich przerwania, groziłoby to zatopieniem 8 tys. ha gruntów, które zamieszkuje obecnie około 5 tys. osób.
Kiernozia
Wójt Gminy ogłosił konkurs ofert na powierzenie wykonania zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej i sportu: pn. „Organizacja zajęć sportowych i współzawodnictwa sportowego, w dyscyplinie piłka nożna w miejscowości Kiernozia”.
Łąck
Miejscowe nadleśnictwo planuje rozbudowę bazy edukacyjnej na bazie istniejącej Izby Leśno-Edukacyjnej. Ponieważ warunki lokalowe na to pozwalają, być może w przyszłym roku uda się wygospodarować na zajęcia edukacyjne dodatkowe pomieszczenia.
Mała Wieś
Gmina planuje uzupełnienie sieci wodociągowej w Zakrzewie i Małej Wsi za około 60 tys. zł. Zakrzewo jest wsią położoną nad Wisłą, niektóre gospodarstwa leżą w oddaleniu od głównej sieci wodociągowej, dlatego dotarcie z wodą do wszystkich mieszkańców będzie spełnieniem ich potrzeb.
Mochowo
Zgłoszono do odbioru technicznego inwestycję związaną z budową czterdziestu czterech przydomowych oczyszczalni ścieków w Mochowie Starym i Malanówku.
Nowy Duninów
Leśne tereny chętnie odwiedzają myśliwi. Zwierzyny nigdy tam nie brakowało. Potwierdzić to mogą członkowie kilku kół łowieckich, od dawna działających w gminie Nowy Duninów.
Radzanowo
Zmodernizowana niedawno Szkoła Podstawowa w Rogozinie zupełnie nie przypomina placówki sprzed remontu. Być może unowocześniona szkoła zatrzyma odpływ uczniów do Płocka.
Rościszewo
Ponad cztery miliony złotych w przyszłorocznym budżecie planuje przeznaczyć samorząd gminy na inwestycje. Budżet zamknie się kwotą dziesięciu milionów złotych i jest o około czterysta tysięcy złotych wyższy od tegorocznego.
Pacyna
We wsi Rakowiec wciąż dwie rodziny mieszkają w starym budynku, który przed II wojną światową był własnością dziedzica. Warunki lokalowe są tam jeszcze znośne, ale z pewnością mieszkańcy tego starego budynku marzą o lepszych.
Słubice
Chociaż kwiecień dopiero za cztery miesiące, gmina już rozpoczęła przygotowania do Powiatowego Dnia Ziemi, organizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Płocku. W tym roku impreza poświęcona była odpadom, temat przyszłorocznej właśnie się krystalizuje.
Sanniki
Trwa przebudowa przejścia przez Sanniki na drodze wojewódzkiej. Dezorganizuje to ruch w centrum miejscowości, ale w perspektywie jest nowa, przestronna szosa z chodnikami, zjazdami i odwodnieniem. Dzięki temu w centrum Sannik będzie i bezpiecznej, i estetyczniej.
Sierpc
Ogłoszono przetarg na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Warzyn Skóry – Dziembakowo. Łącznie planowana jest budowa 2,5 km sieci. Inwestycja będzie finansowana z budżetu gminy i dotacji z WFOŚiGW.
Słupno
W toku jest realizacja dróg wraz z chodnikami i zjazdami przy ul. Ludowej, Leśnej i Piaskowej. Inwestycja kosztuje 2 mln zł. Wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia znajdują się na liście rezerwowej ZPORR.
Stara Biała
Ciekawostka historyczna – w Nowych Proboszczewicach znajduje się grodzisko słowiańskie z X wieku, nazywane Kosmatą Górą lub Szwedzkimi Okopami. Nazwa „Szwedzkie Okopy” właściwie nawiązuje do późniejszego, bo XVII w., ale wszystko wskazuje na to, że rodowód grodziska sięga jednak X wieku.
Staroźreby
Gmina Staroźreby posiada obecnie 1,7 km sieci kanalizacji sanitarnej. Są do niej przyłączone 423 budynki, co stanowi 24 % ogółu. Władze gminy w przyszłym roku zamierzają rozbudowywać tę sieć.
Szczawin Kościelny
Na terenie gminy zakładane są nowe punkty świetlne m.in. we wsiach Kaleń, Szczawin Borowy, Adamów i Helenów II. W pierwszej kolejności oświetlane są te miejscowości, w których występuje zwarta zabudowa.
Szczutowo
Na końcowym etapie są prace związane z przygotowywaniem projektu remontu drogi w Szczutowie i Gójsku. Łącznie do remontu planowany jest odcinek o długości ponad trzech kilometrów.
Wyszogród
W wyszogrodzkim Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego pojawiły się tzw. „trójki giertychowskie”. Zadaniem komisji było sprawdzenie bezpieczeństwa uczniów i porządku w szkole. Po wywiadach z uczniami, rodzicami i radą pedagogiczną okazało się, że problemem w szkole jest palenie papierosów przez młodzież oraz trudności uczniów dojeżdżających do szkoły w korzystaniu z zajęć pozalekcyjnych.
Zawidz
Pierwsze miejsce w rozgrywkach drużynowych tenisa stołowego odbywających się w Sianowie (w kategorii chłopców, 1996-1997) zajęli zawodnicy z Jeżewa SKS „Olimpijczyk”. Pierwsze miejsce w finale Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych wywalczyli Arkadiusz Jachimowicz i Arkadiusz Kalisz.  (eg), rad, BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, ZawidzBielsk
Na terenie gminy Bielsk działa 10 Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP z Bielska słynie ze swojej orkiestry dętej, w której gros członków to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Orkiestra na przeglądach zdobywa najwyższe nagrody, uświetnia też wszystkie lokalne imprezy.
Bodzanów
Gmina przystąpiła do realizacji programu e-VITA II – wieś aktywna, budowa społeczeństwa informacyjnego. W ramach programu w szkoleniach z obsługi komputera skorzysta osiemdziesięciu mieszkańców.
Brudzeń Duży
Mieszkańcy gminy wspominają wizytę prezydenta Lecha Wałęsy w Towarzystwie Przyjaciół Gminy Brudzeń. Sam Wałęsa przyznał wówczas, że najtrudniej jest rozmawiać o polityce w stronach rodzinnych – były prezydent Polski pochodzi z okolic Sobowa, na tamtejszym cmentarzu znajduje się grób jego rodziców.
Bulkowo
Mało kto dziś wie, że do końca XVI w. miejscowość gminna nazywała się Bolkowo – od imienia swego założyciela księcia płockiego Bolka. Dopiero później nazwę tę zmieniono na Bulkowo i tak zostało do dzisiaj. Natomiast najstarsza wiadomość o tej wsi pochodzi z XIV w.
Czerwińsk
W porównaniu z rokiem ubiegłym w gminie Czerwińsk powoli, ale jednak ubywa osób bezrobotnych. W ubiegłym roku w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowane były 534 osoby. Obecnie jest ich 513.
Drobin
Oddano do użytku cztery mieszkania socjalne przy ulicy Zaleskiej. Lokale były budowane przy dofinansowaniu skarbu państwa. Koszt budowy wyniósł 400 tys. zł. Kwota dofinansowania ze skarbu państwa wyniosła trzydzieści procent.
Gąbin
Internet już dawno zawitał pod przysłowiowe wiejskie strzechy i dachy wiejskich szkół. Znajdująca się na terenie gminy pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Czermnie posiada 10 nowoczesnych stanowisk komputerowych. Uczniów najbardziej cieszy bezpłatny i bezpieczny dostęp do internetu.
Gostynin
Na I sesji rady gminy wybrano jej przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przewodniczącym pozostał Tomasz Lewandowski z PSL, natomiast wiceprzewodniczącym zostali: Anna Dyszkiewicz ze Skrzan (PSL) i Marek Balcerzak z Zaborowa (KWW „Porozumienie Samorządowe”).
Gozdowo
Dobiega końca wyrównywanie poboczy w miejscowości Golejowo. Prace prowadzone są na odcinku 2 kilometrów. Inwestycja współfinansowana jest z budżetu gminy i Zarządu Dróg Powiatowych w Sierpcu. Koszt robót szacowany jest na 20 tys. zł.
Iłów
Od wielu już lat wiodącą produkcją na terenie gminy jest uprawa owoców i warzyw. Blisko związany historycznie z Sochaczewem region, może się też pochwalić glebami o dość wysokiej bonitacji. Produkowane na terenie gminy jabłka najczęściej kupić można na giełdzie w Broniszach koło Warszawy.
Kiernozia
Położony w Kiernozi park i pałac klasycystyczny z początku XIX w. to siedziba rodu Łączyńskich, z których wywodzi się Maria Walewska. W odrestaurowanych wnętrzach pałacu istnieje możliwość urządzania imprez okazjonalnych z pełną obsługą gastronomiczną. Latem w podziemiach pałacu odbywają się dyskoteki.
Łąck
Kto chce zapoznać się z ofertą turystyczną tej gminy, może skorzystać ze stron: www.w-turystyka.pl/lack.php oraz www.lack.ug.net.pl. Znajdzie tam ofertę gospodarstw agorutystycznych oraz szczegółowe informacje na temat bazy noclegowej turystycznego Łącka i jego okolic.
Mała Wieś
W tym roku udało się uzupełnić sieć wodociągową w Brodach Dużych, Brodach Małych i Starych Gałkach. Było to prawie 3 km sieci z przyłączami do 13 odbiorców. Inwestycja kosztowała ponad 132 tys. zł.
Nowy Duninów
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce prowadzi nabór dzieci i młodzieży na naukę tańca nowoczesnego. Można się zgłaszać telefonicznie: (0-24) 261-01-51 lub osobiście w siedzibie GOK w Soczewce.
Mochowo
Ogłoszono przetarg na dożywianie dzieci w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę w roku 2007. Dożywianie będzie prowadzone w trzech szkołach. Obiady będą wydawane dla trzystu dzieci. Szacowana kwota wydatkowana na ten cel wynosi około 83 tys. zł.
Pacyna
Sieci z przyłączami wodociągowymi oddano do użytku w miejscowościach Remki i Łuszczanów II. Ponadto przebudowano sieć wodociągową w Pacynie, Rezlerce i Sejkowicach. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło aż 90 %.
Radzanowo
Najliczniejszym szkolnym zespołem wokalnym w gminie jest zespół ze Szkoły Podstawowej w Białkowie. Liczy kilkanaście utalentowanych dziewcząt – w czerwcu br. otrzymały one III nagrodę na Festiwalu Piosenki Religijnej w Radzanowie.
Rościszewo
Ogłoszono przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Rościszewie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Rościszewie, będzie prowadzona ze środków ZPORR. Oczyszczalnia będzie miała wydajność 200 metrów sześciennych na dobę. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec października przyszłego roku.
Sanniki
Już ponad 3 lata w Sannikach funkcjonuje Sannickie Centrum Informacji. Utworzone w marcu 2003 r. dzięki grantowi z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przy współpracy samorządu gminy Sanniki oraz Fundacji Realizacji Programów Społecznych w Warszawie m.in. zajmuje się pozyskiwaniem ofert pracy dla bezrobotnych.
Sierpc
Zakończono prace przy modernizacji drogi gminnej relacji nr 39 Piaski – Miłobędzin. Koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł. Gmina otrzymała 250 tys zł dofinansowania z sejmiku województwa mazowieckiego.
Słubice
Nadwiślańska gmina należy do miejsc dobrze rozpoznanych archeologicznie. Na 13 (spośród 209) stanowiskach archeologicznych stwierdzono ślady istnienia na tym terenie kultury przeworskiej, łużyckiej i trzcieńskiej. Znaleźć można ślady osad, obozowisk i cmentarzy z tych różnych pod względem chronologicznym okresów.
Słupno
Coraz więcej płocczan chce budować swoje domy na lesistym terenie wokół Słupna. Dla gminy to rozwój, dla lasu wręcz odwrotnie. Wyrastające jak grzyby po deszczy betonowe ogrodzenia nie zdobią, lecz szpecą leśny krajobraz. Nie wiadomo dlaczego mieszkańcy takich posesji chcą sprawiać wrażenie, że mieszkają w bunkrze.
Stara Biała
Na terenie gminy pracują dwie oczyszczalnie ścieków: w Maszewie Dużym przyjmuje ścieki z Płocka, a w Nowych Proboszczewicach z tamtejszych osiedli. Długość sieci kanalizacyjnej wynosi 43 km, odosobnione gospodarstwa budują sobie przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Staroźreby
Aż 180 km wynosi sieć wodociągowa na terenie gminy Staroźreby. Gmina jest obecnie zwodociągowana w ponad 90 %. O własnym wodociągu wciąż marzy kilka z 37 sołectw. Być może uda się pozyskać na nie pieniądze z funduszy unijnych po 2007 r.
Szczawin Kościelny
Nowe drogi gminne zbudowano we wsiach: Wola Trębska, Gołas, Mellerów i Trębki. Środki na te inwestycje pochodziły z budżetu gminy, która stawia na rozwój infrastruktury, także drogowej.
Szczutowo
Trwa wymiana chodników w Szczutowie. Łącznie nowa nawierzchnia będzie położona na odcinku 287 metrów bieżących. Kolejny etap prac będzie kontynuowany na wiosnę.
Wyszogród
Przy współpracy z Urzędem Gminy i Miasta, przedszkole samorządowe złożyło wniosek o wsparcie finansowe. Kapituła Programu Granatowego „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem” przyznała dotację w wysokości 5 tys. zł. Fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie dożywiania najuboższych dzieci, uczęszczających do placówki oraz na doposażenie kuchni przedszkolnej.
Zawidz
Tadeusz Krajewski (PSL) został wybrany na przewodniczącego rady gminy, wiceprzewodniczącym wybrano Wojciecha Wilamowskiego (PSL). W radzie gminy radni PSL mają aż dziewięciu swoich przedstawicieli, dwóch ma PiS, czterech kandydowało z lokalnych komitetów wyborczych.
rad, BeeS, (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Wieści z gmin

Bielsk, Brudzeń, Bodzanów, Bulkowo, Czerwińsk, Drobin, Gąbin, Gostynin, Gozdowo, Iłów, Łąck, Kiernozia, Mała Wieś, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna, Rościszewo, Sanniki, Słubice, Sierpc, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Wyszogród, ZawidzBielsk
Obecna siedziba Domu Pomocy Społecznej w Goślicach to dawne gniazdo rodzinne Goślickich herbu Grzymała. Dwór wzniesiony w końcu XVIII w. dla Mateuszewiczów, został gruntownie przebudowany i przekształcony ok. 1900 roku dla rodziny Klimkiewiczów. Jest to obiekt neobarokowy.
Brudzeń
Płocczanie chętnie, nawet jesienią, odwiedzają ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny w Cierszewie. Jest tu hotel i restauracja oraz liczne atrakcje, wśród nich nauka jazdy konnej, do której chętnych nie brakuje.
Bodzanów
Gminne Centrum Informacji otrzymało wyróżnienie w konkursie na najlepiej funkcjonujące GCI na terenie województwa mazowieckiego. Bodzanowskie GCI jest jedną z pięciu placówek działających na terenie województwa, które otrzymały wyróżnienie.
Bulkowo
W gminie Bulkowo podstawową opiekę profilaktyczną zapewniają dwa ośrodki zdrowia: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicines” w Nowych Łubkach i NZOZ „Zdrowie” w Bulkowie. Przepisane w nich lekarstwa można wykupić w dwóch aptekach.
Czerwińsk
W drugiej turze wyborów samorządowych w Czerwińsku wybrano nowego wójta. Został nim Mieczysław Michał Walerysiak z KWW Gospodarność, nie należący do żadnej partii politycznej. Zdobył 1877 głosów mieszkańców. Jego kontrkandydat, dotychczasowy włodarz – Janusz Gortat jedynie 874.
Drobin
Dobiega końca kapitalny remont w Szkole Podstawowej w Cieszewie i Szkole Podstawowej w Rogotwórsku. Placówki docieplono, mają odnowione elewacje, wymienione pokrycie dachowe. Prace prowadzone są z budżetu gminy i środków zewnętrznych.
Gąbin
Na liście rezerwowej ZPORR znalazł się wniosek na dofinansowanie kanalizacji w Gąbinie. Jeśli dojdzie do realizacji projektu, gmina mogłaby otrzymać aż 66 % całkowitych kosztów realizacji zadania.
Gostynin
Od października br. trwa budowa drogi w Gorzewie Wsi. Z tego powodu autobusy PKS omijają Helenów. Mieszkańcy muszą dojeżdżać do siebie drogą okrężną, a więc przez Duninów.
Gozdowo
Na pierwszej sesji rady gminy radni wybrali przewodniczącego. Poparcia jednogłośnie udzielili Grzegorzowi Ratkowskiemu z KWW Niezależna Wspólnota Samorządowa.
Iłów
Wbrew powszechnym opiniom, że gmina słynie z truskawek, najwięcej rolników uprawia tu zboża, a na drugim miejscu są rośliny pastewne, warzywa i zioła. Zwłaszcza te ostatnie, ze względu na odpowiednie gleby, mają tu doskonałe warunki do wzrostu i rozwoju.
Łąck
Niebawem okaże się, kto zwyciężył w dorocznym konkursie na najpiękniejszy ogród w gminie Łąck. Uczestników z roku na rok przybywa, ponieważ organizatorzy oferują wartościowe nagrody.
Kiernozia
Gmina Kiernozia od tego roku należy do Związku Międzygminnego „Bzura”. Współpracuje m.in. z Łowiczem, Piątkiem, Zgierzem w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami poprzez realizację regionalnego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych.
Mała Wieś
Gmina chciałaby rozbudować sieć wodociągową w Zakrzewie i Małej Wsi za około 60 tys. zł. Być może uda się na ten cel pozyskać środki unijne, co znacznie odciążyłoby budżet samorządu gminnego.
Mochowo
Trwają prace przy budowie pełnowymiarowej hali sportowej wraz z obiektami towarzyszącymi przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mochowie. Inwestycja będzie realizowana do końca sierpnia 2007 roku. Koszt szacowany jest na trzy i pół miliona złotych. Fundusze pochodzą ze środków zewnętrznych, w tym 650 tys. zł stanowi dotacja z Kultury Fizycznej.
Nowy Duninów
Przez teren gminy biegnie żółty szlak turystyczny – Kamion-Dobrzyków-Włocławek, który uchodzi za główny szlak Kotliny Płockiej. Turystycznie wpisuje się on w Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy.
Pacyna
Niedawno w Rakowcu oddano do użytku ponad 600-metrowy odcinek nowej drogi. Wcześniej polna, teraz asfaltowa droga biegnie już przez całą wieś, co znacznie ułatwia przejazd przez tę miejscowość.
Radzanowo
Tutejsze szkoły przy współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku zrealizowały projekty grantowe pt. „Park moich marzeń” i „Zabytki gminy Radzanowo”.
Rościszewo
Witold Dziurlikowski (KWW Zgoda w Samorządzie), radny poprzedniej kadencji, został wybrany na przewodniczącego rady gminy. Obowiązki wiceprzewodniczącego radni powierzyli Wiktorii Raczyńskiej, także radnej poprzedniej kadencji (KWW Zgoda w Samorządzie).
Sanniki
Prowadzone są prace związane z nadbudową i rozbudową budynku, do którego ma zostać z Pałacu przeniesione przedszkole i biblioteka. Na położonej więźbie dachowej zostaną umieszczone tzw. solary do pozyskiwania energii ze słońca. Remont potrwa do maja 2008 r.
Słubice
Władze gminy już zastanawiają się nad organizacją kolejnego powiatowego Dnia Ziemi. Zazwyczaj odbywa się on w kwietniu i jest zarazem promocją ekologicznych inicjatyw powiatu, jak i tej nadwiślańskiej gminy.
Sierpc
Ośmiu nowych radnych zasiadło w radzie gminy. Przewodniczącym na najbliższą czteroletnią kadencję wybrano Józefa Rękawieckiego (radny pierwszej kadencji) z KWW Niezależni Gminy Sierpc.
Słupno
Miejscowe Centrum Aktywności Lokalnej pomaga osobom w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej. Powstało 1 lutego 2006 r., a przeznaczone jest dla prawie 50 osób długotrwale bezrobotnych.
Stara Biała
Warto zwiedzić znajdujący się w Brwilnie zabytek, który pamięta jeszcze czasy abpa A.J. Nowowiejskiego. „Antoniówka” to oryginalna, piętrowa budowla. Obecnie mieści się w nim Dom Pomocy Społecznej.
Staroźreby
Hala sportowa przy szkole w Nowej Górze to inwestycja, którą gmina Staroźreby może się pochwalić. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia odpowiednie warunki zajęć fizycznym tak uczniom tutejszego Gimnazjum, jak i Szkoły Podstawowej.
Szczawin Kościelny
Trwa zakładanie oświetlenia na terenie gminy m.in. we wsiach Kaleń, Szczawin Borowy, Adamów i Helenów II. Dzięki temu kolejne wsie w gminie nie będą musiały tonąć w mroku, gdy zapadnie zmierzch.
Szczutowo
W 85,5% zrealizowano plan dochodów i w 78% plan wydatków tegorocznego budżetu gminy. Zadłużenie budżetu wyniosło milion sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Do końca roku maksymalne zadłużenie wyniesie 15,4% (przy dopuszczalnych 60%) co oznacza, że budżet jest w pełni wydolny i gwarantuje możliwość swobodnego dysponowania.
Wyszogród
Przewodniczącym rady gminy i miasta Wyszogród ponownie został Józef Zbigniew Boszko, a wiceprzewodniczącą – Elżbieta Krystyna Biernat. Komisję rewizyjną poprowadzi Maryś Maciej Mieszkowski, rolnictwa i rozwoju gospodarczego Janusz Wojciech Kuliński, a komunalną i spraw obywatelskich Jacek Janczak.
Zawidz
Sto dwadzieścia tysięcy złotych przeznaczyła gmina na remont nawierzchni drogi we wsi Zalesie. Zmodernizowane będzie 550 metrów drogi. Inwestycja prowadzona jest z funduszy gminnych.
(eg), BeeS, rad

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecka policja szuka chętnych do służby

Jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie, jesteś wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, nie zgadzasz się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.