Najnowsze informacje

Targi edukacyjne

Po raz trzeci w Liceum Ogólnokształcącym im Mjra H. Sucharskiego w Sierpcu spotkali się przedstawiciele uczelni z całego kraju. Na trzecich już targach edukacyjnych organizowanych przez szkołę z ofertą edukacyjną i warunkami rekrutacji zapoznali się uczniowie szkół działających na terenie miasta i powiatu sierpeckiego.
Od pierwszej edycji targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i uczelni. – Pomysł i potrzeba organizacji targów zrodziła się po części z oczekiwań i potrzeb uczniów. Jest to szansa otrzymania na miejscu, bezpośrednio od przedstawicieli uczelni wszystkich niezbędnych informacji dotyczących oczekiwań szkół wyższych, jak i zasad rekrutacji. Uzyskania odpowiedzi na wszystkie wątpliwości i poznania kompleksowo oferty edukacyjnej przygotowanej przez uczelnie państwowe, niepubliczne począwszy od uniwersytetów, poprzez Politechniki, Wyższe Szkoły Zawodowe, szkoły policealne – powiedziała Beata Karpińska, doradca zawodowy w LO im. Mjr. H. Sucharskiego w Sierpcu.
Oferta przygotowana przez wystawców cieszyła się największym zainteresowaniem szczególnie wśród tegorocznych maturzystów. Poznając oczekiwania i warunki rekrutacji przygotowane na nowy rok akademicki, mogli bowiem jeszcze podjąć decyzję co do wyboru przedmiotu zdawanego na maturze czy jego poziomu. – Jest to niezwykle istotne, bowiem w wielu uczelniach egzamin na poziomie podstawowym może równać się z dyskwalifikacją. Są uczelnie, które przyjmują absolwentów zdających wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym. Zatem podczas targów uczniowie mieli jeszcze okazję, aby dokonać ewentualnych zmian, dowiedzieć się czy ich wybory nie zamkną im drogi na uczelnie, w których planują kontynuować naukę. Jak pokazują kolejne edycje targów, młodzież poszukuje i oczekuje na tego rodzaju informacje. Odwiedza nas coraz większa liczba zainteresowanych – wyjaśnia Beata Karpińska.
Podczas tegorocznych targów zaprezentowało się trzydziestu siedmiu wystawców. Odwiedziło je ponad tysiąc uczniów. Młodzież mogła zapoznać się między innymi z ofertą Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, wszystkich uczelni wyższych funkcjonujących w Płocku. Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Sierpcu była także okazja, by skorzystać z fachowych porad pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego. Chętni mogli zrobić test określający ich kompetencje zawodowe. Fachową pomocą służyli również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Płocku, którzy są partnerami organizatorów targów od ich pierwszej edycji. 
rad

Zobacz kolejny artykuł

Senator pyta prezydenta

Senator Marek Martynowski złożył w płockim Urzędzie Miasta pismo, w którym pyta prezydenta Andrzeja Nowakowskiego …