Najnowsze informacje
anal pump

Policja sprawdza telefony

Od pewnego czasu płoccy policjanci sprawdzają telefony, które mają przy sobie legitymowane przez nich osoby. Może się to zdarzyć na przykład w czasie rutynowej kontroli drogowej.
Tak było na przykład 5 grudnia na ulicy Kobylińskiego. Patrol policji zatrzymał do kontroli samochód. W trakcie sprawdzania funkcjonariusze poprosili kierowcę o telefon komórkowy. Okazało się, że aparat figuruje w policyjnym rejestrze jako skradziony.
Podobnie kilka godzin później na ulicy Dworcowej legitymowano mężczyznę. Okazało się, że ma przy sobie komórkę skradzioną z jednego z płockich mieszkań. W obu przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani i następnego dnia przesłuchani. Policjanci próbują ustalić skąd mają skradzione telefony.
Mamy prawo do kontrolowania telefonów, które posiadają przy sobie osoby legitymowane. Mamy dostęp do rejestru skradzionych telefonów i będziemy z takiej możliwości korzystać – powiedział oficer prasowy płockiej policji st. sierż. Mariusz Gierula.
Telefony komórkowe są identyfikowane na podstawie numeru IMEI. Jest to kilkunastocyfrowy numer przyporządkowany do konkretnego aparatu telefonicznego.
– W rejestrze znajdują się aparaty, których kradzież zgłoszono – dodał Mariusz Gierula.
Dlatego warto sobie numer IMEI zanotować i przechowywać w domu. Można go znaleźć na karcie gwarancyjnej oraz na oryginalnym opakowaniu telefonu. Policja oczywiście zajmuje się poszukiwaniem telefonów utraconych wskutek przestępstwa, czyli rozboju lub kradzieży.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Dachowanie samochodu w Bończy

W sobotę, 4 listopada około godziny 8.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia w miejscowości Bończa na …