Najnowsze informacje

Napad na taksówkarza

Chwile grozy przeżył jeden z płockich taksówkarzy, kiedy w poniedziałek, 6 grudnia, około godziny 16.30 został zaatakowany nożem przez pasażera. Kierowcy udało się uciec, a policyjne blokady nie przyniosły efektu w postaci zatrzymania bandyty.Cała historia zaczęła się niepozornie, o godzinie 15.00, kiedy taksówkarz miał pojechać z klientem z Płocka dwa kilometry za Słupno, w kierunku Bodzanowa. Kiedy dojechali na miejsce, taksówkarz dał klientowi swoją wizytówkę z numerem telefonu i umówili się na kurs powrotny około 16.30. Kiedy taksówkarz otrzymał informację, że ma przyjechać ponownie, ruszył za Słupno. W ustalonym miejscu zauważył idącego poboczem klienta, więc się zatrzymał, żeby tamten mógł wsiąść. Od tego momentu wydarzenia potoczyły się błyskawicznie.
Klient wsiadł na tylne siedzenie za kierowcą. Kiedy taksówkarz zawracał w kierunku Słupna, zaatakował go nożem. Kierowcy udało się wyskoczyć z pojazdu. W tym czasie napastnik przeskoczył na miejsce kierowcy i odjechał w kierunku Słupna. Wystawione przez nas blokady nie dały na razie żadnego rezultatu – wyjaśnił oficer prasowy płockiej policji podkom. Karol Dmochowski.
Bandyta zabrał volkswagena passata, dokumenty taksówkarza, telefon komórkowy oraz około 1 tysiąca złotych.
W związku z napadem płocka policja poszukuje młodego mężczyzny w wieku około dwudziestu lat. Włosy blond, widoczny ciemny wąsik, ubrany w szarą kurtkę trzy-czwarte, miał dużą, szarą torbę.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Trawniki dla dzieci

Już po raz trzeci została przeprowadzona w Płocku kampania społeczna „Trawniki dla dzieci – kupy …