Alkohol i papierosy w areszcie

Papiery i alkohol bez znaków akcyzy, nielegalne płyty CD zostały zabezpieczone przez policjantów z Płocka i Gostynina na miejskich targowiskach. Do policyjnych aresztów trafiło także pięć osób, w tym cudzoziemcy.Na targowisko w Gostyninie policjanci wspierani przez celników z Warszawy weszli 20 grudnia wczesnym rankiem. Zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gostynina oraz 24-letniego Ukraińca. Funkcjonariusze zabezpieczyli także około 7800 sztuk papierosów różnych marek oraz 108 litrów alkoholu bez znaków akcyzy. Towar przekazano Urzędowi Celnemu w Pruszkowie, który zajmie się dalszym postępowaniem.
– Sprzedaż zabezpieczonych wyrobów alkoholowych i tytoniowych mogła doprowadzić do straty przez Skarb Państwa przynajmniej ponad sześciu tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego cła i podatku – poinformowała kom. Izabela Ciarka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.
Dwa dni wcześniej policjanci zawitali na giełdę i targowiska miejskie w Płocku. Zatrzymano trzy osoby, które sprzedawały nielegalne towary. W ręce funkcjonariuszy wpadło około 500 sztuk pirackich płyt z muzyką i filmami, kilkaset paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz jednostka centralna komputera, wszystko o wartości około 26 tysięcy złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Płocki zakład karny zmienia właściciela

Na początku tego roku nastąpiła zmiana podległości Zakładu Karnego w Płocku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro …