Najnowsze informacje

Znajdź genetycznego bliźniaka

W najbliższą sobotę, 14 października będzie można bezinteresownie pomóc innym. Jak? Wystarczy wybrać się do Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica i dołączyć do akcji Włodkopomagacze, wspierającej osoby chore na białaczkę. Studenci Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica zapraszają do rejestrowania się i poszukiwania potencjalnych dawców szpiku.
Uczelnia po raz kolejny organizuje Dzień Dawców Szpiku połączony z akcją krwiodawstwa. – To znakomita sposobność, by podzielić się z innymi tym, czego nie da się kupić. Tego dnia odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez Akademickie Koło PCK działające od wielu lat we Włodkowicu – zapraszają do udziału organizatorzy.
Rejestracja w bazie dawców szpiku zajmuje tylko kilka chwil. Wystarczy otworzyć usta, pobrać wymaz i wypełnić kwestionariusz. A w Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma raka krwi – białaczkę.
Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica zaprasza również chętnych do współpracy w charakterze wolontariusza podczas Dnia Dawcy Szpiku, kontakt: Kamila Bielińska tel. 24366 41 35, kamila@wlodkowic.pl.
Akcja odbędzie się 14 października w godzinach od 10.00 do 15.00, w budynku E.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Ponad milion dla szpitala na Winiarach

Kwotę ponad 1,2 mln zł przyznano dla szpitala wojewódzkiego na Winiarach. O przyznaniu dodatkowego wsparcia …

Radni dyskutowali o Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej w PZOZ oraz kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na …