Złota statuetka i EuroCertyfikat dla szpitala

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku dołączył do grona laureatów uhonorowanych europejskim wyróżnieniem przyznawanym w ramach Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat. O przyznanie prestiżowego wyróżnienia walczyło kilkaset firm, instytucji i samorządów z całego kraju.
Złotą statuetkę i dyplom EuroCertyfikat 2011 z rąk podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia Cezarego Rzemka dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski odebrał podczas uroczystej gali odbywającej się na Zamku Królewskim w Warszawie. W tegorocznej, szóstej edycji konkursu kapituła wyłoniła dziewięćdziesięciu laureatów w ośmiu kategoriach. Każdy z nich jest liderem w swojej branży.
Nagrodzono najlepsze przedsiębiorstwa, samorządy i jednostki medyczne, które na tle konkurencji wyróżniają się sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju oraz spełnieniem surowych norm jakościowych. – Uzyskane wyróżnienie bez wątpienia podnosi prestiż szpitala na rynku usług medycznych. Będzie także miało wymierne przełożenie w relacjach biznesowych, podczas rozmów z kontrahentami, Narodowym Funduszem Zdrowia. EuroCertyfikat to dla nich informacja, że jesteśmy firmą stawiającą na profesjonalizm, rzetelność, ale również nowoczesność i innowacyjność – mówił dyrektor Stanisław Kwiatkowski.
Nagroda stanowi wyraz uznania dla dotychczasowej działalności Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Potwierdza, że wysiłek personelu buduje pozytywny wizerunek szpitala i gruntuje jego solidną pozycję na rynku usług medycznych. Stanisław Kwiatkowski podkreślał, że to ostatnie inwestycje i zmiany w szpitalu, poprawa bazy lokalowej, zakup nowoczesnego sprzętu zdecydowały, że Winiary dołączyły do grona laureatów tegorocznej edycji konkursu. EuroCertyfikat to także sygnał dla pacjentów, że szpital również dąży do zapewnienia jak najwyższych standardów. – Staramy się bardzo, aby zachować jak najwyższą jakość w każdym zakresie naszej działalności. Dotyczy to przede wszystkim właściwych relacji na linii pacjent – lekarz – pielęgniarka. Od poniedziałku rozpoczęliśmy szkolenia dla znacznej części lekarzy prowadzone przez psychologów, socjologów. Szkolenia mają pokazać, jak kształtować poprawne relacje. Lekarzom podpowiemy, jak reagować, jakie techniki rozmów stosować, aby w tych najtrudniejszych momentach uniknąć sytuacji konfliktowych – przedstawiał szczegóły Stanisław Kwiatkowski.
Na pierwszy ogień pójdą lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej oraz oddziału neurologicznego.     (rad)

Konkurs EuroCertyfikat i Europejski Program Promocji Jakości to międzynarodowy program oparty na zasadach partnerstwa, obiektywizmu, profesjonalizmu i rzetelności, polegający na wyłonieniu wiarygodnych firm i instytucji spełniających najwyższe wymagania i standardy Unii Europejskiej.

Zobacz kolejny artykuł

Będą remonty i nowy sprzęt

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma dofinansowanie na kolejne inwestycje. Tym razem radni województwa mazowieckiego …

Ponad 30 mln złotych dla Winiar przez osiem lat

Podczas spotkania z mieszkańcami Winiar prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział remont ulicy Maszewskiej. To jedna z …