Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej 10. Osoby potrzebujące korzystać z takiego sprzętu będą mogły wypożyczać go bezpłatnie na trzy miesiące. Jeśli będzie taka potrzeba, termin wypożyczenia będzie przedłużony.
Jak mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wypożyczalnia to odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie mieszkańców na tego rodzaju pomoc. – Takie miejsce powstało po to, byśmy mogli wspierać osoby z problemami zdrowotnymi. Ograniczać skutki niepełnosprawności, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Do końca sierpnia 2020 r. sprzęt będzie udostępniany za darmo. Potem prawdopodobnie ustalimy progi dochodowe, które będzie trzeba spełniać, by wypożyczać bezpłatnie. Będziemy chcieli, aby w tej formule wspierać przede wszystkim osoby mające małe dochody – przedstawiał zakres pomocy dla mieszkańców prezydent Andrzej Nowakowski. I dodawał, że dla wielu osób dostęp do korzystania z tego sprzętu będzie umożliwiał powrót do aktywności fizycznej, społecznej, zawodowej.

Reklama
Oficjalnie wypożyczalnia działa od 1 marca. Zajmuje lokal przy ulicy Kolegialnej 10 (wejście od podwórka). Jej prowadzeniem zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, który na uruchomienie wypożyczalni otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Serce Wiktorii tak bardzo chce bić!

Rodzice malutkiej Wiktorii zwracają się z prośbą o pomoc dla ich córeczki Wiktorii, która urodziła …