Więcej zachorowań na grypę

Początek jesieni to w Płocku i powiecie płockim wzrost zachorowań na grypę. Jak dowiedzieliśmy się w płockim sanepidzie, w październiku w Płocku zanotowano dwa razy więcej, a w powiecie płockim trzy razy więcej zachorowań na grypę niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Mimo widocznego wzrostu zachorowań mieszkańców pracownicy sanepidu uspokajają, że to nie jest jeszcze epidemia. Jednocześnie przypominają o profilaktyce i dodają, że większa liczba zgłoszeń to po części efekt kampanii społecznych i większej świadomości pacjentów, którzy zgłaszają się do lekarzy i nie próbują leczyć grypy samodzielnie.
Jak wyglądają październikowe statystyki? W październiku w Płocku zachorowały 4204 osoby (w ubiegłym roku od 1 do 21 października w sanepidzie odnotowano 2002 zachorowania). Jeśli chodzi o sytuację w powiecie płockim, to w październiku 2016 roku było 559 zachorowań na grypę. W tym samym czasie roku bieżącego w sanepidzie odnotowano już 1261 zachorowań. Co radzą specjaliści?

Zobacz kolejny artykuł

Będą remonty i nowy sprzęt

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma dofinansowanie na kolejne inwestycje. Tym razem radni województwa mazowieckiego …

Ponad 30 mln złotych dla Winiar przez osiem lat

Podczas spotkania z mieszkańcami Winiar prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział remont ulicy Maszewskiej. To jedna z …