Szczepienia przeciw grypie

W Płocku trwa kolejna edycja szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepień mogą korzystać mieszkańcy w wieku 65 lat i więcej.
W Płocku szczepienia przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej finansowane są z budżetu miasta Płocka. Program realizowany jest od 2005 roku. W latach 2005-2011 wykonano w sumie 19 046 szczepień.
Obecnie program polityki zdrowotnej jest kontynuowany w III edycji na lata 2018 – 2020. Według stanu na 31 grudnia 2016 r. liczba osób w wieku 65 lat i więcej mieszkających w Płocku wynosi 21 726 osoby. Co roku szczepiona jest grupa osób w tym samym przedziale wiekowym. Przewiduje się, że rocznie w ramach realizacji niniejszego programu polityki zdrowotnej ze szczepień skorzysta ok. 20% populacji docelowej, tj. ok. 4 200 osób. Zakładana frekwencja na poziomie 20% wynika z dotychczasowych doświadczeń z realizacji Programów profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Płocka. Koszt jednej szczepionki wynosi 40,00 zł.
Każda przychodnia, która realizuje program, wykonuje szczepienia wyłącznie na rzecz pacjentów, którzy są do niej zapisani. Szczepienia można wykonać w 22 placówkach na terenie miasta. Ich lista zamieszczona jest na stronie: www.plock.eu (zakładka zdrowie – programy profilaktyczne).

rad
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Płock ma prawie 2 mln złotych na zdrowe kręgosłupy i walkę z otyłością

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę na realizację projektu profilaktycznego dla uczniów szkół podstawowych. Miasto …

Specjalistyczne kursy dla pielęgniarek i położnych

Od września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku prowadzone będą specjalistyczne kursy dla pielęgniarek …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.