Szczepienia przeciw grypie

W Płocku trwa kolejna edycja szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepień mogą korzystać mieszkańcy w wieku 65 lat i więcej.
W Płocku szczepienia przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej finansowane są z budżetu miasta Płocka. Program realizowany jest od 2005 roku. W latach 2005-2011 wykonano w sumie 19 046 szczepień.
Obecnie program polityki zdrowotnej jest kontynuowany w III edycji na lata 2018 – 2020. Według stanu na 31 grudnia 2016 r. liczba osób w wieku 65 lat i więcej mieszkających w Płocku wynosi 21 726 osoby. Co roku szczepiona jest grupa osób w tym samym przedziale wiekowym. Przewiduje się, że rocznie w ramach realizacji niniejszego programu polityki zdrowotnej ze szczepień skorzysta ok. 20% populacji docelowej, tj. ok. 4 200 osób. Zakładana frekwencja na poziomie 20% wynika z dotychczasowych doświadczeń z realizacji Programów profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Płocka. Koszt jednej szczepionki wynosi 40,00 zł.
Każda przychodnia, która realizuje program, wykonuje szczepienia wyłącznie na rzecz pacjentów, którzy są do niej zapisani. Szczepienia można wykonać w 22 placówkach na terenie miasta. Ich lista zamieszczona jest na stronie: www.plock.eu (zakładka zdrowie – programy profilaktyczne).

rad
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …