Serce Wiktorii tak bardzo chce bić!

Rodzice malutkiej Wiktorii zwracają się z prośbą o pomoc dla ich córeczki Wiktorii, która urodziła się z ciężką wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej. – W tym serduszku wszystko jest nie tak, jak być powinno: coś jest poprzestawiane, czegoś trochę brakuje, a czegoś w ogóle nie ma – mówią rodzice dziewczynki.
O wadzie serca dowiedzieli się jeszcze w czasie ciąży, podczas badań prenatalnych, co pozwoliło im wstępnie przygotować się do przyjścia na świat córki. Wiktoria musiała urodzić się w szpitalu w Łodzi, gdzie od razu czekał na nią specjalistyczny sprzęt. Na operację ratującą życie czekała ponad trzy tygodnie, co źle wpłynęło na jej rozwój i samopoczucie. Wiktoria słabła w oczach. Pojawiły się problemy z napięciem mięśniowym, jej żyły były już tak słabe, że same pękały. Dodatkowo trzeba było przetoczyć jej krew. Przy życiu podtrzymywał ją specjalny lek.
W końcu nadszedł wyczekiwany przez nich dzień operacji. Trwała ponad 5 godzin. – Uczucia, jakie związane były z oczekiwaniem na wynik, są nie do opisania. Zdenerwowanie pomieszane z lękiem, taki dziwny, ciągle przeszywający dreszcz i chłód, brak skupienia się, łzy i strach. I musieliśmy to wszystko przeżyć aż 3 razy, bo dwie operacje się nie powiodły. Ale to i tak nic w porównaniu do tego, co musiała przeżyć nasza córeczka. Wiktoria jest taka dzielna. Ma ogromną wolę walki i siłę, by żyć – opowiadają o przeżyciach związanych z leczeniem i ratowaniem życia Wiktorii rodzice.
Na dziś konieczna jest operacja całkowicie korygująca wadę, czego nie można wykonać w Polsce. Szansą dla malutkiej Wiktorii jest Klinika Kardiochirurgii w Munster w Niemczech. Operacja jest niesamowicie droga, jej koszt to około 200 tys. złotych. – Dlatego zwracamy się do was, ludzi dobrej woli, prosimy o każdą, nawet najmniejszą pomoc finansową. Pomóżcie nam naprawić serduszko Wiktorii. Skoro ona tak dzielnie walczy o swoje życie, my nie możemy przestać walczyć o nią – apelują zrozpaczeni rodzice.
Wiktoria jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Wpłaty można dokonywać na konto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem 1943 pomoc dla Wiktorii Lachowicz. Informacje na stronie: www.kawalek-nieba.pl/wiktoria-lachowicz.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …