Rejestrujesz i ratujesz

W sobotę 13 września płocczanie będą mieli możliwość po raz kolejny wesprzeć osoby chore na białaczkę. Akcja rejestracji dawców prowadzona będzie podczas II Pikniku na Słodkich w Płocku.
Jej organizatorem jest Mariusz Nosarzewski, zaangażowany od kilku lat w płockie akcje rejestrowania dawców szpiku. – Zdecydowałam się na zorganizowanie akcji, ponieważ jest to szczytny cel. Im więcej ludzi będzie zarejestrowanych, tym większa szansa na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę. Wystarczy tylko chwila. Ważne jest pomaganie innym, zwłaszcza że to nic nas nie kosztuje – mówi Mariusz Nosarzewski, organizator akcji.
Przedstawiciele Fundacji DKMS przypominają, że w Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Aby pomóc, wystarczy znaleźć kilka wolnych chwil w sobotę 13 września. Rejestracja potencjalnych dawców będzie prowadzona w godzinach 10.00–15.00 na boisku przy ul. Słodowej. rad

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …