Radni dyskutowali o Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej w PZOZ oraz kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2018 rok były jednym z tematów obrad ubiegłotygodniowej sesji płockiej Rady Miasta.
Zdaniem wiceprezesa Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Marka Stawickiego system nocnej i świątecznej opieki medycznej w placówkach prowadzonych przez gminną spółkę medyczną sprawdza się. – Codziennie w godzinach nocnych i w dni świąteczne pacjenci mogą skorzystać z pomocy medycznej. Wydaje mi się, że funkcjonuje to sprawnie. Co miesiąc przyjmujemy od 1000 do 1500 pacjentów. Wcześniej nie prowadziliśmy tego typu działalności. Decyzja o tym, że wszystkie szpitale sieciowe muszą mieć nocną i świąteczną opiekę medyczną, zapadła w połowie października ubiegłego roku. Mieliśmy około dwóch tygodni na przygotowania, ale nie mamy problemów z obsadzeniem dyżurów. Na ogół są to młodzi lekarze, dla których to jest dodatkowa praca poza dyżurami na oddziałach – mówi Marek Stawicki.
Jednak nie wszystko jest w porządku. Najgorsza sytuacja jest z rehabilitacją. – Kontrakt jest mniejszy o około 40 procent. Widać wydłużenie czasu oczekiwania pacjentów na zabiegi. Dziś to już jest 2020 rok, jeżeli ktoś przychodzi bez zaleceń lekarskich, że rehabilitacja musi być prowadzona w trybie pilnym – dodaje Marek Stawicki.
Wiceprezes PZOZ zwraca uwagę, że tak długi czas oczekiwania jest szczególnie niepokojący w przypadku najmłodszych pacjentów

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …