Pomagają dzieciom

Tym razem najmłodsi pacjenci Szpitala Miejskiego św. Trójcy zostali obdarowani przez wolontariuszy z Orlenu. Dzieciom leczonym na oddziale przekazali 40-calowy telewizor LCD, odtwarzacz DVD, 20 kompletów kolorowej pościeli oraz naczynia stołowe i oczywiście zabawki.
Pieniądze na zakup sprzętu przekazał PKN Orlen. Pomysł na taki prezent dla maluchów był wspólny: osób działających w ramach wolontariatu pracowniczego PKN Orlen i pracowników oddziału. – W porozumieniu ze szpitalem i w odpowiedzi na bieżące potrzeby oddziału pracownicy PKN Orlen działający w ramach wolontariatu pracowniczego zakupili i przekazali szpitalowi nowe naczynia kuchenne: kubki, talerze, miski, sztućce, czajniki elektryczne oraz nocne lampki ścienne – słyszymy w biurze prasowym PKN Orlen.
Dodatkowo wolontariusze przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i do lampek dołączyli kolorowe książki i zabawki. – Mamy nadzieję, że podarowane przez nas prezenty umilą pobyt dzieciom i zapewnią odrobinę domowej atmosfery. Chcemy, aby te długie godziny spędzane na szpitalnym oddziale upływały najmłodszym jak najszybciej – powiedziała Wioletta, która jest wolontariuszką od ponad 9 lat.
Wolontariat Pracowniczy działa w PKN Orlen od 2004 roku. Projekt powstał w efekcie wspólnej inicjatywy pracowników i pracodawcy. W jego ramach orlenowscy wolontariusze podobnej pomocy udzielili m.in. Oddziałowi Dziecięcemu w Szpitalu Wojewódzkim, zakupili wyprawki szkolne pierwszoklasistom w ramach prowadzonej od ponad czterech lat akcji Zaczarowany Tornister, spełniają bożonarodzeniowe marzenia dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, wypełniając od ponad 7 lat ich prośby kierowane do św. Mikołaja, oraz remontują i wyposażają od 9 lat Domy Dziecka w ramach akcji Namalujmy Uśmiech. Przed trzema laty spontanicznie przeprowadzili także zbiórkę niezbędnych artykułów potrzebnych mieszkańcom Gąbina i okolic dotkniętych powodzią.
W płockim oddziale dziecięcym Szpitala św. Trójcy jednorazowo może być hospitalizowanych dwadzieścioro dzieci. Oddział jest przystosowany do opieki nad dziećmi już od 7 doby życia do 3 lat (dla nich jest jedenaście łóżek), kolejnych dziewięć łóżek to miejsca dla pacjentów w wieku od 3 do 18 roku życia. W ciągu roku szpital zapewnia opiekę od 800 do 1000 małym pacjentom. Nad ich leczeniem czuwa ośmioosobowy zespół lekarski.     rad
fot. PKN Orlen

Zobacz kolejny artykuł

Ostatni moment na szczepienia!

Zbliża się czas największego nasilenia zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Zakażenie wirusem grypy może …