Pomagają dzieciom

Tym razem najmłodsi pacjenci Szpitala Miejskiego św. Trójcy zostali obdarowani przez wolontariuszy z Orlenu. Dzieciom leczonym na oddziale przekazali 40-calowy telewizor LCD, odtwarzacz DVD, 20 kompletów kolorowej pościeli oraz naczynia stołowe i oczywiście zabawki.
Pieniądze na zakup sprzętu przekazał PKN Orlen. Pomysł na taki prezent dla maluchów był wspólny: osób działających w ramach wolontariatu pracowniczego PKN Orlen i pracowników oddziału. – W porozumieniu ze szpitalem i w odpowiedzi na bieżące potrzeby oddziału pracownicy PKN Orlen działający w ramach wolontariatu pracowniczego zakupili i przekazali szpitalowi nowe naczynia kuchenne: kubki, talerze, miski, sztućce, czajniki elektryczne oraz nocne lampki ścienne – słyszymy w biurze prasowym PKN Orlen.
Dodatkowo wolontariusze przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i do lampek dołączyli kolorowe książki i zabawki. – Mamy nadzieję, że podarowane przez nas prezenty umilą pobyt dzieciom i zapewnią odrobinę domowej atmosfery. Chcemy, aby te długie godziny spędzane na szpitalnym oddziale upływały najmłodszym jak najszybciej – powiedziała Wioletta, która jest wolontariuszką od ponad 9 lat.
Wolontariat Pracowniczy działa w PKN Orlen od 2004 roku. Projekt powstał w efekcie wspólnej inicjatywy pracowników i pracodawcy. W jego ramach orlenowscy wolontariusze podobnej pomocy udzielili m.in. Oddziałowi Dziecięcemu w Szpitalu Wojewódzkim, zakupili wyprawki szkolne pierwszoklasistom w ramach prowadzonej od ponad czterech lat akcji Zaczarowany Tornister, spełniają bożonarodzeniowe marzenia dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, wypełniając od ponad 7 lat ich prośby kierowane do św. Mikołaja, oraz remontują i wyposażają od 9 lat Domy Dziecka w ramach akcji Namalujmy Uśmiech. Przed trzema laty spontanicznie przeprowadzili także zbiórkę niezbędnych artykułów potrzebnych mieszkańcom Gąbina i okolic dotkniętych powodzią.
W płockim oddziale dziecięcym Szpitala św. Trójcy jednorazowo może być hospitalizowanych dwadzieścioro dzieci. Oddział jest przystosowany do opieki nad dziećmi już od 7 doby życia do 3 lat (dla nich jest jedenaście łóżek), kolejnych dziewięć łóżek to miejsca dla pacjentów w wieku od 3 do 18 roku życia. W ciągu roku szpital zapewnia opiekę od 800 do 1000 małym pacjentom. Nad ich leczeniem czuwa ośmioosobowy zespół lekarski.     rad
fot. PKN Orlen

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …