Płock ma prawie 2 mln złotych na zdrowe kręgosłupy i walkę z otyłością

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę na realizację projektu profilaktycznego dla uczniów szkół podstawowych. Miasto na ten cel uzyskało ponad 1,7 mln zł unijnego dofinansowania. Program będzie realizowany przez dwa lata. W tym czasie opieką objętych będzie 2 tys. uczniów z klas I – VI szkół podstawowych z Płocka i sąsiednich gmin.
Program dla uczniów z wadami kręgosłupa i otyłością rusza już od września. Informacje o możliwości udziału w projekcie będą przekazane do szkół. Jego realizacją zajmie się Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. O zakwalifikowaniu uczniów do programu będzie decydował lekarz. – Program realizowany będzie równocześnie w dwóch częściach. Jedna będzie dotyczyła schorzeń układu ruchu – głównie kręgosłupa, druga część – otyłości. Dzieci, których rodzice przekażą nam deklaracje wyrażające zgodę na udział w programie, będą przebadane przez lekarza. Oczywiście uwzględniając wszystkie kwestie związane z wiekiem, dzieci będą podzielone na dwie grupy z klas I- III i IV – VI – przedstawiała szczegóły projektu Ewa Nieścierenko, prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.
Dzieci zakwalifikowane do udziału w projekcie będą miały zapewnioną opiekę lekarza, rehabilitantów i dietetyka klinicznego. Zajęcia poprowadzą pracownicy Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Centralnym Ośrodku Rehabilitacji, minimum dwa razy w tygodniu po godzinie zajęć.

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …