Najnowsze informacje

Gdzie w nocy znajdziesz lekarza

Dwa punkty nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Płocku, po jednym w Sierpcu, Wyszogrodzie i Gorzewie. Żadnego w Gąbinie. Tak w skrócie wygląda nowa mapa udzielania pomocy pacjentom szukającym lekarza w nocy i dni świąteczne.
Temat wywołał wiele kontrowersji i niepokoju wśród pacjentów. Już pierwsze zapowiedzi o zmianach sugerowały, że zmaleje liczba placówek, do których można będzie zgłosić się w nocy i święta po pomoc lekarską. Te obawy potwierdziły się po ogłoszeniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia przypadku Gąbina, gdzie mieszkańcy po zmianach nie mają już możliwości korzystania w mieście z pomocy lekarza w nocy i święta. Wcześniej świadczona była w siedzibie działającej tu stacji pogotowia przy ulicy Płockiej 19A. Teraz budynek Pogotowia stoi pusty, a mieszkańcy muszą wybierać, czy pokonać kilkanaście kilometrów do Płocka, czy do punktu w Gorzewie. Kolejna sprawa to taka lokalizacja nowych poradni, która dla niezmotoryzowanych czy starszych pacjentów oznacza problemy z dojazdem, jak np. do Gorzewa, ze względu na trudne połączenie komunikacyjne.
W Płocku dwa punkty
Mieszkańcy Płocka szukający pomocy nocą i w święta mogą zgłaszać się jak dotychczas do siedziby Pogotowia przy ulicy Strzeleckiej 3 (tel. 366 44 18).

Zobacz kolejny artykuł

Ponad milion dla szpitala na Winiarach

Kwotę ponad 1,2 mln zł przyznano dla szpitala wojewódzkiego na Winiarach. O przyznaniu dodatkowego wsparcia …

Radni dyskutowali o Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej w PZOZ oraz kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na …