fot. Archiwum

Mistrzowie ratowania w akcji

To był bez wątpienia tydzień, w którym w Płocku działo się wiele wokół Polskiego Czerwonego Krzyża. Świętowano tydzień PCK, a młodzi mistrzowie ratownictwa walczyli o miano najlepszego podczas rejonowego finału Mistrzostw Pierwszej Pomocy.
W tegorocznym, XXIV etapie rywalizowało czternaście drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Płocka i Sierpca. Uczestnicy w pięcioosobowych zespołach musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi na pięciu stacjach. Zadaniem ratowników było właściwe rozpoznanie i udzielenie fachowej pomocy osobom poszkodowanym. Z czym musieli zmierzyć się w tym roku uczniowie biorący udział w mistrzostwach? Na jednej ze stacji musieli udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym, na kolejnej zająć się osobą ze złamaniem, padaczką, krwotokiem, osobą nieprzytomną. Jedno z zadań polegało na przeprowadzeniu resuscytacji na fantomie. Uczniowie otrzymali informację, jak posługiwać się AED. Tradycyjnie obok praktycznych umiejętności sprawdzana była podczas mistrzostw wiedza teoretyczna.
Jeśli chodzi o finał i punktację dla poszczególnych drużyn, to pierwsze miejsce zajęli utytułowani, wielokrotni zwycięzcy mistrzostw szczebla rejonowego wojewódzkiego i krajowego, czyli po prostu ratownicy z Elektryka (Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie). Drugie miejsce zdobyli ratownicy z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego, III – Zespół Szkół nr 1. Spośród trzech szkół sierpeckich najlepiej wypadli ratownicy z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego. rad

Zobacz kolejny artykuł

Nie będzie likwidacji dyspozytorni pogotowia w Płocku

Nie będzie likwidacji dyspozytorni pogotowia w Płocku. Tak wynika z przedstawionego na początku stycznia przez …