„Interna” w Szpitalu Miejskim

Blisko 7 mln złotych miasto przeznaczyło na remont oddziału internistycznego w Szpitalu Miejskim Św. Trójcy. Z tej puli 6 mln zł to koszt robót budowlanych. Kolejny milion to kwota zakupu sprzętu i wyposażenia medycznego. Właśnie zakończył się remont drugiego odcinka oddziału i już są tu przyjmowani pacjenci.
Zakończony właśnie generalny remont tej części, obejmujący wymianę wyposażenia, jest prowadzony po raz pierwszy od chwili uruchomienia tego segmentu szpitala. Prace budowlane w Oddziale Chorób Wewnętrznych rozpoczęły się na początku lipca 2018 roku. W październiku 2018 roku zakończone zostały w pracowni endoskopowej oraz na odcinku A. W tym czasie odcinek B cały czas funkcjonował i oddział przyjmował pacjentów. Po oddaniu odcinka A rozpoczęły się prace remontowe w odcinku B. W całym oddziale będzie do dyspozycji pacjentów 51 łóżek. Pod koniec minionego tygodnia zakończono prace modernizacyjne na odcinku B. Odnowione zostały wszystkie pomieszczenia: sale chorych, łazienki, gabinety i pokoje personelu medycznego.
Na salach chorych, podobnie jak w pierwszym etapie modernizacji w odcinku A, wymienione zostało całkowicie wyposażenie. Zakupiono łóżka ułatwiające pracę personelu i zwiększające komfort pacjentów oraz szafki i szafy dla pacjentów. Na całym oddziale wymienione zostały instalacje. Pacjenci na odcinku B będą mieli do dyspozycji łazienki w pokojach. Dodatkowo w najbliższym czasie zostanie wyposażona w sprzęt pracownia, w której będą wykonywane badania kardiologiczne. – To ważne, aby ludzie chorzy mogli w jak najlepszych warunkach dochodzić do zdrowia. Dlatego podjęliśmy się remontu interny. W zeszłym roku odnowiliśmy pierwszy odcinek oddziału, teraz gotowy jest drugi i od poniedziałku będą przyjmowani tu pacjenci – mówił o zakresie prac Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Reklama

Zakończenie prac modernizacyjnych połączone było z prezentacją sprzętu przekazanego Szpitalowi przez WOŚP. Dotychczas Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymał sprzęt za ponad 1 100 000 złotych. A w tę kwotę nie jest wliczona wartość sprzętu, na który spółka jeszcze czeka. Najnowsze nabytki to wart 350 tys. zł sprzęt dla oddziału neonatologicznego w tym między innymi: stanowisko do resuscytacji, aparat USG, pulsoksymetry, ciepłe gniazdka. Płocki szpital czeka jeszcze na kardiomonitory, pompy strzykawkowe i wagi elektroniczne. Ponadto oddział pediatryczny szpitala pod koniec ubiegłego roku otrzymał 20 foteli o wartości 40 tys. zł. A w październiku 2017 roku darowiznę od WOŚP o wartości ponad 300 tys. zł (łóżka, pionizator, materace, fotel kąpielowy) otrzymał prowadzony przez Płocki ZOZ Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy.

rad
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Serce Wiktorii tak bardzo chce bić!

Rodzice malutkiej Wiktorii zwracają się z prośbą o pomoc dla ich córeczki Wiktorii, która urodziła …