Najnowsze informacje

Domowa rehabilitacja

smPłockie Stowarzyszenie Sclerosis Multiplex zorganizowało dla swoich podopiecznych domowe wizyty rehabilitantów. W sumie odbyło się 455 godzin rehabilitacji.
Program Stowarzyszenia był możliwy dzięki środkom z „Funduszu grantowego dla Płocka”, który przekazał na ten cel ponad 13,5 tys. zł. Za te pieniądze od marca dwóch rehabilitantów jeździło do domów 29 podopiecznych Stowarzyszenia.
– Dzięki realizacji tego projektu ludzie chorzy na stwardnienie rozsiane poczuli pewną więź ze społeczeństwem. Zrozumieli, że nie są odosobnieni i niepotrzebni – mówi Teresa Zonenberg, prezes Stowarzyszenia. Podczas godzinnej wizyty w domu chorego, rehabilitant pracował nie tylko z nim, ale także z jego rodziną. Udzielał rad i wskazówek, jak ćwiczyć w ciągu tygodnia. Do domowych wizyt rehabilitanta kwalifikowani byli ci chorzy, którzy ze względu na trudności komunikacyjne, bądź stan zdrowia, nie mogli brać udziału w rehabilitacji grupowej. Ta odbywa się w każdą środę w szpitalu wojewódzkim, a bierze w niej udział średnio 20 osób.
GSZ

Zobacz kolejny artykuł

Radni dyskutowali o Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej w PZOZ oraz kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na …

Kolejna sztuczna nerka dla oddziału nefrologii

Supernowoczesny sprzęt do hemodializ trafił na oddział nefrologii szpitala wojewódzkiego na Winiarach. Aparat Fresenius o …