Defibrylator dla Politechniki

Płocka uczelnia dołącza do sieci placówek mających na swoim terenie aparat do ratowania życia AED. Defibrylator dla Politechniki przekazał Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku.
Uroczyste przekazanie odbyło się w ubiegłym tygodniu. Jak działa sprzęt i jak ważne jest jego posiadanie w miejscu, gdzie przebywa dużo osób, mówiła dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Agnieszka Sulkowska. – W sytuacji gdy zachodzi konieczność użycia defibrylatora, liczy się każda minuta. Defibrylator Philips HeartStart FRX jest stosowany do leczenia migotania komór, będącego najczęstszą przyczyną nagłego zatrzymania krążenia. Taki stan występuje, gdy serce nagle przestaje pompować krew. Umiejętność i możliwość korzystania z takiego sprzętu jest niezwykle ważna, bo jest skierowana do drugiego człowieka, poprawia bezpieczeństwo i skuteczność ratowania życia – tłumaczy.
Defibrylatory AED są całkowicie bezpieczne zarówno dla poszkodowanego, jak i dla prowadzącego akcję ratunkową. Defibrylator jest urządzeniem prostym w obsłudze. W jasny, zrozumiały sposób prowadzi krok po kroku udzielającego pomocy. Dlatego nie należy się bać z niego skorzystać w sytuacji wymagającej udzielania pomocy osobie, która straciła przytomność. Prorektor PW ds. Filii w Płocku prof. Janusz Zieliński dziękując za przekazany defibrylator mówił, że ze szkoleń skorzystają pracownicy uczelni.
Defibrylator dla Politechniki to Philips HeartStart FRX, mający elektrody smart dla dorosłych, baterię AED, skrzynkę Peli 1200 AED, klucz pediatryczny, zestaw ratowniczy oraz zestaw szkoleniowy.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …