fot. Archiwum

Bezpieczny maluch w Płocku

„Naucz się udzielać pierwszej pomocy swojemu dziecku” – pod takim hasłem odbędą się w Płocku warsztaty dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Planowane są w czwartek, 2 lutego w Centrum Konferencyjno-Weselnym „Amore” przy ul. Traktowej 12. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że będą to zajęcia darmowe.
Głównym punktem spotkania będzie warsztat z pierwszej pomocy u niemowląt, prowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego. Do dyspozycji rodziców Kampania przygotowała kilkadziesiąt lalek, tak by rodzice mogli razem z ratownikiem przećwiczyć omawiane zagadnienia.
Podczas spotkania mamy dowiedzą się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem będąc w ciąży oraz jak prawidłowo wybrać, a później użytkować fotelik samochodowy, tak by ich dziecko podróżowało bezpiecznie.
Eksperci poruszą także temat odpowiedniego żywienia niemowląt oraz metod wsparcia laktacji. Na koniec spotkania będzie możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Początek zajęć o godz. 17.00.
Warsztaty organizowane przez Medikurs, realizowane w ramach kampanii Bezpieczny Maluch, odbywają się w całym kraju. Zainteresowani udziałem powinni zarejestrować się wcześniej na stronie www.bezpiecznymaluch.pl. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nie będzie likwidacji dyspozytorni pogotowia w Płocku

Nie będzie likwidacji dyspozytorni pogotowia w Płocku. Tak wynika z przedstawionego na początku stycznia przez …