Będą szczepienia przeciwko grypie

Miasto w tym roku kontynuuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie i meningokokom. W ubiegłym tygodniu prezydent ogłosił zarządzenie na wybór realizatora kolejnej edycji (najbliższe dwa lata) programu dla płocczan.
Program szczepień przeciwko meningokokom jest adresowany do grupy dzieci w wieku od 12 do 23 miesięcy (w drugim roku życia), zamieszkałych na terenie miasta Płocka, które dotąd nie zakończyły pełnego cyklu szczepień i są wpisane na listę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej podmiotów leczniczych realizujących program. Na podstawie doświadczeń z realizacji programu w poprzednich latach zakładamy, że rocznie w jego ramach ze szczepień skorzysta ok. 60% docelowej populacji.
Szczepienia przeciw grypie są wykonywane w miesiącach wrzesień, październik i listopad w każdym roku realizacji programu. Program jest adresowany do osób w wieku 65 lat i więcej (decyduje rok urodzenia) zamieszkałych na terenie miasta Płocka, które są wpisane na listę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej podmiotów leczniczych realizujących program. Według założeń rocznie w ramach realizacji niniejszego programu ze szczepień korzysta ok. 20% populacji docelowej. Zakładana frekwencja na poziomie 20% wynika z dotychczasowych doświadczeń z realizacji Programu profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2012-2014 i wcześniejszych z lat 2007-2011.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …

Jeden komentarz

  1. Dziwie się, że mając możliwość nie chorować (wystarczy jedno ukłucie) ludzie mimo to nie decydują się. Szczepionki to możliwość uniknięcia choroby, oraz powikłań. Polecam fajną stronę http://zaszczepsiewiedza.pl warto zajrzeć.