Będą ratować mercedesami

Pięć nowych ambulansów rozpoczęło pracę w płockiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Jeden będzie służył mieszkańcom Płocka, pozostałe cztery będą pracowały w oddziałach sierpeckim i gostynińskim oraz podstacjach w Wyszogrodzie i Staroźrebach.
Na zakup nowych ambulansów typu C, marki Mercedes Sprinter, przeznaczono dwa miliony złotych. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu własnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Supernowoczesne ambulanse zastąpią wysłużone pojazdy stacjonujące dotychczas w oddziałach i podstacjach. Podczas uroczystości przekazania ambulansów w siedzibie pogotowia jego dyrektor Lucyna Kęsicka podkreślała, że unowocześnienie taboru i bazy oraz inwestycje w część medycyny związaną z ratownictwem medycznym są jednym z najważniejszych zadań. Mają one bowiem przełożenie na coraz lepszy poziom usług i możliwość szybkiego dotarcia do pacjenta.
Przekazane ambulanse, z silnikami o pojemności 2143 cm, wyposażone są w defibrylator, krzesełko kardiologiczne, respirator, centralną instalację tlenową, klimatyzację oraz cyfrowy radiotelefon. Nosze mają elektronicznie sterowaną podstawę pozwalającą na przesuwanie, pochylanie, gwarantują dostęp do pacjenta z trzech stron.
Podczas uroczystości – oprócz ambulansów – płockiej placówce przekazano Akredytowany Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania, potwierdzający dostosowanie standardów usług zgodnie z normami w zakresie wszystkich świadczonych przez stację usług obejmujących ratownictwo medyczne i dostosowanie bazy.    rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Pierwsza w Płocku wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego już działa. Mieści się przy ulicy Kolegialnej …