Najnowsze informacje
fot. Dariusz Ossowski

2 nowe „erki” w płockim pogotowiu

Tuż przed świętami w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowoczesnych, specjalistycznych ambulansów sanitarnych, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt medyczny.
– Komfort i zadowolenie pacjenta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. W celu podniesienia standardów jakości usług systematycznie odnawiamy nasz tabor samochodowy – mówiła Lucyna Kęsicka, dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku.
W ciągu ostatnich 4 lat w płockim pogotowiu wymieniono aż 12 ambulansów na nowe. Najstarsze pojazdy w stacji liczą 7 lat. Obsługują pacjentów z powiatów sierpeckiego i gostynińskiego. W przyszłym roku również zostaną zastąpione nowoczesnymi karetkami.
A najnowsze nabytki, przekazane 23 grudnia, to samochody marki Volswagen Crafter z 2016 r., każdy o wartości ok. 300 tys. zł. Wyposażone są w sprzęt medyczny, którego wartość stanowi blisko 250 tys. zł. To m.in. defibrylator transportowy, nosze transportowe wraz z transporterem, nosze podbierakowe aluminiowe, krzesełka transportowe i deski ortopedyczne.
– Zamontowane defibrylatory posiadają wszystko, czego potrzebują lekarz i ratownik medyczny. Są to dwa najnowocześniejsze defibrylatory w naszej stacji. Zostały zaprojektowane do współpracy z nowoczesnym systemem komunikacyjnym, który umożliwia automatyczne przesyłanie danych o stanie pacjenta, przyspieszając diagnostykę i zwiększając skuteczność pomocy – mówi Lucyna Kęsicka.
Złożyła też podziękowania Agnieszce Sulkowskiej – p.o. dyrektora mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku – za przekazanie na rzecz stacji darowizn w postaci sprzętu medycznego, niezbędnego do wyposażenia ambulansów ratownictwa medycznego.
W uroczystym przekazaniu samochodów dla płockiego pogotowia udział wziął Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego. Wraz z Jerzym Obrębskim, przewodniczącym NSZZ „Solidarność”, przekazali ratownikom klucze do ambulansów. Marszałek docenił fakt, że inwestycja w sprzęt o wartości ponad 800 tys. zł została zrealizowana ze środków pogotowia ratunkowego. – Żyjemy w czasach, gdzie usługi medyczne są w większości deficytowe. To, że udało się wygospodarować stacji pieniądze na nowy sprzęt, zasługuje na szczególną uwagę i na szczególne podziękowania. Potraficie sobie poradzić, świadczycie usługi na najwyższym poziomie i możecie odnawiać tabor – podkreślał Adam Struzik.
Z kolei wicestarosta płocki Iwona Sierocka w imieniu samorządu powiatowego przekazała Lucynie Kęsickiej wyróżnienie Gospodarza Roku 2016 w dziedzinie służby zdrowia. W ten sposób powiat docenił profesjonalizm oraz zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia mieszkańców m.in. powiatu płockiego, pracowników SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.
– Cieszymy się, że powiat nas docenia. Widzi, co dobrego robimy. To wyróżnienie będzie nas mobilizować do kolejnych działań – podkreślała dyrektor pogotowia ratunkowego w Płocku. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Ponad milion dla szpitala na Winiarach

Kwotę ponad 1,2 mln zł przyznano dla szpitala wojewódzkiego na Winiarach. O przyznaniu dodatkowego wsparcia …

Radni dyskutowali o Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej w PZOZ oraz kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na …

Jeden komentarz

  1. Witam. I znowu to samo! Znam to z autopsji, niestety. Takie karetki powinny być dawane jako najzwyklejsze narzędzia pracy!!!! Dlaczego z zakupu i oddania do eksploatacji tych karetek ktoś z “bossów” zawsze zrobi sobie show?!!!! Obrzydliwości, oślizłości, wazeliniarstwa i kolesiostwa, jakie wyłazi z tego zdjęcia, nie da się opisać!!!! To trzeba zobaczyć, a ludzie widzą!!!!! Pewnie wielu myśli tak jak ja, ale siedzą cicho i z zażenowaniem obserwują ten teatrzyk klakierstwa i wzajemnej adoracji!!!!! Mam nadzieję, że nadejdzie taki moment, gdy widoczni na tych zdjęciach “przecinacze” będą się zapierać, że to w ogóle, nie oni byli na tym zdjęciu….. Pozdrawiam roześmianych i zadowolonych tych, którzy jako jedyni i zawsze pierwsi przyczynili się do zakupu, a najpierw zmontowania tych pięknych wozów…. Obrzydliwość nie zna granic, chyba….