Najnowsze informacje

X Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich [ZDJĘCIA]

21 października w naszej szkole odbył się X Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz klasy 6-7. Do zawodów zgłosiło się 20 par ale ostatecznie wystartowało 18.

Wśród uczniów z klas 4 i 5 rywalizowało 13 ekip podzielonych na trzy grupy eliminacyjne, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Po zakończeniu eliminacji po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy walczyły o miejsca 1-6 zaś 3 i 4 o pozostałe lokaty. Druga runda pozwoliła wyłonić kandydatów do gry o ostateczną kolejność w turnieju. O miejsca 1-3 rywalizowały ze sobą: Ola Marchwińska z tatą, Amelka Gawek z wujkiem oraz Asia Suwała z wujkiem. Ostatecznie 3 miejsce zajęła Asia Suwała, która w decydujących meczach uległa Amelce i Oli. W decydującym spotkaniu Amelka Gawek wraz z wujkiem zrewanżowali się Oli Marchwińskiej i jej tacie za porażkę z eliminacji wygrywając 25:16 i triumfując w zawodach. Czwartą lokatę wywalczyła Zuzia Korzeniewska grająca z koleżanką.

Do rywalizacji wśród klas 6 i 7 zgłosiło się sześć rodzinnych par zaś ostatecznie wystartowało pięć. Tę kategorię rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwszą lokatę zajęła Oliwia Gapińska z tatą, drugą Nadia Pogorzelska z bratem zaś trzecią Sebastian Brach i jego tata. Kolejne miejsca zajęły Oliwia Sikora z tatą i Wiktoria Krakowiak z wujkiem.

Po rozegraniu wszystkich spotkań tradycyjnie rozegrano mecz pomiędzy dorosłymi, którym kibicowały ich pociechy.

Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród, której dokonała pani Anna Derlukiewicz przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza. Pierwsze cztery ekipy w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary zaś wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami. Ponadto dzieci otrzymały również wodę i słodki upominek ufundowane przez sponsorów.

Ostatnim etapem turnieju było losowanie nagród rzeczowych ufundowanych przez rodziców uczestniczących w zawodach: nakolanników siatkarskich oraz piłek do siatkówki.

Nagrody w X Rodzinnym Turnieju Dwójek Siatkarskich ufundowali: Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, Carrefour Market Płock, LOTTE Wedel, p. Agnieszka Suwała, p. Paulina Gawek, p. Joanna i Jakub Gapińscy oraz p. Paulina i Artur Zawodzińscy.

Kolejność końcowa turnieju:

Klasy 4-5

Amelka Gawek z wujkiem
Ola Marchwińska z tatą
Asia Suwała z wujkiem
Zuzia Korzeniewska z koleżanką
Wiktoria Zawodzińska z siostrą
Ania Sieradzka z tatą
Emil Dudek z tatą
Sandra Strzelecka z bratem
Wiktoria Żołnowska z tatą
Nikodem Kosim z mamą i Maja Strzałkowska z tatą
Marcel Szatkowski z tatą i Ania Szczepańska z siostrą

Klasy 6-7

Oliwia Gapińska z tatą
Nadia Pogorzelska z bratem
Sebastian Brach z tatą
Oliwia Sikora z tatą
Wiktoria Krakowiak z wujkiem

Zobacz kolejny artykuł

Piątek z muzyką taneczną czyli Disco nad Wisłą [ZDJĘCIA]

Pierwszy dzień tanecznego weekendu na nadwiślańskiej plaży stał pod znakiem muzyki Disco Polo. Podczas festiwalu …

Pielgrzymi z Płocka ruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano wyruszyła 37. Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie zbiega się …