Najnowsze informacje

W SP 15 tablety zamiast plecaków

Nam się to podoba
Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku otrzymali wirtualne podręczniki. W ramach akcji „Leki plecak” do szkoły trafiły 42 tablety. Będzie się z nich uczyło 75 uczniów z klas IV- VII.
Projekt „Lekki plecak” z wykorzystaniem tabletów, dofinansowany jest przez PKN ORLEN i realizowany przez Miasto Płock. Jest to druga edycja akcji. Płocka „piętnastka” jest już drugą szkołą (poprzednio tablety trafiły do uczniów klas IV w SP nr 23 w Płocku), której uczniowie będą uczyli się z e-podręczników. Mają tu zainstalowane oprogramowanie do nauki podczas lekcji przyrody, geografii, chemii, fizyki, matematyki, historii, biologii. Pierwsze lekcje z wykorzystaniem wirtualnych podręczników będą prowadzone jeszcze w tym tygodniu.
W ubiegłym roku 98 tabletów otrzymali uczniowie klas czwartych w SP nr 23 w Płocku. Pierwsze lekcje z wykorzystaniem multi podręczników prowadzono w szkole od maja br. W tym roku programem objęto kolejne klasy. I do szkoły trafi kolejnych 120 tabletów. Dzięki temu, dysponując 218 tabletami, będzie mogła odciążyć plecy niemal 520 uczniów.

fot. DarO

Zobacz kolejny artykuł

Piątek z muzyką taneczną czyli Disco nad Wisłą [ZDJĘCIA]

Pierwszy dzień tanecznego weekendu na nadwiślańskiej plaży stał pod znakiem muzyki Disco Polo. Podczas festiwalu …

Pielgrzymi z Płocka ruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano wyruszyła 37. Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie zbiega się …