Najnowsze informacje

Sobota z Verva Street Racing [ZDJĘCIA, WIDEO]

Już w sobotę, 14 października odbędzie się na Stadionie Wisły wielkie święto motoryzacji – Verva Street Racing. Początek imprezy – godz. 13.00. O atrakcjach, które nas wtedy czekają organizatorzy opowiedzieli podczas czwartkowej konferencji prasowej. Dodatkowo Kuba Przygoński – kierowca Orlen Team sprawdził tor na Stadionie Wisły i pokazał płocczanom próbkę mistrzowskiego driftu.
Impreza Verva Street Racing do tej pory królowała w Warszawie. Teraz przyszedł czas na Płock. – Każdego roku staramy się robić imprezę coraz lepszą i nieco inną od poprzedniej. W tej edycji chcemy postawić na lokalność i przenosimy imprezę do Płocka. Jest to dla nas szczególnie ważne lokalizacja bo stąd się wywodzimy i to tu znajduje się nasz największy zakład produkcyjny. Verva Street Racing z pokazami motoryzacyjnymi, atrakcjami dla całych rodzin i koncertem muzycznym idealnie pasuje do tej wizji – mówi Rafał Pasieka dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen
W sobotę od godz. 16.00 na specjalnie przygotowanym torze Stadionu Wisły wielbiciele motoryzacji zobaczą siedem emocjonujących pojedynków Moto Pokoleń. Klasyka, doświadczenie i opanowanie zmierzy się z najnowszą technologią, werwą i młodością. Drugi w Pucharze Świata w rajdach terenowych Kuba Przygoński z Orlen Team podejmie driftingowe wyzwanie najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Dakarowy motocyklista Maciek Giemza Mistrz Świata Cross Country juniorów będzie odpierać ataki młodych gwiazd motocrossu z Akademii Orlen Team. Między pojedynkami na uczestników czekają m.in. pokazy kilkunastu drifterów (również ciężarówkami), wyścig samochodów Rallycross, parada rajdówek Cross Country czy pokaz pojazdów najbardziej prestiżowej serii wyścigowych w Europie i na świecie – Le Mans i GT. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano pokaz stunterów oraz akrobatów z grupy FMX4ever, znanych z cyklu Red Bull X-fighters.
Prawie 300 pojazdów pojawi się na unikalnym Pit Party. W jednym miejscu będzie można podziwiać najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody oraz terenówki, pokazy wojskowe, zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji. W strefie symulatorów chętni spróbują wirtualnej jazdy samochodem i motocyklem, doświadczą kontrolowanego dachowania lub sprawdzą jak działają alkogogle. Staż pożarna zaprezentuje najnowsze wozy bojowe i zaprosi na pokazy ratownictwa oraz gaszenia pożarów. Wiele atrakcji czekać będzie również na najmłodszych. Przyjadą też food trucki. Po zakończeniu pokazów z koncertem wystąpi Doda. Będzie można również spotkać się z medalistami i olimpijczykami z Grupy Sportowej Orlen – Piotrem Małachowskim, Marcinem Lewandowskim i Marią Andrejczyk.
Przy okazji imprezy w sobotę zamknięta zostanie ul. 7 Czerwca – od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza. Utrudnienia w ruchu potrwają od 13 października do godz 4.00 rano do 15 października do godz. 23.00.
BeeS
fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Piątek z muzyką taneczną czyli Disco nad Wisłą [ZDJĘCIA]

Pierwszy dzień tanecznego weekendu na nadwiślańskiej plaży stał pod znakiem muzyki Disco Polo. Podczas festiwalu …

Pielgrzymi z Płocka ruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano wyruszyła 37. Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie zbiega się …