Najnowsze informacje

Płock: Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego [ZDJĘCIA]

Grażyna Barszczewska i płoccy wodniacy  w gronie laureatów Nagrody Marszałka
Podczas uroczystej gali w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego 10 laureatów z ponad 100 zgłoszonych zostało uhonorowanych Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego. Otrzymali pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Galę uświetnił koncert w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej oraz zespołu Tre Voci.
Nagroda Samorządu Województwa Mazowieckiego przyznawana za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, została wręczona po raz 18. Na scenie płockiego teatru, z rąk wicemarszałka Wiesława Mariusza Raboszuka i dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasza Kominka, odebrali ją laureaci indywidualni oraz zespoły. – Teatr to moje miejsce. Jestem szczęśliwa, że tu mogę odebrać nagrodę – mówiła Grażyna Barszczewska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Ksiądz Piotr Grzegorz Drożdż, mariawita, związany z Płockiem od 15 roku życia apelował: „Uśmiechajmy się do siebie, bądźmy życzliwi, dobrzy, miłosierni” . Z kolei Maria Siwiec – śpiewaczka z Gałek Rusinowskich podziękowała za nagrodę śpiewająco. – Serdecznie ja witam wszystkich miłych gości, którzy biorą udział w tej uroczystości – komplementowała publiczność. Nagrody odebrali również: Ewa Gęga-Osowska dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, Lucyna Wasilewska – prezes Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Ursusie, Bank Żywności w Ciechanowie, zespoły: Wawrzynioki z Glinianek, Carniacy z Czarni i Sadowianki z Sadownego. Kapitan Paweł Śliwiński i kapitan Stanisław Fidelis – członkowie sekcji żeglugi Towarzystwa Przyjaciół Płocka, która działa na rzecz odtworzenia żeglugi na Wiśle zapewniali, że będą robić wszystko, aby akwen ożył.
Tego wieczoru uhonorowano także osoby pracujące dla społeczności lokalnej, zgłoszone do konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Otrzymały ją wolontariuszki z Zespołu Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. Drugie miejsce zajęły Dziewczyny ze Strażackiej –wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Warszawie, a trzecie – wolontariusze z Sierpeckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka Szansa na Życie. Wyróżnienia: Zdzisław Wasilewski, Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie i Patrycja Malinowska. Natomiast Tytuł Innowacyjnego Menedżera Kultury otrzymał Marcin Jasiński, dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury. Wyróżnienia przyznano Annie Grunwald, kierownikowi Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka i Działu Naukowo Oświatowego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie oraz Jackowi Emilowi Szczepańskiemu, dyrektorowi Muzeum Historycznego w Legionowie. Pochodzący z Płocka Marek Chojnacki, prezes Fundacji na rzecz urologii dziecięcej oraz Tomasz Zaboklicki odebrali medale PRO MASOVIA. Medal im. doktora Henryka Jordana nadawany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci otrzymali z rąk Stanisława Lewandowskiego: starosta sierpecki Jan Laskowski i Marek Moczulski prezes firmy Bakalland.
Wieczór poprowadził Tomasz Kammel.

(lesz)

Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Blok gazowo-parowy już gotowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wybudowany przez Siemensa blok gazowo-parowy PKN ORLEN w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku został przekazany do …

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprosił na dni otwarte [ZDJĘCIA]

W niedzielę na płockim lotnisku odbyły się dni otwarte Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Można było zobaczyć …