Płoccy wolontariusze – po prostu wyjątkowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przez cały rok z wielkim oddaniem pomagają dzieciom, seniorom, osobom niepełnosprawnym. Płocki Wolontariat to grupa ponad 130 wyjątkowych ludzi o wielkich sercach. W sobotę spotkali się by wspólnie podsumować zrealizowane akcje i podziękować za pomoc. Ale także by nagrodzić najbardziej wyjątkowych specjalnymi podziękowaniami. Te wręczył jedenastu wolontariuszom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Rok 2017 minął pod znakiem działań wspierających osoby starsze. Co miesiąc wolontariusze dodawali energii 15 seniorom zanosząc im paczki żywnościowe. Były warsztaty taneczne, kosmetyczne, językowe. Od połowy października Płocki Wolontariat funduje 15 seniorom obiady. Szyją także pomocowe przytulaki, czyli znane i lubiane w wielu miastach Polski poduszki ze słonikowym logo. Na co dzień udzielają także korepetycji, chodzą z seniorami na spacery, prowadzą wyjątkową pocztę pozytywnych informacji, kwestują, organizują imprezy dla osób nieppełnosprawnych, zapewniają seniorom darmowe strzyżenie i zachęcają płockich przedsiębiorców do wspierania ich niecodziennych, bardzo potrzebnych projektów. – Cieszę się, że ten wieczór spędzam z tak wyjątkowymi ludźmi, którzy bezinteresownie są gotowi zrobić coś dla drugiego człowieka. Dziś trudno znaleźć takie osoby, ale nie w Płocku, bo tu działa Płocki Wolontariat. Bo w Płocku jesteście wy. Nie liczycie własnego czasu, energii i pod kierunkiem Beaty Olszewskiej, pełnomocnika do spraw wolontariatu robicie tak cudowne, dające radość innym rzeczy – zwracał się do wszystkich wolontariuszy dziękując im za całoroczną działalność prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Podziękowania odebrali wszyscy działający w Płockim Wolontariacie. Osoby, które pracowały wyjątkowo i wyjątkowo wspierały Płocki Wolontariat otrzymały wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Maria Tkaczyńska, Małgorzata Górdzińska, Bogusława Imielska, Agnieszka Miaśkiewicz, Joanna Kucharska, Aleksandra Brzozowska, Martyna Kalinowska, Dominika Leńska, Klaudia Rawa, Anna Białołęcka, Ada Sieradzka. Podziękowania otrzymali także sponsorzy wspierający i zaangażowani w działania Płockiego Wolontariatu.
rad

Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Na jubileusz chóru medale, piłka i tort [ZDJĘCIA]

Pueri Cantores Plocenses nie tylko znakomicie śpiewają. Równie dobrze grają w piłkę nożną, badmintona i …

Mistrz Szwajcarii pokonany – Orlen Wisła Płock -Wacker Thun 34-24 [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock rozpoczęła grę w ramach grupy D Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Nafciarze …

Jeden komentarz

  1. Takie działania się ceni!