Najnowsze informacje

Plebiscyt z Tumskiego Wzgórza – Wydarzenie Roku 2017 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Znamy laureatów XI edycji Gali ”Z Tumskiego Wzgórza”
Kolejna czwórka dołączyła do grona laureatów plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. O wygranej decydowali czytelnicy, którzy przez kilka tygodni oddawali głosy na swoich faworytów w głosowaniu internetowym i na plebiscytowych kuponach.
W XI edycji plebiscytu nagradzaliśmy najważniejsze zdaniem naszych czytelników wydarzenia roku 2017 w czterech kategoriach: inicjatywy gospodarcze i społeczne, kultura, sport i turystyka oraz wydarzenia w regionie. W każdej kategorii nominowano po dziesięć wydarzeń spośród kilkuset zgłoszonych propozycji. Każdą dziesiątkę do poszczególnych kategorii wybierała w pierwszym etapie Kapituła Plebiscytu. A potem głos już należał do głosujących.
Jak w tym roku zdecydowali czytelnicy i komu wręczono plebiscytowe miedzioryty autorstwa Pawła Jędrzejczaka? W kategorii inicjatywy gospodarcze i społeczne laur zwycięstwa odebrała Daria Domosławska inicjatorka rozbudowy sieci defibrylatorów AED w Płocku. Za najważniejsze wydarzenie 2017 roku w kategorii kultura głosujący uznali wydanie przez Krzysztofa Misiaka kolejnej solowej płyty o stylistyce jazz-rockowej zatytułowanej „5.1”. Laureatką w kategorii sport i turystyka została Dominika Muraszewska, która podczas rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostw Europy wywalczyła w sztafecie 4×400 metrów złoty medal i zajęła VI miejsce indywidualnie na 400 metrów. Najwięcej głosów w kategorii „W regionie” zdobył wielki projekt archeologiczny „Poszukiwania sierpeckiego zamku”. Miedzioryt za zdobycie największej liczby głosów odebrali nominowani w tej kategorii: burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, dr Artur Różański z Instytutu archeologii UAM w Poznaniu i Tomasz Olszacki z łódzkiej pracowni archeologicznej TRECENTO.
Nagrody laureatom plebiscytu wręczał członek plebiscytowej kapituły Stefan Friedman. A plebiscytowa gala jak zawsze odbywała się w Domu Technika.

Film dostępny dla posiadaczy konta na FB:

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka ruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano wyruszyła 37. Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie zbiega się …

Sobota na plaży. Zakończenie Polish Hip-Hop Festival 2018 [ZDJĘCIA}

Zakończył się tegoroczny Polish Hip-Hop Festival. W sobotnią noc na plaży nad Wisłą wystąpili: Rasmentalism, …

Jeden komentarz

  1. Ta płyta to jakaś pomyłka tzn prawdę mówiąc załatwiona wygrana, słabo…