Od nich nie ma lepszych [ZDJĘCIA]

Prawnik, lekarz, informatyk

Pierwsi stypendyści premiera dziś robią kariery naukowe, prowadzą kancelarie adwokackie, realizują prywatne praktyki lekarskie, własne przedsiębiorstwa, zajmują kierownicze stanowiska. Najlepszych z najlepszych uczniów płockich, sierpeckich, gostynińskich szkół można spotkać na najbardziej prestiżowych kierunkach studiów oferowanych przez najlepsze uczelnie w kraju. W zdecydowanej większości ci uczniowie kontynuują edukacyjne sukcesy zapoczątkowane w szkole ponadgimnazjalnej. Są stypendystami ministra edukacji narodowej oraz nagród przyznawanych przez rektorów najlepszym studentom. Przed kilkoma dniami do grona prymusów dołączyła kolejna grupa. Tym razem za świetne wyniki w nauce gratulacje odebrało czterdziestu jeden uczniów. Najwyższą średnią (5,4) wśród tegorocznych stypendystów uzyskała Gabriela Zapędowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. St. Małachowskiego w Płocku. Stypendium ministra edukacji narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne odebrał Dominik Murzynowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.
Uroczysta gala z udziałem rodziców, wychowawców, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli władz oświatowych odbywała się w murach opactwa pobenedyktyńskiego.

Więcej informacji już we wtorek (6.12.2011r.) w Tygodniku Płockim

Fot. Dariusz Ossowksi

Zobacz kolejny artykuł

Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tysiące gości uczestniczyło w święcie plonów Dożynkowe uroczystości w skansenie Osiemdziesiąt pięć wieńców z parafii …

Kenijczycy zdominowali Półmaraton Dwóch Mostów [ZDJĘCIA]

W siódmej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Kenii. Zarówno w rywalizacji …

3 komentarze

  1. Witamy
    Od Redakcji: Informacja jest podana według danych przygotowanych przez płocką delegaturę Kuratorium Oświaty w Płocku. Jest to rzecz do sprawdzenia, Zatem proszę dotrzeć do źródłowych informacji. Na uroczystości błędnie była podana wysokość średniej.

  2. Ja byłam na rozdaniu stypendium i trochę wam się miejsca pomyliły bo dziewczyna o której jest mowa uzyskała 3 miejsce z pośród najlepszych obraziliście dzieci które uzyskały 1 i 2 miejsce. Jeśli Tygodnik podaje tak błędne informację we wszystkich artykułach to ludzie przestaną kupować te bzdury. Proponuję o zmianę dziennikarzy bo to kompromitujące dla całej redakcji.Miejmy nadzieje że dzieci które zostały pominięte w artykule są bardziej inteligentni od was i się nie obrażą.

  3. Ja byłam na rozdaniu stypendium i trochę wam się miejsca pomyliły bo dziewczyna o której jest mowa uzyskała 3 miejsce z pośród najlepszych obraziliście dzieci które uzyskały 1 i 2 miejsce. Jeśli Tygodnik podaje tak błędne informację we wszystkich artykułach to ludzie przestaną kupować te bzdury. Proponuję o zmianę dziennikarzy bo to kompromitujące dla całej redakcji.Miejmy nadzieje że dzieci które zostały pominięte w artykule są bardziej inteligentni od was i się nie obrażą.