Mistrz Szwajcarii pokonany – Orlen Wisła Płock -Wacker Thun 34-24 [ZDJĘCIA]

Orlen Wisła Płock rozpoczęła grę w ramach grupy D Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Nafciarze podejmowali zespół mistrza Szwajcarii Wacker Thun, z którym wygrali 34-24. Na koszulkach Wisły zabrakło jednego z sponsorów EHF – Nord Stream 2.

Najwięcej bramek DLA NAFCIARZY: Mlakar 8, Krajewski 5, Tarabochia 5.

Wypowiedzi po meczu ORLEN Wisły Płock z Wacker Thun
Martin Rubin (trener Wacker Thun): Wisła była dzisiaj lepszą drużyną. Mamy w zespole cztery kontuzje, więc dopóki starczyło nam sił, nie wyglądało to źle. Jednak w ostatnich piętnastu minutach ich wyraźnie zabrakło. Dla wielu naszych zawodników to pierwszy mecz na międzynarodowym poziomie i widziałem, że kilku z nich było bardzo zdenerwowanych. Spisywali się dobrze, dopóki ten dystans między drużynami nie urósł do takich rozmiarów.

Jonas Dahlen (Wacker Thun):
To był trudny mecz dla nas. Pod koniec pierwszej połowy wdarło się w nasze poczynania trochę nerwowości i straciliśmy kontakt z Wisłą. Gospodarze grali szybko, często kontratakowali, więc intensywność tego meczu była wysoka.

Xavi Sabate (trener ORLEN Wisły Płock):
Lubię styl, w jakim gra Wacker Thun. To jest lepsza drużyna, niż większość ludzi uważa. Tym bardziej gratuluję mojemu zespołowi, że osiągnął taki rezultat. Ten wynik to nie zasługa słabej postawy Wacker Thun, ale naszej bardzo dobrej gry. Przygotowywaliśmy się do tego pojedynku bardzo sumiennie, mamy do Wacker duży szacunek. To młody zespół, dużo biegał, szczególnie w pierwszej połowie i to sprawiło nam sporo problemów. Wreszcie jednak zastopowaliśmy ich kontry. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, pomogliśmy Adamowi Borbely w bramce. W drugiej połowie pozwoliliśmy przeciwnikowi zdobyć bodajże tylko jedną bramkę z drugiej linii. Biegaliśmy do kontr, dobrze graliśmy w ataku pozycyjnym.

Michał Daszek (ORLEN Wisła Płock):
Przeciwnicy od pierwszych minut biegali jak szaleni i nie było łatwo utrzymać tę intensywność. Myślę, że dzisiaj ważne było doświadczenie, które zdobyliśmy do tej pory na europejskich boiskach. Zagraliśmy również dobrze w obronie, fajnie pobronił Borbely, byliśmy skoncentrowani przez pełne sześćdziesiąt minut.

Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

I Wielki Halowy Turniej Osiedli [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock zaprosiło wszystkich mieszkańców na I Wielki Turniej Halowy Osiedli w …