Kenijczycy zdominowali Półmaraton Dwóch Mostów [ZDJĘCIA]

W siódmej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Kenii. Zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet Kenijczycy zapełnili podium. Na czwartej pozycji zameldował się na mecie najlepszy z Polaków – płocczanin Artur Kamiński.
Tegoroczny półmaraton został wzbogacony o bieg 1/2 Dwóch Mostów” na dystansie 11 km. Na krótszym dystansie wśród mężczyzn również najlepsi okazali się Kenijczycy, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium zameldował się reprezentujący Białoruś Ilya Slevenski. Wśród kobiet najszybsza okazała się Andżelika Dzięgiel z Torunia, któawyprzedziła Kenijkę Susan Wacheke i Małgorzatę Daszkiewicz z Płocka.
W tym roku na starcie imprezy stanęło blisko tysiąc osób, z których 728 dotarło do mety.