44. Święto Róży i tłumy gości [ZDJĘCIA]

Przez trzy dni Kutno było stolicą róż. Ogólnopolska wystawa róż i aranżacji kwiatowych w Kutnowskim Domu Kultury przyciągnęła mnóstwo zwiedzających z całego regionu. Miłośnicy tego najpiękniejszego z kwiatów nie tylko podziwiali kunszt florystów z całej Polski, ale także uczestniczyli w warsztatach, międzynarodowej konferencji „Róże w Polsce i Europie” oraz konkursach dla amatorów i profesjonalnych producentów „O złotą różę”.
Róża królowała nie tylko w KDK i Parku Traugutta, ale również na rynku i Centrum Teatru Muzyki i Tańca. W tym ostatnim otwarto poplenerową wystawę „Wieloformy III”, w której udział wzięli: Bogumił Gardoliński, Magdalena Hanysz-Stefańska, Dariusz Kaca, Halina Kamińska, Anna Krzemińska, Renata Mieszkowska, Agata Nowak, Joanna Paliocha, Grzegorz Stemplewski, Aleksander Woźniak. Płockie środowisko plastyczne reprezentowała Laura Dyczko.
Organizatorami Święta Róży byli: Miasto Kutno, Kutnowski Dom Kultury, Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego. Współorganizatorem Polskie Towarzystwo Różane.
(lesz)
fot. Marta Kunavar

Zobacz kolejny artykuł

I Wielki Halowy Turniej Osiedli [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock zaprosiło wszystkich mieszkańców na I Wielki Turniej Halowy Osiedli w …