10 minut ćwiczeń zastąpi trzygodzinny wykład [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowoczesna pracownia w PWSZ
Od jutra studenci wydziału położnictwa i pielęgniarstwa rozpoczną zajęcia praktyczne w super nowoczesnej pracowni położniczo – ginekologicznej. Na jej wyposażenie uczelnia otrzymała dofinansowanie unijne,. Dodatkowo 200 tysięcy złotych przekazały władze miasta.

Nowoczesna pracownia w PWSZ

Od jutra studenci wydziału położnictwa i pielęgniarstwa rozpoczną zajęcia praktyczne w super nowoczesnej pracowni położniczo – ginekologicznej. Zdjęcia na stronie TP – https://www.tp.com.pl/zdjecia/10-minut-cwiczen-zastapi-trzygodzinny-wyklad-zdjecia-wideo.htmlPwsz W Płocku

Opublikowany przez Gazeta Tygodnik Płocki na 6 marca 2018

Pracownia położniczo – ginekologiczna jest kolejnym etapem rozwoju Centrum Symulacji Medycznej państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Jego funkcjonowanie umożliwi kształcenie studentów pielęgniarstwa i położnictwa z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii.
Przekazane z budżetu miasta środki umożliwiły zakup trenażerów, odzwierciedlających organy i okolice ciała, fantomów i symulatorów – sztucznych pacjentów z funkcjonującymi układami i narządami.
W nowej pracowni jest kilka stref: sala porodowa z podstrefą rodzenia w różnych pozycjach i podstrefą noworodka; gabinet ginekologiczny, oddział szpitalny.
Otwarta właśnie pracownia jest kolejną w PWSZ w ramach Centrum Symulacji Medycznej. Obecnie studenci mają już do dyspozycji pracownię ratunkową, badań pediatrycznych, badań fizykalnych i umiejętności pielęgniarskich.
Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tysiące gości uczestniczyło w święcie plonów Dożynkowe uroczystości w skansenie Osiemdziesiąt pięć wieńców z parafii …

Kenijczycy zdominowali Półmaraton Dwóch Mostów [ZDJĘCIA]

W siódmej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Kenii. Zarówno w rywalizacji …