Zniknie rozlewisko przy dawnej Stodole [Zdjęcia sprzed 20 lat]

Przygotowaliśmy dla państwa archiwalne zdjęcia Tygodnika Płockiego sprzed 20 lat. Jak wyglądała ulica Tysiąclecia po obfitych deszczach? Zalana, istna rzeka w centrum Płocka,  trzeba było korzystać z pomocy przechodniów lub młodzieży z pobliskiego osiedla, aby można było “przejechać” ulicą.

Obecnie trwa przebudowa ul. Tysiąclecia w Płocku. Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu na ul. Tysiąclecia obejmuje odcinek od skrzyżowania Łukasiewicza-Miodowa do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego.
Ograniczenia polegają na całkowitym zamknięciu ul. Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania ul. Łukasiewicza – ul. Miodowa do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Dopuszczony jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż ul. Tysiąclecia – ruch jednokierunkowy w kierunku od ul. Rembielińskiego do ul. Łukasiewicza. Koszt inwestycji 14,1 mln zł.
Najważniejszą częścią inwestycji jest rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową. Nowy kolektor deszczowy pozwoli na właściwe odprowadzenie wód opadowych z ulicy. Dzięki temu ma zniknąć powstające po obfitych deszczach rozlewisko na jezdni w pobliżu dawnej Stodoły.

(jac)

fot. archiwum Tygodnika Płockiego

Zobacz kolejny artykuł

Energetyczna Majunia

Z okazji odbywającego się Pikniku Europejskiego płocczanie mogli także bawić się przy wyjątkowych brzmieniach podczas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.