Zakończył się Konkurs Pianistyczny im. Stefańskich [ZDJĘCIA]

39 utalentowanych młodych pianistów, uczniów szkół muzycznych z całej Polski, rywalizowało w XV edycji odbywającego się w Płocku Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego. Grand Prix w formie zaproszenia na koncerty do Japonii (fundatorem jest prof. Teruyuki Okada) oraz I Nagrodę w grupie do 16 lat otrzymał Paweł Wojciechowski z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Nagrodę Specjalną Profesor Elżbiety Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu Jana Sebastiana Bacha oraz I Nagrodę w grupie najstarszej wręczono Gabrielowi Czerniejwskiemu z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Ignacego Jana Paderewskiego dostał Marek Kąkol, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, który odebrał także II Nagrodę w grupie najstarszej (do 19 lat).
Laureatem I nagrody w grupie do lat 13 został Rio Ueyama z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emilia Młynarskiego w Warszawie. II – Eryk Koszela z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, III – Anna Urzędowska (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie). W grupie 2 II Nagrodę otrzymał Eryk Parchański z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, a III – Mateusz Dubiel z Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Pianistów oceniało jury w składzie: Elżbieta Stefańska – przewodnicząca, Elżbieta Tarnawska, Teruyuki Okada (Japonia), Paweł Skrzypek, Czesław Stańczyk, Jerzy Sterczyński, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas.
Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Artystycznej, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Płocku, Stowarzyszenie Muzyczni. Sponsorem – PKN ORLEN S.A.
(lesz)
fot. Marta Kunavar

Zobacz kolejny artykuł

Energetyczna Majunia

Z okazji odbywającego się Pikniku Europejskiego płocczanie mogli także bawić się przy wyjątkowych brzmieniach podczas …