XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy oficjalnie rozpoczęte [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na płockim Starym Rynku uroczyście rozpoczęły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Impreza wpisuje się w obchody 100-lecia istnienia organizacji. Z tej okazji na płockim rynku stu gitarzystów zagrało „To Czerwony Krzyż nas zbratał”. Przedstawiciele organizacji oraz jej sympatycy stworzyli także „żywy” czerwony krzyż.
Na Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zjechali finaliści z całej Polski. W Płocku będą walczyli o laur mistrza pierwszej pomocy. Wszystkich uczestników powitał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który podkreślał, że jest dumny z tego, że w jubileuszowym roku mistrzostwa odbywają się w naszym mieście. Życzył także uczestnikom udanej rywalizacji w duchu fair play. Organizatorzy podkreślali, że są dumni z tego, że etap centralny mistrzostw zostanie przeprowadzony na Mazowszu. Oficjalnie mistrzostwa otworzyła Ewa Domosławska – prezes oddziału rejonowego PCK w Płocku.

100 gitar na 100 lecie PCK

Opublikowany przez Gazeta Tygodnik Płocki Piątek, 7 czerwca 2019

Po oficjalnym otwarciu na płockiej starówce zabrzmiała piosenka „To Czerwony Krzyż nas zbratał” zagrana na 100 gitar. Wszystko to w ramach obchodu jubileuszu. Uczestnicy wydarzenia stworzyli także „żywy” czerwony krzyż. Punktualnie o 12.00 z wieży ratuszowej zabrzmiał hymn PCK. Oprócz tego na płockiej starówce można podziwiać wystawę poświęconą działalności PCK oraz miasteczko bezpieczeństwa.  W ramach wydarzenia trwa również akcja oddawania krwi. Rywalizacja w ramach mistrzostw rozpocznie się jutro. Zawodnicy będą walczyli na stacjach zlokalizowanych na terenie Płocka.

(ek)

Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Rocznica 4 czerwca na rockowo [ZDJĘCIA]

“Rock Wolności” – pod takim hasłem świętowano w Płocku 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów. Wzorem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.