VII Płocki Piknik Lotniczy. 15 i 16 czerwca nad Wisłą i lotnisku

Lądowanie samolotu na barce i lądowanie motoparalotniarza Wojtka Bógdała na skrzydle samolotu to tylko część atrakcji przygotowanych na tegoroczny piknik lotniczy.
Dziś na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca piknikowe, lotnicze atrakcje.
Impreza odbędzie się 15 i 16 czerwca (sobota i niedziela). W te dni od godziny 10.00 do 17.00 na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej przy ul. Bielskiej będzie można oglądać samoloty przygotowujące się do startu. Największe atrakcje zaplanowano tradycyjnie nad Wisłą. Publiczność będzie mogła przyglądać się pokazom powietrznym podzielonym na trzy bloki (o godz. 10.00, 12.00 i 15.00, zakończenie pokazów zaplanowane jest na godz. 17.00). Strefa pokazów została wyznaczona od starego mostu przez Wisłę w kierunku Włocławka. Do dyspozycji publiczności będzie płocka skarpa, na której organizatorzy przygotowali między innymi strefę gastronomiczną. Oczywiście wiele pokazów jest uzależnionych od pogody.
Będzie można zobaczyć między innymi lądowanie na Wiśle – jeśli tylko stan wody będzie na to pozwalać – łodzi latającej PBY Catalina. Z Czech przyleci do Płocka zespół akrobacyjny Flying Bulls Aerobatics Team, a z Niemiec East Sidle Yak’s latający na samolotach akrobacyjnych Jak-52.
Więcej informacji o lotniczych atrakcjach w najbliższym wydaniu Tygodnika Płockiego.

(jac)

Fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Muzyka Romów rozbrzmiała na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Jarmarkowi Tumskiemu tradycyjnie była Cygańska Noc – Tomani Rat. Na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.