Sobotnie granie z WOŚP [ZDJĘCIA]

Chociaż 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero w niedzielę, to już w sobotę we wszystkich płockich galeriach handlowych odbywały się imprezy towarzyszące finałowi. Można było zobaczyć występy artystyczne, wziąć udział w kiermaszach prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury i Spółdzielczego Domu Kultury, można też było wesprzeć orkiestrę, zasilając tak zwane skarbony stacjonarne.

Ta trwająca już od wielu lat akcja, jak co roku ma na celu wspomożenie tych najmłodszych potrzebujących. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kulminacją płockiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie niedzielna zbiórka, kiedy to na ulicach naszego miasta pojawi się 460 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, a Orlen Arena będzie gościć wystawców z Płocka i nie tylko. Nie zabraknie też koncertów. W tym roku gwiazdami niedzielnego koncertu będą 4Dreamers i Michał Szczygieł.

Oprócz zbiórki do puszek Płocki Sztab WOŚP wspomaga Orkiestrę w aukcjach na Allegro. W tym roku można wylicytować między innymi: Loty nad Płockiem, ufundowane przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej; wycieczkę do Sejmu RP z Panią Poseł Elżbietą Gapińską jako przewodnikiem; wycieczkę po Płocku kultową taksówką – Fiatem 125p, wizytę w Sztabie WOŚP w Warszawie, książki płockich autorów z autografami, sportowe gadżety z autografami zawodników, vouchery na zabiegi kosmetyczne, vouchery do płockich lokali, płyty winylowe, zdjęcia od Płockiej Grupy Fotograficznej, obrazy i wiele innych. Wszystko to można znaleźć na oficjalnym koncie Allegro Płockiego Sztabu WOŚP.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotnich wydarzeń 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Zbrojni, kusznicy, miasteczko rycerskie. Trwają Dni Historii Płocka [ZDJĘCIA]

Jak co roku w czerwcu odbywają się dni historii naszego miasta. W parku za płocką …