Płockie Ogrody Światła – mamy już zdjęcia….

Radość, duma, nadzieja – Płockie Ogrody Światła

Pierwszym obchodzonym w niepodległej Polsce Świętom Bożego Narodzenia towarzyszyły niezwykłe emocje. Po 123 latach zaborów, przy wigilijnym stole, spotkały się całe rodziny, które po raz pierwszy od pokoleń mogły cieszyć się wolnością we własnym kraju. Atmosferę tamtych dni przypomną tegoroczne PŁOCKIE OGRODY ŚWIATŁA. Uroczyste rozświetlenie już w sobotę 8 grudnia!

Płockie Ogrody Światła

Krótki spacer po Płockich Ogrodach Światła – zdjęcia na stronie TP – https://www.tp.com.pl/zdjecia/plockie-ogrody-swiatla-mamy-juz-zdjecia.html

Opublikowany przez Gazeta Tygodnik Płocki Czwartek, 6 grudnia 2018

Tematem iluminacji na Wzgórzu Tumskim będą Święta 1918 roku, a inspiracją 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas festynu rodzinnego, towarzyszącego rozświetleniu iluminacji, przewidziano wiele atrakcji, które współczesnym dzieciom dadzą wyobrażenie o życiu ich rówieśników przed 100 laty.

Już od godz. 14:00, w sobotę 8 grudnia, na placu Narutowicza, dzieci będą mogły wziąć udział w grze plenerowej „Wyścig o Niepodległą” przygotowanej przez Dom Spotkań z Historią. Najmłodsi będą mieli także okazję poznać gry podwórkowe, dzisiaj praktycznie wyparte przez komputery, tablety i smartfony.

W ogrzewanych namiotach odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których, mali płocczanie będą mieli możliwość przygotowywania biało-czerwonych kotylionów oraz ozdób choinkowych. Nie zabraknie również smakołyków – stoiska z watą cukrową i gorącej czekolady. Na scenie, oprócz konkursów z nagrodami, wystąpi zespół Bogna Band z nastrojowymi piosenkami z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Niepowtarzalna, złożona z tysięcy lampek dekoracja powstała na wyłączne zamówienie PKN ORLEN. Będzie świeciła się na Wzgórzu Tumskim codziennie po zmroku aż do 6 stycznia.

Info. PKN ORLEN
Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Energetyczna Majunia

Z okazji odbywającego się Pikniku Europejskiego płocczanie mogli także bawić się przy wyjątkowych brzmieniach podczas …