„Nadzieja” – festyn pełen wspaniałej zabawy

Po raz osiemnasty, jak zawsze w czerwcu, w Płocku spotykało się kilkaset wyjątkowych osób z całej Polski. Przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom”, by bawić się na wyjątkowym festynie pod nazwą „Nadzieja”.
Tradycją czerwcowych festynów jest to, że spotykają się i bawią sympatycy, przyjaciele stowarzyszenia, na co dzień wspierający jego działalność i pomoc osobom niepełnosprawnym. Doroczne festyny pokazują, jak można razem bawić się i wspaniale pomagać najbardziej potrzebującym. Pomysłodawcą integracyjnych spotkań jest Stanisław Lewandowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku. Od początku do płockiego społecznika dołączyli wolontariusze, osoby z potrzeby serca zaangażowane w pomoc innym, płockie instytucje, firmy, samorządy. A na tegorocznym festynie bawili się goście z kilkunastu ośrodków z całego kraju. – Są tu wszyscy, którzy chcą i wiedzą, jak spełniać marzenia dzieciaków. Nasz festyn to spotkanie wypróbowanych przyjaciół, którzy są, by dawać radość i pomagać innym. Jest to wspaniały sposób na integrację – mówił o osobach współtworzących atmosferę festynowych spotkań Stanisław Lewandowski.
Od pierwszego spotkania organizowanego w 1999 roku stale przybywa osób nie tylko potrzebujących wsparcia, ale także tych, które chcą pomagać. Stanisławowi Lewandowskiemu, wspólnie z wiceprezes stowarzyszenia Małgorzatą Struzik, udało się zintegrować dużą grupę osób z Płocka, Sochaczewa, Gostynina, Torunia. Co roku z nimi i dla innych są dzieci z płockich przedszkoli integracyjnych, szkół ponadgimnazjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Festyn to także spotkanie osób, które zawodowo i z potrzeby serca zajmują się edukacją osób niepełnosprawnych i ci, którzy chcą im pomagać. Jak mówi Stanisław Lewandowski, nie byłoby Festynu „Nadzieja”, gdyby nie ogromna rzesza wolontariuszy z płockich szkół, Płockiego Wolontariatu, którzy pomagają i bawią się. Co roku organizatorów wspierają Straż Miejska i Policja.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek.
Współorganizatorem festynu jest Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Komeda Miejska Policji, Straż Miejska w Płocku, Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.

rad

fot. D. Ossowski

 

Zobacz kolejny artykuł

Zakończył się remont internatu „Siedemdziesiątki”

Remont internatu był prowadzony w dwóch etapach. Pierwszy – termomodernizacja oraz remont pokoi w segmencie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.