Kolorowy i radosny Piknik Europejski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Już po raz 21. w Płocku zorganizowano Piknik Europejski. Ozdobą i charakterystycznym elementem tego wyjątkowego wydarzenia jest kolorowa Parada Europejska, która przeszła ulicami Płocka już po raz 7. Nie zabrakło również akcentów muzycznych – na płockim Starym Rynku swoje utwory zaprezentował Grzegorz Hyży.
Głównymi bohaterami parady byli uczniowie płockich szkół, którzy zaprezentowali kulturę i obyczaje wybranych państw. W korowodzie zaprezentowali się również goście specjalni m.in motocykliści z grupy Moto Piast, płocki WOPR, grupa Sbandieratori żonglująca chorągwiami oraz delegacje miast partnerskich. Ulice miasta na czas parady zmieniły się nie do poznania.

Barwny i radosny korowód jak co roku zakończył się na Starym Rynku. Również tu nie mogło zabraknąć europejskich akcentów. Uczniowie przygotowali specjalnie stoiska, na których można było zapoznać się z informacjami na temat wybranych krajów, a także skosztować potraw charakterystycznych dla danego państwa.
Podczas Pikniku Europejskiego nie mogło również zabraknąć akcentów artystycznych. Na scenie ustawionej przed płockim ratuszem swoje zdolności zaprezentowały przedszkolaki. Wieczorem przyszedł czas na wspólne świętowanie – najpierw był okolicznościowy tort, a potem wspaniała zabawa w rytm hitów gwiazdy wieczoru – Grzegorza Hyżego.

(ek)
Fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Energetyczna Majunia

Z okazji odbywającego się Pikniku Europejskiego płocczanie mogli także bawić się przy wyjątkowych brzmieniach podczas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.