Pokazujemy preferencje głosujących

Z góry uspokajamy, że nie zamierzamy zdradzać wyników. Te do ostatniego dnia głosowania, czyli do godziny 9.00 28 marca, muszą pozostać naszą tajemnicą. Chcemy jedynie pokazać, jakie preferencje kierują w tym roku głosującymi na Wydarzenie Roku. A cząstkowego podsumowania dokonaliśmy w środę, 6 marca.

Czasu do wspomożenia głosami wybrańców przez czytelników Tygodnika Płockiego pozostało coraz mniej. Jeszcze tylko w 2 numerach TP (oczywiście poza tym wydaniem) drukowane będą kupony, za pomocą których możemy głosować na swoich faworytów. Oczywiście głos możemy także oddać za pomocą SMS-a. I jeszcze jedno: naprawdę warto głosować! Czytelnicy biorący udział w naszym Plebiscycie od lat doskonale wiedzą, że nagród dla głosujących jest bardzo dużo. I że są wyjątkowe. Ale o tym za tydzień.

Pomóc najmniej popularnym?
Naszym skrytym marzeniem jest, żeby wszystkie Wydarzenia do końca walczyły o palmę pierwszeństwa w danej kategorii. Dlatego tym razem skupimy się nie na tych, które aktualnie prowadzą w Plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza”, tylko na tych, którym głosów do zwycięstwa jeszcze sporo brakuje. A w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” są dwie takie. Aktualnie zajmują końcowe miejsca. Zatem na miejscu pewnie byłaby tu prośba Nominowanych o głosy dla inicjatywy zakupu przez spółkę Komunikacja Miejska 25 ekologicznych autobusów hybrydowych. A także dla zakończenia przebudowy ulicy w dzielnicy przemysłowej Płocka: Wiadukt, Kostrogaj, Przemysłowa.
Przydałoby się także, żebyśmy milszym okiem spojrzeli na nasze panie, które odpowiadają za dwa kolejne, umieszczone w naszym plebiscycie Wydarzenia. A żeby skutecznie rywalizować z Wydarzeniami z pierwszej piątki aktualnego rankingu, więcej głosów od czytelników potrzebują zarówno „Kapitalny sklep”, jak też „Akcja Gwiazdka 2018”.

„Bitwa” w kulturze
Ta kategoria jest zazwyczaj najbardziej dynamiczna w kontekście głosowania. Nie ma w niej tak zdecydowanych faworytów jak w „Inicjatywach”. A o zwycięstwie zdecyduje pewnie jak zwykle niewielka liczba głosów. Niemniej na zdecydowanie większą życzliwość głosujących liczy zapewne dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku Michał Zawadzki, który w roku ubiegłym zorganizował XV edycję konkursu pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego. Także projekt Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Muzeum Diecezjalnego pod nazwą „Średniowieczny Płock”. Głosami czytelników TP nie pogardziliby także dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska oraz Daniel Obajtek, szef PKN ORLEN, która to firma sprowadziła do Płocka w roku Teatr Buffo. Może także odpowiedzialni za prapremierę sztuki M. Zimińska w Teatrze Dramatycznym w Płocku.
Kto ma najwięcej głosów czytelników? Nie dziwi nas wysoka pozycja Płockiej Orkiestry Symfonicznej czy Książnicy Płockiej – te organizacje zawsze mogły liczyć na głosujących. Ale w cieniu Wydarzeń przez te organizacje firmowanych wyrasta kolejny cichy faworyt: wpisanie Wzgórza Tumskiego do grona Pomników Historii. Czy to Wydarzenie ostatecznie okaże się najbardziej popularne? Zobaczymy.


Trudny wybór
To jest zdecydowanie najtrudniejsza kategoria w kontekście wybrania przez głosujących swojego faworyta. Mamy w niej bowiem wydarzenia z tak zwanego klasycznego sportu, jak też takie, które związane są raczej z szeroko rozumianą rekreacją. Póki co bardziej aktywne mogłoby być środowisko wioślarskie, które na razie jest mało widoczne w kontekście popierania osiągnięć swojego kolegi – wicemistrza świata oraz jego trenera Jacka Karolaka. Jeszcze mniejsze grono popierających ma Wydarzenie pod nazwą: „Festiwal Zorzy Polarnej”. Pewnie trochę więcej głosów przydałoby się także piłkarzom, zarówno tym zawodowym – Wiśle Płock, jak i tym w wersji 6-osobowej.

Faworyt jest jeden
Tak, to prawda. Póki co w kategorii „W regionie” mamy jednego wielkiego faworyta, który dostaje mnóstwo głosów, głównie SMS-owych. Oczywiście nie zdradzimy, co to za Wydarzenie. Podpowiemy za to, że z dwóch Wydarzeń, które miały miejsce w ościennych powiatach: sierpeckim i gostynińskim, zdecydowanie lepiej wypada ten pierwszy. Aktualnie jest trzeci pod względem popularności wśród głosujących. Za to Wydarzenie z Gostynina zamyka całą listę. Gostynianie muszą się zatem ostro wziąć do roboty, to znaczy do wypełniania kuponów. Czasu jest jeszcze sporo – całe dwa tygodnie.
Zdradzimy, że zdecydowanie więcej głosów – żeby walczyć z najlepszymi o zwycięstwo w tej kategorii – przydałoby się także wspólnej inicjatywie Starostwa Płockiego i Nadleśnictwa Łąck.

szat

Zobacz kolejny artykuł

Mazowsze Płockie

Dziś chcielibyśmy państwu przybliżyć to wszystko, co w roku ubiegłym działo się w tak zwanym …