Na sportowo czy turystycznie?

W tym wydaniu Tygodnika Płockiego zamieszczamy kolejny kupon upoważniający do głosowania na wydarzenie bądź wydarzenia roku 2018. Kupony będą także w kolejnych numerach, ale radzimy pospieszyć się z ich wysyłaniem, żeby nie przegapić właściwej chwili i szansy na zdobycie wielu cennych nagród. Oczywiście zainteresowani mogą także korzystać z możliwości głosowania za pomocą SMS-ów.

Dzisiaj przypominamy nominacje w kategorii „Sport i turystyka”. Przyzwyczailiśmy się w ciągu 11 plebiscytowych lat, że co roku sukcesy odnoszą płoccy wioślarze. Ta dyscyplina obecna jest w głosowaniu praktycznie co rok. Nie inaczej jest i tym razem. Argumentem do przekonania członków Kapituły był srebrny medal w ósemce wywalczony przez Adriana Pawłowskiego podczas Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie rozgrywanych od 10 do 12 sierpnia w Szanghaju.
Nie mogło oczywiście wśród Nominacji zabraknąć najbardziej popularnej dyscypliny sportowej, czyli piłki nożnej. W tym roku z osiągnięciami może być krucho, za to rok ubiegły (czyli ten, za który przyznajemy Nominacje) kibice Wisły Płock odebrali jako wyjątkowo udany. V miejsce w Ekstraklasie! Ach, żeby podobną pozycję wywalczyć w kolejnym sezonie…
Kolejna Nominacja także dotyczy piłki nożnej. Tyle tylko, że tej w trochę innym wydaniu, bo 6-osobowej. Ta dyscyplina sportowa cieszy się coraz większą popularnością także w naszym mieście. Płocczanie notują kolejne sukcesy. Tym razem zwróciliśmy uwagę na płocką drużynę Kluge Team, która w Porec na Chorwacji została finalistą Ligi Mistrzów. Wcześniej dwaj płocczanie, członkowie tej drużyny: Bartek Dębicki i Tomasz Golatowski wywalczyli z reprezentacją Polski srebrny medal na mistrzostwach świata.

Reklama
Tenis ziemny też ma swoistą odmianę, nazywaną tenisem na wózkach. To w tej właśnie dyscyplinie największe sukcesy odnosi Kamil Fabisiak. W roku ubiegłym wywalczył wszystko, co było do wygrania w Polsce, między innymi tytuły mistrza kraju w grze singlowej, deblowej i z drużyną.
Nie zapominamy oczywiście o dyscyplinach sportowych, które cieszą się ciut mniejszą popularnością. Jak co roku niezawodny był Wojciech Bógdał, student płockiej Politechniki. Tym razem płocczanin był gwiazdą X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w Tajlandii, gdzie na początku maja wywalczył pierwsze miejsce indywidualnie, drużynowo i w klasyfikacji narodowej.
Wreszcie nie sposób było przegapić drużyny klubu Szachowego Hetman Płock, która wywalczyła awans do I Ligi Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach Klasycznych. Stało się to 9 września 2018 roku To największy od 15 lat sukces płockich szachów. Skład „złotej” drużyny: Alexy Kislinsky, Mirosław Grabarczyk (kapitan), Piotr Sabuk, Nikolai Aliavdin, Krystian Jędryczka, Anna Kantane, Mirosław Gawroński.
Kolejna część przyznanych przez Kapitułę Nominacji dotyczy szeroko rozumianej turystyki. Tygodnik Płocki popiera i będzie popierał wszelkie pomysły, które zwiększą ruch turystyczny w naszym mieście. Stąd nasi dziennikarze z zadowoleniem przyjęli Nominację dla wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Płocka. Chodzi oczywiście o kolejną, 3. już edycję projektu „Płock za pół ceny”. Bo – jak wiadomo – atrakcyjne upusty u płockich gestorów turystycznych przyciągają kolejnych zainteresowanych do naszego miasta.

Festiwal Zorzy Polarnej to projekt promujący wszelkie formy podróżowania. W ub. r. odbyła się siódma edycja festiwalu, a podczas niej miały miejsce festyny, wystawy, konkursy, spotkania w Klubie Podróżnika.
PKN ORLEN kojarzy się nam przede wszystkim z paliwem, które wlewamy do naszych samochodów. Jak się okazuje, bardzo jesteśmy zainteresowani zwiedzaniem płockiego zakładu, który na co dzień ze względów bezpieczeństwa jest niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Dobrze zatem, że pojawiła się inicjatywa znana pod nazwą OPEN Day Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Podczas wycieczki autokarowej wykwalifikowani przewodnicy – pracownicy PKN ORLEN – prezentują instalacje, przybliżają procesy produkcyjne oraz dzielą się ciekawostkami z życia Koncernu. Dodatkowo po zwiedzaniu na terenie Poligonu Zakładowej Staży Pożarnej odbywają się warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, ochrony życia/zdrowia oraz ochrony środowiska. W ubiegłym roku odbyły się dwie edycje zwiedzania, w każdej z nich udział wzięło około 500 osób. Spotkania w ORLENIE to również możliwość rozmowy z sokolnikiem, który opowiada o sokole wędrownym zamieszkującym jeden z kominów instalacji Zakładu, czy też z pszczelarzem.
Wreszcie rower miejski. Płocczanie bardzo pozytywnie, ciepło zareagowali na tę inicjatywę Urzędu Miasta. Na 27 stacjach mieli do dyspozycji 267 jednośladów. W ub. r. rowery wypożyczono 145 tys. razy.

Czekają nagrody!
Tradycją się staje ostatnio, że mamy 3 główne nagrody dla czytelników najbardziej aktywnych w oddawaniu głosów w naszym Plebiscycie. Karty paliwowe od PKN ORLEN, każda o wartości 700 zł, trafią do tych 3 czytelników, którzy przyślą do redakcji najwięcej SMS-ów bądź kuponów (albo jednych i drugich łącznie). Zwycięzcy, czyli te osoby, które najwięcej razy głosowały, odbiorą nagrody podczas uroczystej gali wieńczącej naszą akcję – 5 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Technika w Płocku.
W redakcji Tygodnika Płockiego wręczymy naszym najbardziej aktywnym czytelnikom także inne główne nagrody, m.in. rower, namiot, sprzęt RTV-AGD (konkretnie o tych nagrodach napiszemy w jednym z następnych numerów TP).

Szat

Zobacz kolejny artykuł

Pokazujemy preferencje głosujących

Z góry uspokajamy, że nie zamierzamy zdradzać wyników. Te do ostatniego dnia głosowania, czyli do …