Głosujemy na inicjatywy gospodarcze i społeczne. Które ważniejsze…?

Poczynając od tego numeru zapoznajemy czytelników TP z preferencjami członków Kapituły w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”. O kolejnych kategoriach napiszemy w następnych wydaniach czasopisma.
Do tegorocznej Kapituły Tygodnik Płocki zaprosił dodatkowo dwoje społeczników: Darię Domosławską i Tomasza Korgę. Uczyniliśmy to trochę z premedytacją, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Propozycji w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” było mnóstwo, chcieliśmy zatem wywołać gorącą dyskusję. Bo ta zawsze rodzi dobre owoce.
I to się udało. Z jednej strony dwoje wymienionych, dla których najważniejsza jest oczywiście działalność społeczna na rzecz płocczan, z drugiej chociażby Krzysztof Izmajłowicz, prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, dostrzegający przede wszystkim te wszystkie twarde inwestycje, które poprawiają jakość naszego życia. Oj, było gorąco. A Nominacji mogliśmy przyznać tylko 10…


Twarde projekty
Inwestycji w infrastrukturę w roku minionym nie brakowało. Kostrogaj to taka część Płocka, gdzie wielu mieszkańców tego miasta prowadzi swoją działalność gospodarczą. Niestety przez lata utrudnioną z powodu kiepskich dróg. Stąd nasz ukłon w kierunku przebudowy ulic – Przemysłowej, Kostrogaj, Wiadukt.
Kolejne wydarzenie, na które zwróciliśmy uwagę, to dofinansowany ze środków unijnych zakup 25 ekologicznych autobusów hybrydowych. Autobusy wyposażone są m.in. w: biletomat, tablice elektroniczne, klimatyzację i autokomputery z dotykowym ekranem.
Oddanie do użytku II i III odcinka obwodnicy Płocka – tego Kapituła nie mogła nie zauważyć. Płocczanie mogą już przejechać całą obwodnicą miasta. Liczy ona ponad 8 kilometrów.
Generalny remont oddziału ginekologii i położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach jest pierwszą tak dużą modernizacją tej części szpitala z zakupem nowej, nowoczesnej aparatury. Udało się go zapewnić dzięki dotacji przekazanej z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Nie do przecenienia jest oczywiście inwestycja na Radziwiu. Po 24 latach strażacy doczekali się nowej strażnicy. Zwiększa to bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko tej części miasta, ale też innych podpłockich miejscowości, położonych po lewej stronie Wisły.

Działają na rzecz innych…
Akcja Gwiazdka 2018, zorganizowana przez Monikę Sikorską na pewno jest godna Nominacji. Oczywiście wiele jest w naszym mieście akcji charytatywnych, niemniej warto zwrócić uwagę nie tylko na te publiczne, sformalizowane, ale także na wynikające z potrzeby serca prywatnej osoby.
Tej samej narracji możemy użyć w przypadku Kapitalnego Sklepu. Bo zarobione w nim pieniądze przekazywane są na kolejne przedsięwzięcia służące mieszkańcom naszego miasta.
A jak nie docenić dobrego serca setek płockich krwiodawców, którzy oddają to, co mają najcenniejszego dla innych, którzy tego daru potrzebują. Obchodzili oni w roku ubiegłym jubileusz 60-lecia. Życzymy żeby zapału i chęci starczyło im na kolejne lata.
Prospołeczny biznes
Zawsze byliśmy w „TP” zdania, że firmy powinny skupiać się na zarabianiu pieniędzy. Ale przy okazji nie zapominać o tak zwanej społecznej odpowiedzialności biznesu. Stąd Nominacja dla PKN ORLEN i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Płock za wzorową współpracę. „Bądź bezpieczny na wodą!” to credo ubiegłorocznych działań zarówno PKN ORLEN, jak też WOPR.
Pamiętając o bohaterach
Z wielką przyjemnością członkowie Kapituły dostrzegli też inicjatywę Marka Chojnackiego. Dzięki jego zaangażowaniu nasze dzieci, wnuki i prawnuki stojąc przed pomnikiem Obrońców Płocka 1920 roku, zachowają pamięć o tych, którzy temu miastu poświęcili zdrowie i życie.

Jak głosujemy?
Przypominamy, że oddana na poszczególne wydarzenia ilość kuponów bądź SMS-ów od jednego adresata może być nieograniczona. Ba – wskazane, by było ich więcej niż jeden, bowiem wówczas zwiększają się szanse na szczęśliwy finał. Zasada jest prosta – najwięcej oddanych głosów od jednego czytelnika gwarantuje jedną z głównych wygranych. Czyli kart paliwowych, każda o wartości 700 zł, ufundowanych przez PKN ORLEN. Pozostałe, też bardzo atrakcyjne nagrody przypadają kolejnym czytelnikom w zależności od ilości oddanych za pomocą kuponu czy SMS-a głosów.
Wycięte z „TP” kupony można bądź nakleić na kartę pocztową, bądź włożyć do koperty, a następnie wysłać na adres redakcji: 09-400 Płock, ulica Stary Rynek 27.
Głosowanie kończy się 28 marca o godzinie 9.00.

Szat

Jak głosować – wydarzenie z Tumskiego Wzgórza 2018

Zobacz kolejny artykuł

Pokazujemy preferencje głosujących

Z góry uspokajamy, że nie zamierzamy zdradzać wyników. Te do ostatniego dnia głosowania, czyli do …