Kogo nominuje Kapituła?

W każdym tygodniu pierwsi czytelnicy sięgają po Tygodnik Płocki we wtorek. Kiedy ten konkretny numer trafi do ich rąk, zostanie już tylko dzień do corocznego posiedzenia Kapituły, na którym zapadną bardzo ważne decyzje. Wybranych zostanie 40 Wydarzeń i 40 osób za nie odpowiedzialnych. Nominacje tym osobom wręczone zostaną podczas uroczystej Gali wieńczącej nasz Plebiscyt, która jak zwykle odbędzie się w gościnnym Domu Technika. Termin Gali to 5 kwietnia.

Posiedzenie Kapituły wyznaczyliśmy na środę, 30 stycznia na godzinę 10.00. Jak co roku, niezależnie od propozycji przygotowanych przez dziennikarzy TP zajmujących się konkretnymi wycinkami naszej rzeczywistości, o pomoc poprosiliśmy naszych czytelników. Ci drogą mailową mogli przysyłać swoje propozycje. Wszystko po to, by Kapituła miała jeszcze większy niż do tej pory ból głowy. Co ważne, wszystkie propozycje do Nominacji, zarówno te przygotowane przez naszych dziennikarzy, jak i te zaproponowane przez poszczególnych członków Kapituły, oraz te, które nadesłali nasi czytelnicy, jak co roku publikujemy w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej. Ciekawe, czy państwa ocena gradacji ich ważności pokryje się z decyzjami członków Kapituły.

Kto w Kapitule?

Do Kapituły zaprosiliśmy przede wszystkim znane w Płocku (i nie tylko) osoby, które z racji wykonywanego zawodu mają bardzo dużo do powiedzenia w kontekście propozycji w poszczególnych kategoriach. I tak naszym specjalistą od Gospodarki jest w tym roku Krzysztof Izmajłowicz, prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Za Kulturę „odpowiada” tym razem Grażyna Zielińska, aktorka. Płocczanie znają ją zapewne z doskonałych kreacji aktorskich prezentowanych na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku. Podziwiana jest jednak nie tylko w naszym mieście. Znają ja miliony Polaków przede wszystkim z powodu ciepłych serialowych roli. Zdaniem wielu w „Ranczu”, grając rolę zielarki „Babki”, wspięła się na wyżyny aktorskich możliwości. Najlepszą wiedzę o wydarzeniach „W regionie” ma pewnie Iwona Sierocka, wicestarosta płocki. Na sprawy sportu uważnie patrzy Jacek Karolak, prezes klubu Płockie Towarzystwo Wioślarskie. Warto podkreślić, że to najstarsze w Płocku, posiadające ogromne zasługi towarzystwo sportowe. Powstało w roku 1882.

To nie wszyscy – oczywiście – członkowie Kapituły. Bardzo ważnym jej członkiem, nie tylko z powodu rangi stanowiska, ale przede wszystkim ze względu na wiedzę dotyczącą spraw samego Płocka, jest wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Swojego przedstawiciela w Kapitule ma oczywiście Partner Strategiczny – PKN ORLEN. Zatem gościć będziemy Wiolettę Kulpę, kierownika działu sponsoringu społecznego w tej firmie.

Reklama

W tym roku do Kapituły Tygodnik Płocki zaprosił także dwoje znanych społeczników. Wszak jedna z kategorii to nie tylko ścisła gospodarka z twardymi projektami, ale też inicjatywy społeczne. Zatem propozycje do Nominacji oceniać w tym roku z nami będą: Daria Domosławska – płocka radna, nauczycielka, specjalista fizjoterapii, wolontariuszka szczególnie zaangażowana w działalność Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Tomasz Korga – radny, kierownik Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, twórca i prezes Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego „Hospicjum Płockie”.

Szefem Kapituły jest redaktor naczelny Tygodnika Płockiego (organizatora Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”) Tomasz Szatkowski.

Tak jak wspominaliśmy na początku tekstu, to szacowne gremium zbiera się w Tygodniku Płockim w środę, 30 stycznia o godzinie 10.00. Członkowie Kapituły wybierają konkretne wydarzenia z wielu innych proponowanych nominacji. Czytelnicy Tygodnika Płockiego będą mogli wziąć udział w głosowaniu na wydarzenie roku 2018 (czy to kuponowym, czy to sms-owym), uwzględniając już tylko te wydarzenia, które nominuje Kapituła.

Bo to czytelnicy odgrywają zasadniczą rolę w naszym Plebiscycie. Oni to bowiem będą głosować na poszczególne wydarzenia już po nominacjach Kapituły. Szerzej o zasadach głosowania i o Wydarzeniach skierowanych przez Kapitułę do Nominacji napiszemy w kolejnym numerze TP.

Będą nagrody od PKN ORLEN

A sami czytelnicy dzięki wzięciu udziału w głosowaniu stają przed szansą zdobycia wspaniałych nagród. Przewidziana jest jedna nagroda główna i wiele dodatkowych. Jesteśmy jeszcze w trakcie ustaleń ze sponsorami, co będzie tą nagrodą. Tym razem, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, prawdopodobnie będą 3 główne nagrody: karty paliwowe ufundowane przez PKN ORLEN, każda o wartości 700 zł. To oczywiście nie wszystkie niespodzianki. Dla naszych czytelników mamy także sprzęt RTV i AGD. Bardzo podobny do tego, jaki oferowaliśmy w roku ubiegłym. Mamy także inne nagrody niespodzianki.

Zgodnie z regulaminem Plebiscytu wszystkie te upominki trafią do najbardziej aktywnych czytelników. Tych, którzy wezmą udział w dalszej części Plebiscytu, czyli głosowaniu SMS-owym bądź kuponowym na wydarzenie roku w czterech kategoriach: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Sport i turystyka”, „Kultura”, „W regionie”.

Plebiscyt, jak co roku, kończy się uroczystą Galą, podczas której wręczymy 40 Nominacji, po dziesięć w każdej z kategorii. W Domu Technika ogłoszeni (i nagrodzeni) będą także zwycięzcy głosowania czytelników. Wręczymy także 3 główne nagrody. Będzie się działo…!

Szat

Zobacz kolejny artykuł

Pokazujemy preferencje głosujących

Z góry uspokajamy, że nie zamierzamy zdradzać wyników. Te do ostatniego dnia głosowania, czyli do …