Wydarzenia w sporcie i turystyce

W tym wydaniu Tygodnika Płockiego zamieszczamy kolejny kupon upoważniający do głosowania na wydarzenie bądź wydarzenia roku 2017. Kupony będą także w kolejnych numerach, ale radzimy pospieszyć się z ich wysyłaniem, żeby nie przegapić właściwej chwili i szansy na zdobycie wielu cennych nagród. Oczywiście zainteresowani mogą także korzystać z możliwości głosowania za pomocą SMS-ów.
Przypominamy, że w tym roku mamy nie jedną główną nagrodę dla czytelnika najbardziej aktywnego w oddawaniu głosów w naszym Plebiscycie, tylko 3 równorzędne. Karty paliwowe od PKN ORLEN, każda o wartości 700 zł, trafią do tych 3 czytelników, którzy przyślą do redakcji najwięcej SMS-ów bądź kuponów (albo jednych i drugich łącznie). Zwycięzcy, czyli te osoby, które najwięcej razy głosowały, odbiorą nagrody podczas uroczystej gali wieńczącej naszą akcję – 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Technika w Płocku.
W redakcji Tygodnika Płockiego wręczymy naszym najbardziej aktywnym czytelnikom także inne główne nagrody, m.in. sprzęt RTV-AGD (konkretnie o tych nagrodach napiszemy w jednym z następnych numerów TP). Oczywiście to nie wszystko: nasz partner plebiscytowy – Kasztelan Browar Sierpc – przygotował dla naszych czytelników bardzo atrakcyjne upominki – odpowiednie zestawy dla 20 osób. Będą one do odebrania także w redakcji Tygodnika Płockiego. Nazwiska zwycięzców zostaną oczywiście wcześniej opublikowane na naszych łamach.
Nominacje w kategorii „Sport i turystyka”

Dzisiaj przypominamy nominacje w kategorii „Sport i turystyka”. Przyzwyczailiśmy się w ciągu 10 plebiscytowych lat, że co roku sukcesy odnoszą płoccy piłkarze ręczni; ta dyscyplina obecna jest w głosowaniu praktycznie co rok. Nie inaczej jest i tym razem. Argumentem do przekonania członków Kapituły byli juniorzy ORLEN Wisły, którzy zdobyli mistrzostwo Polski. 19 marca, w obecności setek kibiców, odebrali w ORLEN Arenie złote medale.
To nie jedyna nominacja dotycząca tej dyscypliny sportu. Kolejna związana jest już z seniorami. Za wydarzenie godne Nominacji uznaliśmy fakt powołania 18 maja trenera piłkarzy ręcznych drużyny ORLEN Wisły Piotra Przybeckiwgo na stanowisko szkoleniowca kadry Polski. Co ważne, jego asystentem został wychowanek płockiego klubu Paweł Noch.
Kolejna bardzo popularna w Płocku dyscyplina to oczywiście piłka nożna. Dlatego nie można było nie odnotować jubileuszu 70-lecia klubu piłkarskiego Wisła Płock. Jakby rozpoczynając świętowanie w ostatniej w roku 2017 kolejce LOTTO Ekstraklasy, po raz pierwszy w historii Wisła wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa. Dwa tygodnie wcześniej pokonała, także na wyjeździe, Wisłę Kraków.
Cieszy nas niezmiernie, że po latach posuchy coraz więcej mówi się w Płocku o sukcesach związanych z lekką atletyką. A jeśli już przyszły sukcesy, to podwójne, bo dotyczące dwóch związanych z Płockiem przedstawicielek królowej sportu. I tak 16 lipca podczas rozgrywanych w Bydgoszczy młodzieżowych mistrzostw Europy Dominika Muraszewska wywalczyła w sztafecie 4×400 m złoty medal, a także VI miejsce indywidualnie na 400 m.
Z kolei Martyna Lewandowska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce juniorów młodszych, rozgrywanych w stolicy Kenii – Nairobi, skacząc wzwyż na wysokość 185 cm. Wcześniej, w mistrzostwach Polski w Toruniu, Martyna wywalczyła złoty medal. Nigdy przedtem płocki lekkoatleta nie osiągnął takiego sukcesu. To oczywiście także zasługa jej trenera Mirosława Nisztora.
Nie zapominamy o innych dyscyplinach sportu, może mniej w Płocku popularnych, ale także przynoszących chlubę naszemu miastu. Michał Mikuła został mistrzem Polski juniorów w tenisie ziemnym. 17-letni tenisista 15 stycznia w Toruniu po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium najważniejszej krajowej imprezy.
Z kolei podczas The World Games we Wrocławiu (czyli na igrzyskach sportów nieolimpijskich) 23 lipca Wojtek Bógdał zdobywa złoty medal w motoparalotniarstwie. To pierwszy tak wielki sukces płocczanina na imprezie tej rangi.

Płock paliwami stoi. A skoro są paliwa, to nie może zabraknąć sportów motorowych, cieszących się olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Naszą uwagę zwróciła ósma edycja VERVA Street Racing w Płocku. Ubiegłoroczne święto motoryzacji odbyło się na płockim stadionie Wisły i otaczającym go terenie. Jedną z głównych atrakcji imprezy była możliwość spotkania i obejrzenia w akcji zawodnika ORLEN Team, Kuby Przygońskiego oraz jego samochodów: driftingowej Toyoty GT86 oraz dakarowego Mini All4 Racing.
Warto było także docenić działania największej płockiej firmy, mające na celu dbałość o rozwój fizyczny mieszkańców Płocka. W ramach projektu „Bezpłatne lekcje pływania” osoby nieumiejące pływać mogły nabyć te umiejętności pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewidział naukę pływania oraz podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa. Rekrutacja dzieci odbyła się w płockich szkołach podstawowych. Osoby dorosłe, w przedziale wiekowym „40+” zgłaszały się indywidualnie.
Oczywiście ta dziedzina plebiscytowa to nie tylko sport, ale także turystyka. Ta dziedzina także ma swoją Nominację. Deszczowa pogoda nie odstraszyła zwiedzających, którzy już po raz piąty postanowili skorzystać z oferty płockiego zoo i wzięli udział w jedynym takim wydarzeniu w Polsce – Zoonocy. Gościliśmy ludzi z różnych zakątków kraju: Lublina, Szczecina, Gdańska, Nowego Sączu i wielu innych miast. Do Płocka przyjechali też goście zza granicy, i to nie tylko z Europy. Prócz gości z Norwegii, Ukrainy, Danii zjawili się też goście ze Stanów Zjednoczonych, czy nawet dalekich Chin.

Szat

Zobacz kolejny artykuł

Uchylamy rąbka tajemnicy

Oczywiście jeszcze się nie kończy. Poza tym wydaniem Tygodnika Płockiego jeszcze w 2 numerach TP …

Region z inicjatywami

To już kolejny numer, w którym zamieszczamy kupon otwierający jedną z dwóch możliwości (obok SMS-owego …