Uchylamy rąbka tajemnicy

Oczywiście jeszcze się nie kończy. Poza tym wydaniem Tygodnika Płockiego jeszcze w 2 numerach TP zamieszczone będą kupony plebiscytowe, dzięki którym można oddać głos na najważniejsze wydarzenie.
W tym numerze postanowiliśmy podgrzać nieco plebiscytową atmosferę poprzez uchylenie rąbka tajemnicy. Oczywiście nie zamierzamy zdradzać szczegółów, zatem nie podajemy liczby głosów oddanych na konkretne wydarzenia. Pokazujemy jedynie pewne trendy w głosowaniu.

Kto zawładnie „Inicjatywami”?
Oj wiele, bardzo wiele może się zdarzyć w tej kategorii w kontekście oddawania głosów naszych czytelników na konkretne wydarzenie. Póki co największą popularnością wśród głosujących cieszy się rozbudowa płockiej sieci defibrylatorów AED. Ta inicjatywa szczególnie popularna jest wśród głosujących za pomocą SMS-ów. Jeśli mowa o tej formie głosowania, to po piętach temu wydarzeniu depczą kolejne: oddanie pacjentom do użytku najnowszej generacji aparatu w drugiej pracowni rezonansu magnetycznego w szpitalu na Winiarach, a także pierwsza międzynarodowa matura w Jagiellonce. Najmniej głosów, póki co, otrzymują takie Wydarzenia jak: pilotażowy projekt profilaktyki wad postawy, uruchomienie Elektrociepłowni w PKN ORLEN oraz Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
Jaki będzie ostateczny wynik głosowania w tej kategorii? Nie wiadomo, bowiem szalę zwycięstwa przechylić mogą kupony, które można wycinać ze str. 5 Tygodnika Płockiego. A póki co kuponowe głosy pokazują, że najważniejszym Wydarzeniem jest odremontowanie Kaplicy Królewskiej. Kuponowi czytelnicy głosują także na Politechnikę Warszawską i rezonans na Winiarach. 4 miejsce w tym zestawieniu przypada defibrylatorom.

Bitwa w „Kulturze”
W tej kategorii dzieje się tradycyjnie już najwięcej. Tu dostajemy mnóstwo głosów. I dlatego nie ma zdecydowanego lidera głosowania. Sumując kupony i SMS-y da się zauważyć, że najwięcej zwolenników mają 4 wydarzenia: cykl „Filmowy Płock – Kino za Rogiem”, jubileusz 40-lecia Zespołu Tańca Ludowego Mazovia, wydanie nowej płyty przez Krzysztofa Misiaka oraz VI edycja festiwalu folkowego Vistula. Na razie nie cieszą się największą popularnością wśród czytelników zarówno cykl koncertów w jubileuszowym roku 40-lecia działalności Płockiej Orkiestry Symfonicznej, jak też widowisko plenerowe „Na Wiśle śpiewają oryle”.
Oczywiście tak jak i w poprzedniej kategorii, tu też notujemy różnice w głosowaniu za pomocą kuponów od głosowania SMS-owego. I tak w głosowaniu kuponowym zdecydowanym liderem jest Piotr Onyszko i jego Vistula Folk Festival, natomiast w SMS-ach prowadzi Krzysztof Misiak i jego nowa płyta. Ciekawi także jesteśmy, jaką w tym roku systematycznością wykażą się zwolennicy słowa drukowanego, którzy głosować mogą na jubileusz 80-lecia Książnicy Płockiej.

W „Sporcie i turystyce” jedna wielka niewiadoma
O ile w poprzednich kategoriach mówić można było, jeśli nie o jednym, to o grupie faworytów, to w kategorii „Sport i turystyka” ciężko jest wyciągnąć konkretne wnioski, patrząc na tegoroczny przebieg czytelniczego głosowania. A w pierwszych tygodniach Plebiscytu wydawało się, że na takiego zdecydowanego faworyta wyrośnie absolwentka Jagiellonki Dominika Maruszewska i jej osiągnięcia w lekkiej atletyce. Z przyjemnością patrzyliśmy na spływające systematycznie głosy. Teraz aktywność kibiców lekkoatletyki jakby wyhamowała. Czy to oznacza innego zwycięzcę w tej kategorii? Być może tak. Póki co, patrząc na tendencje w głosowaniu, najwięcej szans przyznajemy Wojciechowi Bógdałowi i jego osiągnięciom motoparalotniarskim, 70-leciu klubu piłkarskiego Wisła Płock, a także bezpłatnym lekcjom pływania, zainicjowanym przez PKN ORLEN. A co ze zwolennikami innych dyscyplin? O głosy czytelników bardziej muszą poprosić organizatorzy ósmej edycji Verva Street Racing, Martyna Lewandowska i Mirosław Nisztor oraz tenisista Michał Mikuła.
Póki co turystyczny rodzynek w tym sportowym towarzystwie – płocka Zoonoc plasuje się w okolicach 5–6 miejsca.

Faworyt z Sierpca?
Bardzo ciekawi jesteśmy w Tygodniku rozstrzygnięć w tej kategorii. Wyników nie tylko w kontekście konkretnych Wydarzeń, ale także geografii podpłockiego regionu, który tworzą 3 powiaty: płocki ziemski, sierpecki, gostyniński. Czy tym razem górą będzie ten drugi? Trudno przewidzieć, do końca głosowania jeszcze daleko, niemniej na tę chwilę wielkie brawa należą się lokalnym patriotom z ziemi sierpeckiej. Najwięcej głosów dostajemy bowiem na razie na poszukiwanie sierpeckiego Zamku. To wydarzenie zebrało najwięcej głosów ogólnie, ale – co ciekawe – nie prowadzi ani w głosowaniu kuponowym, ani w SMS-owym (w obu zajmuje 2. miejsce). Najwięcej kuponów otrzymał póki co projekt „Centrum Aktywizacji Seniorów” GOPS w Słupnie, a najwięcej SMS-ów firma Rolmarket za jej osiągnięcie w konkursie Agroliga. Swoich głosów muszą bardziej „poszukać” Klub Seniora „Parostatek” w Gostyninie, żłobek w Nowym Grabiu, a także 70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Bulkowie.
Przypominamy, że czasu na głosowanie pozostaje coraz mniej. Ostatnie kupony lub SMS-y mogą do nas dotrzeć do czwartku, 29 marca do godziny 9.00. Warto się pospieszyć, żeby zwiększyć szanse swoich faworytów, a przede wszystkim sięgnąć po wspaniałe nagrody, o których przeczytać można (także je obejrzeć) na stronie internetowej Tygodnika Płockiego.

szat

Zobacz kolejny artykuł

Region z inicjatywami

To już kolejny numer, w którym zamieszczamy kupon otwierający jedną z dwóch możliwości (obok SMS-owego …

35 nagród dla czytelników w Plebiscycie “Z Tumskiego Wzgórza”

Zobacz, co konkretnie dostaniesz! Kiedy w jednym z płockich marketów specjalizujących się w obrocie sprzętem …